وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
نکاتی جذاب برای مدیران در به روزرسانی وبلاگ و وب سایت جالب ، پربازدید با مطالب خواندنی
جمعه دهم آبان 1387 ساعت 11:59 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
چگونه می توانم وبلاگ خود را به یک وبلاگ یا وب سایت پربازدید و پر ترافیک تبدیل کنم ؟ چگونه می توانم مطالب جالب و خواندنی و بسیار هیجان انگیز را برای به روزرسانی وبلاگ یا وب سایتم آماده کنم؟ منبع مقالات جالب به زبان فارسی، انگلسی و زبانهای رایج دنیا چیست؟ مقالات علمی و تخصصی مثلا مقالات به زبان فارسی فناوری اطلاعات در اینترنت کجا و چگونه می توان سرچ کرد و آن را یافت؟ می خواهم یک وبلاگ جالب؛ خواندنی ، پر بازدید کننده ، جذاب و حرفه ای به زبان فارسی راه اندازی کنم یا وبلاگ یا وبسایتم را تبدیل به یک وبلاگ عالی کنم چه کارها و مقدماتی باید انجام دهم؟؟
قرار نیست در ادامه جواب سوالات را باهم مرور کنیم اما لااقل باهم همفکری می کنیم تا به نقاط مشترکی در این خصوص برسیم با ما باشید

چگونه می توانم وبلاگ خود را به یک وبلاگ یا وب سایت پربازدید و پر ترافیک تبدیل کنم ؟ چگونه می توانم مطالب جالب و خواندنی و بسیار هیجان انگیز را برای به روزرسانی وبلاگ یا وب سایتم آماده کنم؟ منبع مقالات جالب به زبان فارسی، انگلسی و زبانهای رایج دنیا چیست؟ مقالات علمی و تخصصی مثلا مقالات به زبان فارسی فناوری اطلاعات در اینترنت کجا و چگونه می توان سرچ کرد و آن را یافت؟ می خواهم یک وبلاگ جالب؛ خواندنی ، پر بازدید کننده ، جذاب و حرفه ای به زبان فارسی راه اندازی کنم یا وبلاگ یا وبسایتم را تبدیل به یک وبلاگ عالی کنم چه کارها و مقدماتی باید انجام دهم؟؟
قرار نیست در ادامه جواب سوالات را باهم مرور کنیم اما لااقل باهم همفکری می کنیم تا به نقاط مشترکی در این خصوص برسیم با ما باشید


شروع به کار یک وبلاگ و وبسایت عالی
نکاتی جذاب برای مدیران در به روزرسانی وبلاگ و وب سایت جالب ، پربازدید با مطالب خواندنی
یكی از مسائلی كه می تواند در موفقیت روز افزون شما در وبلاگ نویسی یا مدیریت وب سایت تاثیر به سزایی داشته باشد، نوشتن روزانه یا یك روز در میان مطالب مفید و ارزشمند می باشد. نوشتن مطالب خوب و جدید در هر روز، باعث می شود كه بازدید كنندگان عادت كنند به شما سر بزنند و روز به روز علاقه آنها به وبلاگ شما بیشتر شده و در نهایت هم مشتری دائم شما شوند. از طرفی هم مدام شما را به دوستانشان معرفی كنند.
اما دو مسئله در اینجا نهفته است!

مطالب با ارزش را منتشر کنید
اگر قصد دارید هر روز مطلب بنویسید، مطالبتان واقعا باید ارزش خواندن داشته باشند و این موضوع نباید باعث رقیق شدن كیفیت مطالب شما گردد، چون این جذابیت، تنوع و پر بار بودن مطالب شماست كه افراد را مشتری پر و پا قرص نوشته های شما می كند . در غیر این صورت ننویسید!

هفت راه را برای غلبه مشکل به روزرسانی وبلاگ یا وب سایت
نوشتن هر روزه مطالب جدید با تكیه بر دانش و اطلاعات شخصی، كار نسبتا سختی است و پشتكار زیادی را می طلبد. ولی نگران نباشید، اگر توان تولید روزانة محتوای تازه از طریق دانش، اطلاعات و توانایی خود را ندارید، در اینجا هفت راه را برای غلبه بر این مشكل پیشنهاد می شود:


انتشار مطالب و مقالب خواندنی و جالب از دیکر وبلاگها و وبسایتها و خبرگزاریها و ...
اول اینكه می توانید مطالب خواندنی و جالب را متناسب با موضوع وبلاگ یا وب سایت خود، از دیگر وبلاگ ها، وب سایت ها یا خبرگزاری های فارسی نقل كنید، البته با ذكر نام پدید آورنده اصلی مطلب (اگر صاحب آن سایت اجازه چنین كاری را داده باشد).

