وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
یکهزار مین مقاله وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد: آشنایی با تعرفه، مشخصات سیم کارت های تلفن همراه –موبایل ایرانسل 150 هزار تومانی
جمعه دوازدهم آبان 1385 ساعت 04:11 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: سردبیر الکترونیکی/۱/ | ( نظرات )

یکهزار مین مقاله وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد: http://www.yazdit.mihanblog.com  :

آشنایی با تعرفه، مشخصات سیم کارت های  تلفن همراه –موبایل  ایرانسل 150 هزار تومانی

نخستین دور از واگذاری سیم کارت های پس پرداخته (Post Paid) ایرانسل (اپراتور یکهزار مین مقاله وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد: آشنایی با تعرفه، مشخصات سیم کارت های  تلفن همراه –موبایل  ایرانسل 150 هزار تومانی دوم تلفن همراه) با عنوان "طرح پرداخت ماهیانه" از شنبه ، 29مهرماه در شهرهای تهران، مشهد و تبریز آغاز شد. در این دوره از واگذاری ها 350 هزار سیم کارت میان متقاضیان توزیع میشود. طبق اعلان توزیع سیم کارت های پیش پرداخته (اعتباری) ایرانسل هم از چند هفته دیگر آغاز خواهد شد. در این گزارش اطلاعات مورد نیاز در زمینه تعرفه، مشخصات شبکه، دامنه پوشش و شبکه توزیع سیم کارت های پس پرداخته ایرانسل را میخوانید.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعرفه نهایی سیم کارت های پیش و پس پرداخته شبکه تلفن همراه ایرانسل را اعلام کرد

در این گزارش اطلاعات مورد نیاز در زمینه تعرفه، مشخصات شبکه، دامنه پوشش و شبکه توزیع سیم کارت های پس پرداخته ایرانسل را میخوانید.

 

یکهزار مین مقاله وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد: http://www.yazdit.mihanblog.com  :

آشنایی با تعرفه، مشخصات سیم کارت های  تلفن همراه –موبایل  یکهزار مین مقاله وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد: آشنایی با تعرفه، مشخصات سیم کارت های  تلفن همراه –موبایل  ایرانسل 150 هزار تومانی ایرانسل 150 هزار تومانی

در این گزارش اطلاعات مورد نیاز در زمینه تعرفه، مشخصات شبکه، دامنه پوشش و شبکه توزیع سیم کارت های پس پرداخته ایرانسل را میخوانید.

فهرست کامل تعرفه نهایی سیم کارت های پیش و پس پرداخته ایرانسل

ICTna.ir - سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعرفه نهایی سیم کارت های پیش و پس پرداخته شبکه تلفن همراه ایرانسل را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل این تعرفه ها با امضای مهندس محمود خسروی -معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در تاریخ ۲۲ مهرماه به ایرانسل بصورت قطعی و لازم الاجرا ابلاغ شده است.

تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی با اینگونه سیم کارت ها از هر کجای کشور با مقصدی در هر نقطه از کشور به ازای هر دقیقه ۴۹۹ ریال میباشد. همچنین تعرفه فروش سیم کارت های پس پرداخته (PostPaid) ایرانسل یکصد و پنجاه هزار تومان است که شامل ۱۲۰هزار تومان هزینه اتصال و ۳۰ هزار تومان مالیات میباشد. هزینه ماهیانه آبونمان اینگونه سیم کارت ها هم ۷۵۶ تومان درنظر گرفته شده است.

هزینه ارسال هر کوته پیام – اس ام اس  SMS

گزارش خبرنگار ایستنا حاکی است که هزینه ارسال هر کوته پیام (SMS) برای مشترکان ایرانسل شانزده تومان میباشد. همچنین هزینه هردقیقه مکالمه مشترکین این شبکه به مرکز تماس (Call Center) و یا جستجو در فهرست شماره های تلفن معادل پالس یک دقیقه مکالمه عادی محاسبه و منظور میگردد.

هزینه اتصال و راه اندازی ؛ مکالمه و کوته پیام سیم کارت های پس پرداخته (Prepaid)

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)  هزینه اتصال و راه اندازی سیم کارت های پس پرداخته (Prepaid) ایرانسل ۲۸هزار و هشتصد تومان میباشد که شامل 24هزار تومان هزینه اتصال و 4هزار و هشتصد تومان مالیات میباشد. ضمن آنکه هزینه هر دقیقه مکالمه با اینگونه سیم کارت ها از هرکجای کشور و با هر نقطه از کشور 62 تومان میباشد.