از جستجو مطالب خواندنی در موتور جستجو مانند گوگل بهره ببریم
در این حالت زمان یكه مطلب جالبی از منابع دیگر پیدا كردید سعی كنید حتما جستجویی را در گوگل پیرامون این مطلب انجام دهید و روایت های دیگر این خبر یا مطلب را هم به آن بیافزایید و اگر مطلب یافت شده ترجمه بود
قرار دهید كه آیا ترجمه آن معتبر است یا خیر؟ سپس به انتشار آن در وبلاگ یا وب سایت خود اقدام نمایید.

ترجمه مقالات یا کپی پست مقاله
توجه داشته باشید در صورتی كه مطلبی را عینا از جایی كپی می كنید، علاوه بر ذكر منبع، در پایان مطلب حتما یك قسمت: پی نوشت؛ ...هم اضافه نمایید و نظر خود یا هر توضیح اضافه ای كه مایلید را در زیر آن وارد نمایید تا بدین ترتیب به حساب نیاید! Copy & Paste كار شما در این روش صرفا دوم ترجمه مطالب از وبلاگ ها یا وب سایت های بسیار مهم و مرجع انگلیسی زبان ، كه موضوع مطالب آنها تخصصی در ارتباط با موضوع یا موضوعات اصلی وبلاگ شما می باشد.
این روش از روش اول با ارزش تر و مفید تر است و حكم تولید محتوای تازه در وب فارسی را دارد و می تواند در معروفیت و محبوبیت شما تاثیر دو چندانی داشته باشد. بسیاری از وبلاگ نویسان معروف از این روش بهره های زیادی می برند.
به عنوان مثال اگر درباره پزشكی مطلب می نویسید باید به دنبال وب سایتهای مرجع یا مجله های اینترنتی معتبر پزشكی باشید كه در این باره خبرساز هستند، اگر درباره موسیقی مطلب می نویسید به دنبال سایت های خبری موسیقی و همچنین وب سایت های رسمی خوانندگان و نوازندگان مورد نظرتان باشید، اگر به وب ۲.۰ و سرویس های جدید اینترنتی و تكنولوژی ها ی نو علاقه دارید و درباره آن مطلب می نویسید می توانید از وب سایت ها یا وبلاگ های بسیار معروفی چون:
www.webware.com
www.mashable.com
www.techcrunch.com
http://web2.wsj2.com
www.engadget.com
http://googleblog.blogspot.com
http://gmailblog.blogspot.com
خود بیافزایید Google Reader به عنوان منبع خبری استفاده نمایید و آدرس فید آنها را به خبرخوان و هر روز مطالب آنها را در خبرخوان مطالعه كنید تا در جریان آخرین خبرها، سرویس های جدید و اینترنت در دستان شما تغییرات عمده در موضوع مورد نظر خود باشید. بدین ترتیب می توانید همواره موضوعات جدید و جالبی را در وبلاگ خود به فارسی تولید نمایید.

ترجمه مطالب جالب از وبلاگ ها و وب سایت های خارجی
سوم ترجمه مطالب جالب از وبلاگ ها و وب سایت های خارجی؛ بدین صورت كه شما اندك زمانی را در اینترنت صرف جستجو در وب سایت ها یا وبلاگ های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و یا حتی چینی، ژاپنی و روسی می كنید و بهترین های آنها را انتخاب می كنید.

کدام وب سایت یا وبلاگ معتبر است
میزان بازدیدشان در ماه و همچنین تعداد ،PageRank علاوه بر بررسی محتوای آنها، از طریق لینك های ثبت شده آنها در گوگل، به راحتی می توانید به میزان اهمیت آنها پی ببرید.
كه از طریق نوار ابزار گوگل قابل شناسایی است . ام ا اگر تعداد بازدید كنند ه در آن PageRank به آمار تقریبی بازدید www.trafficestimate.com وب سایت درج نشده باشد می توانید از آدرس ماهیانه از سایت یا وبلاگ مورد نظرتان پی ببرید، و تعداد لینك های ثبت شده آن در گوگل را نیز از پیدا نمایید. site: طریق عملگر Google Reader آنها را (در صورت داشتن) به خبرخوان RSS پس از یافتن منابع خوب، خروجی خود اضافه كنید. اكنون اگر آنها مطالب جدیدی داشته باشند شما می توانید هر روز با مراجعه به خود از آنها مطلع شوید. Google Reader

پرسش؟ ترجمه وب سایت و وبلاگ از 14 زبان به انگلیسی و برعکس
نوشته های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، چینی، ژاپنی و روسی حتی عربی چگونه قابل فهم می باشند و به چه كار م یآیند؟
كار خیلی ساده است. گوگل آنها را برای شما به زبان انگلیسی برگردان می كند! صفحه مورد نظر را در URL رفته و آدرس http://translate.google.com كافیست به آدرس  زبان های ذكر شده به گوگل داده و نوع زبان را انتخاب كنید تا ماشین ترجمه گوگل صفحه مورد نظر را برای شما برگردان انگلیسی نماید و حال شما باید این ترجمه های انگلیسی را برگردان فارسی نمایید! شما می توانید به جای ترجمه و تبدیل به زبان انگلیسی به عربی ترجمه کرده و سپس دستی به فارسی برگردانید البته دقت این روش كمی پایین می آید و زمان بیشتری را از شما می گیرد، ولی كار ارزشمند و جالبی به حساب می آید.
آدرس اینترنتی جهت ترجمه عبارت یا صفحه اینترنتی به 14 زبان رایج – غیر از زبان فارسی
http://translate.google.com
به همین راحتی می توانید مطالبی را از ملیت های مختلف در وبلاگ خود عرضه نمایید . تصورش را بكنید كشور چین با بیش از ۱ میلیارد نفر جمعیت چقدر می تواند وبلاگ نویس داشته باشد كه هر روز محتوای جدید تولید می كنند و شما می توانید بهترین های آنها را برای خود و مخاطبانتان شكار نمایید!

پرسش؟ چه مقالات و مطالب باید ترجمه کنم
Google Reader ممكن است هر روز حجم مطالب زیادی به زبا ن های مختلف در شما دیده شود، آیا باید همه آنها ترجمه شوند؟
خیر. شما ابتدا محتوای آنها را مورد بررسی قرار می دهید و سپس عنوان مطالب آ ن ها را ترجمه می كنید و وقتی متوجه شدید مطلب خوبی است و ارزش بیان كردن را دارد، تمام یا بخشی از آن ها را آن ها (كه عمدتا به زبان URL ترجمه می كنید. در این راه تصاویر موجود در متن نوشته ها و همچنین انگلیسی می باشند و حاوی كلمات كلیدی صفحه خود نیز هستند) هم می تواند شاخص خوبی برای شما باشد كه متوجه شوید آیا این مطلب ارزشمند است یا خیر. تا در نهایت تصمیم بگیرید كه از آن مطلبی را در وبلاگتان برای عرضه به مخاطبان خود تهیه نمایید.مطمئن باشید با صرف اندكی وقت و حوصله، می توانید از این راه مطالب خوبی را به چنگ بیاورید.

لینك پراكنی اجتماعی Social Bookmarking
اما راه بهتر دیگری نیز برای پیدا كردن مطالب جالب به زبان های مختلف وجود دارد كه این یكی خیلی راحت تر است! ؛(Social Bookmarking) چهارم استفاده از وب سایت های لینك پراكنی اجتماعی و نظایر این ها منابع بسیار عالی برای پیدا كردن موضوعات Reddit.com ،Digg.com سایت هایی نظیر جدید می باشند كه شما می توانید توسط آنها بهترین لینك ها را در وب پیدا كنید.
چون در سایت های لینك پراكنی اجتماعی معمولا افراد به لینك ها و خبرهای جالب امتیاز می دهند،  بنابراین لینك هایی كه در صفحه اصلی این سایت ها بیشترین امتیا زها را آورده اند یا افراد زیادی آن لینك ها را به علاقه مندی های خود اضافه كرده اند، طبیعتا بهترین سوژ ه های روز بوده و می توانند ارزش ترجمه جهت تولید محتوای تازه به زبان فارسی را داشته باشند . بنابراین دیگ را از دست ندهید!!
به زبان های مختلف اشاره می شود؛ Social Bookmarking در زیر به لیست برخی از سایت های موفق
فارسی:
https://www.balatarin.com
https://www.donbaleh.com
www.oyax.com
www.mohand.es
انگلیسی:
www.digg.com
www.stumbleupon.com
www.reddit.com
www.furl.net
www.netvouz.com
www.blinklist.com
٦
فرانسوی:
www.wikio.fr
www.kopikol.net
www.bookmarks.fr
www.scoopeo.com
آلمانی:
www.icio.de
www.oneview.de
www.mister-wong.de
ایتالیایی:
http://segnalo.alice.it
http://oknotizie.alice.it
اسپانیولی:
http://meneame.net
http://barrapunto.com
www.yogrito.com
چینی:
www.365key.com
www.digbuzz.com
www.bokee.com
www.hemidemi.com
ژاپنی:
http://b.hatena.ne.jp
http://baqoo.cc
www.blink.jp
http://pookmark.jp
http://bookmark.fc2.com
روسی:
http://bobrdobr.ru
www.moemesto.ru
http://toodoo.ru
تركی:
www.ntpy.com
عربی:
www.darabet.com

جستجوی كلمات در موتورهای جستجو مانند موتور جستجو گوگل
در نهایت می توانید با جستجوی كلمات: در گوگل به لیست هایی از بهترین سایت های این چنین دسترسی پیدا نمایید. جهت دسترسی به تازه ترین مطالب. ؛Single Page Aggregators پنجم استفاده از سایتهای سایت هایی هستند كه در صفحه اصلی خود اقدام به جمع Single Page Aggregators سایت های معروف، سایت های « لینك پراكنی اجتماعی » آوری لینك های گلچین شده و جالب از سایت های معروف اشتراك گذاری فایل و همچنین منابع خبری و سایت های بسیار معروف می كنند و بدین ترتیب در آنها می تو ان اطلاعات جالب تر با محدوده وسیع تری