همچنین هزینه ارسال هر کوته پیام (SMS) از اینگونه سیم کارت ها 16 تومان و هزینه هر دقیقه مکالمه با مرکز تماس (Call Center) و یا جستجو در فهرست شماره ها 62 تومان میباشد.

اخذ 5درصد مالیات و یک درصد عوارض در صورتحسابها

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) کلیه هزینه های فوق (بجز هزینه اتصال) بدون درنظر گرفتن 5درصد مالیات و یک درصد عوارض قانونی اعلام شده اند که در هنگام صدور صورتحساب برای مشترکین سیم کارت های پیش و پس پرداخته ایرانسل محاسبه خواهد شد.

 یکهزار مین مقاله وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد: آشنایی با تعرفه، مشخصات سیم کارت های  تلفن همراه –موبایل  ایرانسل 150 هزار تومانی

طرح پرداخت ماهیانه پس پرداخته (Post Paid) ایرانسل (اپراتور دوم تلفن همراه)

نخستین دور از واگذاری سیم کارت های پس پرداخته (Post Paid) ایرانسل (اپراتور دوم تلفن همراه) با عنوان "طرح پرداخت ماهیانه" از شنبه ، 29مهرماه در شهرهای تهران، مشهد و تبریز آغاز شد. در این دوره از واگذاری ها 350 هزار سیم کارت میان متقاضیان توزیع میشود. طبق اعلان توزیع سیم کارت های پیش پرداخته (اعتباری) ایرانسل هم از چند هفته دیگر آغاز خواهد شد. در این گزارش اطلاعات مورد نیاز در زمینه تعرفه، مشخصات شبکه، دامنه پوشش و شبکه توزیع سیم کارت های پس پرداخته ایرانسل را میخوانید.

تعرفه فروش یک بسته سیم کارت پس پرداخته PostPaid ایران سل

تعرفه نهایی سیم کارت های ایرانسل با امضای مهندس محمود خسروی -معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در تاریخ ۲۲ مهرماه بصورت قطعی و لازم الاجرا ابلاغ شده است.

تعرفه فروش یک بسته سیم کارت های پس پرداخته (PostPaid) ایرانسل یکصد و پنجاه هزار تومان است که شامل ۱۲۰هزار تومان هزینه اتصال و ۳۰ هزار تومان مالیات میباشد. هزینه ماهیانه آبونمان اینگونه سیم کارت ها هم ۷۵۶ تومان درنظر گرفته شده است.

تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی ؛ هر دقیقه ۴۹۹ ریال

بر اساس این ابلاغیه تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی با اینگونه سیم کارت ها از هر کجای کشور با مقصدی در هر نقطه از کشور به ازای هر دقیقه ۴۹۹ ریال میباشد. ایرانسل نخستین اپراتوری است که برای مکالمات مشترکین از هر نقطه کشور با هر نقطه ای تعرفه یکسانی دریافت میکند.

عرضه کنندگان ایرانسل براساس پروانه صادره موظفند بلافاصله پس از دریافت مبلغ یادشده سیم کارت را در اختیار مشتری قرار دهند. سیم کارت های فوق باید با استفاده از شبکه آنلاین و اینترنتی ایرانسل پس از احراز هویت خریدار فعال سازی شوند. البته در دور نخست واگذاری ها به لحاظ آماده نبودن این ساختار سیم کارت ها بصورت فعال در اختیار مشترکین قرار داده شده است.

هزینه ارسال  کوته پیام SMS برای مشترکان ایرانسل شانزده تومان

گزارش خبرنگار ایستنا حاکی است که هزینه ارسال هر کوته پیام (SMS) برای مشترکان ایرانسل شانزده تومان میباشد. همچنین هزینه هردقیقه مکالمه مشترکین این شبکه با مرکز تماس (Call Center) و یا جستجو در فهرست شماره های تلفن معادل پالس یک دقیقه مکالمه عادی محاسبه و منظور میگردد.

تعرفه مکالمه مشترکین ایرانسل با مشترکین دیگر شبکه های تلفن

تعرفه مکالمه مشترکین ایرانسل با مشترکین شبکه های تلفن ثابت دولتی، تلفن همراه دولتی، تلفن همراه اعتباری تالیا یکسان است. البته تعرفه های فوق بر اساس اعلام مدیران ایرانسل و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موقتی است و سه ماه دیگر و پس از افزایش شهرهای تحت پوشش میتواند مورد بازنگری و تغییر قرار گیرد.

شایان ذکر است که به تعرفه های فوق شش درصد مالیات و عوارض قانونی افزوده شده و در صورتحساب ماهیانه منظور میگردد.

مشخصات فنی و آماری  شبکه تلفن همراه ایرانسل

 شبکه تلفن همراه ایرانسل که در فاز اول متعهد به عرضه 2میلیون و سیصدهزار سیم کارت در 248 شهر کشور است یک شبکه تلفن سلولی مبتنی بر تکنولوژی GSM  نسل 75 / 2 (EDGE) است که در باندهای فرکانسی 900 و 1800 مگاهرتزی سرویس دهی میکند و امکان استفاده از خدمات ارزش افزوده مبتنی بر فناوری GPRS را هم برای مشترکان خود ممکن خواهد ساخت.

این نخستین بار است که یک شبکه تلفن همراه مبتنی بر فناوری EDGE (نسل دو و هفتاد و پنج) در کشورمان عرضه میشود چرا که تمام شبکه های تلفن همراه موجود تنها مبتنی بر فناوری نسل دوم GSM و تنها در چند نقطه معدود GSM نسل دو و نیم بوده اند.

شبکه ایرانسل امکان اتصال مستقیم کاربران به اینترنت، ارسال و دریافت پیام های چندرسانه های (MMS)، ارسال و دریافت ویدئو،عکس و موسیقی، تماس تصویری و دهها سرویس ارزش افزوده دیگر را تا پایان سال جاری و برای نخستین بار، در اختیار مشترکین ایرانی قرار خواهد داد.

شبکه ایرانسل ؛ تهران ؛ تبریز و مشهد !!!

شبکه ایرانسل در حال حاضر در شهرهای تهران، تبریز و مشهد راه اندازی شده و به شبکه های تلفن ثابت (PSTN) شبکه تلفن همراه (PLMN) متصل است، البته در برخی از مناطق به علت عدم تعریف نامبیرنگ ایرانسل امکان برقراری تماس ممکن نیست که با هماهنگی های انجام شده این مشکل در حال مرتفع شدن است. همچنین به گفته علی اصغر عینی پور –معاون پشتیبانی و فنی ایرانسل- کار نصب و راه اندازی این شبکه در 40 شهر دیگر آغاز شده است و شیراز و اصفهان شهرهای بعدی ای خواهند بود که شبکه در آنها راه اندازی خواهد شد.

ایرانسل در حال حاضر بیش از 65 درصد شهر تهران، 90 درصد شهر تبریز و 85 درصد شهر مشهد را تحت پوشش خدمات خود دارد. نایرانسل در پوشش مناطق شمالی تهران بعلت عدم اختصاص فضا و نصب آنتن های BTS با مشکل جدی رو بروست و تنها در مناطق مرکزی و جنوبی تهران پوشش قابل قبولی را عرضه کرده که بنا بر اعلام به زودی و با نصب و راه اندازی ایستگاههای BTS جدید نقاط کور و خارج از سرویس شبکه خود را به حداقل خواهد رساند.

پایان امسال حدود دو میلیون و 300 هزار سیمکارت اپراتور دوم

به گفته دزفولی –مدیرعامل ایرانسل- تاپایان امسال حدود دو میلیون و 300 هزار سیمکارت اپراتور دوم در 248 شهر کشور توزیع می‌شود و براساس برنامه های شرکت ایرانسل تعداد مشترکان ‌این شرکت در سال 86 به 7 میلیون و در سال 87 به 10 میلیون نفر افزایش مییابد.

سیم کارت های ایرانسل  با کدهای پیش شماره  0935 و 0936

سیم کارت های ایرانسل که با کدهای 0935 و 0936 آغاز میشوند 64 کیلوبایت ظرفیت دارند و قادرند 500 شماره تلفن را مستقل از گوشی تلفن همراه در خود ذخیره سازند و از این لحاظ پرظرفیت ترین سیم کارتها در میان اپراتورهای موجود به حساب میآیند.

سیرویسهای متداول شبکه اپراتور دوم تلفن همراه – ایران سل !

رومینگ داخلی و بین الملل، سرویس صندوق پست صوتی، نمایشگر و عدم نمایشگر شماره تماس گیرنده، تماس نقطه به نقطه، امکان سفارشی سازی سرویس، منوی دوزبانه، سرویس اضطراری و سرویس خدمات مشترکین از جمله دیگر مشخصات خدمات این شبکه میباشند. به گفته مدیرعامل ایرانسل سرویس های مبتنی بر شبکه EDGE/GPRS ایرانسل تا پایان سال عرضه خواهد شد. با استفاده از GPRS ایرانسل امکان اتصال کاربران به اینترنت موبایل، تبادل فیلم و موسیقی و پیامهای چندرسانه ای (MMS) و استفاده از دهها سرویس ارزش افزوده دیگر ممکن میشود.

شبکه توزیع و فروش سیم کارتهای تلفن همراه  شرکت  ایرانسل

در فاز اول شبکه فروش ایرانسل با استفاده از شبکه های توزیع و فروش موجود در بازار ایران شکل گرفته است و به همین منظور شبکه توزیع و فروش شركت‌های ایزایران‌، دریان گستر، پارس نیكاتل، پرشین تلكام، سام فون كمپانی، اتصالات، موبایل پلاس، البرز، پارس آنلاین و پارس قشم و موسسه مالی و اعتباری بنیاد بعنوان شبکه توزیع، فروش و خدمات پس از فروش ایرانسل معرفی شده اند که توزیع سیم کارت های ایرانسل را در 6هزار نقطه در سراسر کشور ممکن میسازند.

سیم کارت های 150 هزارتومانی

ایرانسل به سیم کارت های پس پرداخته (Post Paid)  خود عنوان "طرح پرداخت ماهیانه" یا Pay Monthly داده است. بر اساس این طرح مشترکین با پرداخت هزینه ماهیانه اندکی میتوانند از تمام خدمات تلفن همراه خود استفاده و هزینه آن را  بر اساس صورتحسابی که برایشان صادر میشود در پایان هر ماه بپردازند.

در پایان هرماه صورتحسابی به انضمام موارد مورد درخواست شامل ریز مکالمات، شماره های گرفته شده، مدت مکالمه و تمامی مخارج برای مشترکین ارسال میشود. مشترک میتواند تعیین نماید که صورتحساب فوق به نشانی پستی یا نشانی پست الکترونیکی اش ارسال شود و برای پرداخت آن 21 روز از تاریخ صدور مهلت خواهد داشت.

سقف اعتباری

برای این دسته از مشترکین ایرانسل یک سقف اعتباری در نظر گرفته شده است که معادل 20هزار تومان میباشد و مشترکین تا این حد اعتباری در ماه میتوانند از خدمات ایرانسل استفاده کنند. در صورتی که مشترکی در طول یک ماه بیش از این حد اعتباری از خدمات ایرانسل استفاده کند برای ادامه برقراری تماس های خود باید "حد اعتباری" خود را افزایش دهد. مشترکین برای این کار میبایست با مرکز تماس مشتریان (Call Center) یا مراکز خدمات مشترکین ایرانسل تماس بگیرد یا به پایگاه اینترنتی ایرانسل مراجعه نماید.

پرداخت مبلغ مورد نیاز برای افزایش حد اعتباراز طریق کانال های پرداخت طرح "پرداخت ماهیانه" ممکن خواهد بود.

البته در این طرح حد اعتبار مشتری هیچگاه بصورت لحظه ای کنترل نمیشود. در نتیجه ممکن است مشترکی از حداعتباری خود فراتر برود ولی از آنجا که کنترل شبکه ایرانسل هر 30 دقیقه یکبار انجام میگیرد لازم است مشترکین هماهنگی های لازم را با ایرانسل انجام دهند.

مشترکین طرح پرداخت ماهیانه ایرانسل میتوانند برای افزایش حد اعتبار خود با کنترل مقطعی اشتراک و حصول اطمینان از پرداخت مرتب صورتحسابها و خوش حسابی مشترکین بدون احتیاج به ودیعه اضافی صاحب اعتبار بیشتری برای مکالمه شوند.

لازم به ذکر است درصورتی که تلفن همراه مشترکی بیش از 90 روز در حالت تعلیق باقی بماند شماره اش قطع میشود.

------ .:شناسنامه مقاله :. -----------------------------------------

برداشت آزاد : مطالب با رنگ n در متن مقاله به صورت توضیح مطلب به متن نویسنده اضافه شده است ؛ وبلاگ در حذف یا اضافه مطالب با رعایت قانون کپی رایت آزاد CopyRight  است

منبع 1 : وب سایت آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایستنا ictna.ir

نویسنده: آرش کریم بیگی

ناشر: روزنامه اعتماد ملی و آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)

تاریخ انتشار : شنبه، 6 آبانماه 1385 ,  October 28, 2006

منبع وبلاگ  : وب سایت آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایستنا ictna.ir

 عنوان اصلی مقاله: همه چیز درباره سیم کارت های 150 هزار تومانی ایرانسل

 لینک مستقیم به مقاله اصلی : http://www.ictna.ir/exclusive/archives/006661.html

منبع 2 : وب سایت آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایستنا ictna.ir

نویسنده: آرش کریم بیگی

ناشر: روزنامه اعتماد ملی و آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)

تاریخ انتشار : شنبه، 6 آبانماه 1385 ,  October 28, 2006

منبع وبلاگ  : وب سایت آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایستنا ictna.ir

 عنوان اصلی مقاله: فهرست کامل تعرفه نهایی سیم کارت های و پس پرداخته ایرانسل

 لینک مستقیم به مقاله اصلی : http://www.ictna.ir/news/archives/006560.html

کلمات کلیدی مقاله : فن آوری اطلاعات|IT| تعرفه| مشخصات شبکه|دامنه پوشش | شبکه توزیع| سیم کارت | پس پرداخته| ایرانسل| موبایل 150 هزار تومانی | Post Paid|اپراتور دوم| تلفن همراه| پیش پرداخت past paid

 -----------------------------------------------------------------

مقالات مرتبط در وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد

مقالات مرتبط: تلفن‌همراه – موبایل

»»آرشیو موضوعی مقالات در مورد تلفن‌همراه – موبایل  در وبلاگ فن آوری اطلاعات  یزد

»» تشعشعات ساطع شده از آنتن‌های مرکزی تلفن‌همراه – آنتن BTS موبایل مضرر است؟
»» راهنما : آیا گوشی موبایل یا تلفن همراه واقعا مضر است ؟ جواب مثبت می دهیم

»» گفتگو با گوینده گوشی همراه

»» شکایت یک میلیاردویک میلیون تومانی یک شهرونداز شرکت مخابرات ایران بایت تلفن همراه

»» جزییات مزایده شماره های رند تلفن همراه ؛ شماره 09123456789 با قیمت نیم میلیارد تومان
»» آشنایی با اپراتور دوم تلفن همراه (موبایل) ایران و نحوه واگذاری سیم کارت ارزان قیمت 150 هزار تومانی کنسرسیوم ایرانسل

مقالات مرتبط  : سیم کارتهای تلفن همراه شرکت سیار ایران – اپراتور دولتی

»» جزییات مزایده شماره های رند تلفن همراه ؛ شماره 09123456789 با قیمت نیم میلیارد تومان

»» واگذاری سیم‌كارت‌های تلفن همراه – موبایل مخابرات ایران - ثبت‌نامی بهمن 84 اعلام شد
»» برنامه واگذاری اولویت‌های مهرماه 1385 و 144 شهر خارج از نوبت سیم‌كارت‌های تلفن همراه -موبایل
»» جزئیات بیشتر ثبت نام سیم کارت های تلفن همراه (موبایل) شرکت ارتباطات سیار
»» آمارهای تلفن همراه - موبایل در کشور ایران و جزییات مربوط به تعرفه های مبلغ ثبت نام جدید

»» پیش خرید تلفن سیم‌كارت تلفن همراه دشمن اقتصاد بیمار ایران ، دست نگهدارید!!!!
»» همه چیز در مورد جزییات ثبت نام و شرایط و چگونگی واگذاری تلفن همراه – موبایل
»» دوخبر کوتاه: به مهدوی کیا رای دهیم ، قیمت سیم كارت تلفن همراه 360 هزار تومان ؛
»»  نیم نگاهی به وضعیت حضورتلفن‌همراه )موبایل ) در ایران از آغاز تا امروز
»» آمارهای تلفن همراه - موبایل در کشور ایران و جزییات مربوط به تعرفه های مبلغ ثبت نام جدید

»» گفتگو با مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار، اپراتور دولتىموبایل در ایران و شبکه تلفن همراه
»»  نیم نگاهی به وضعیت حضورتلفن‌همراه )موبایل ) در ا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات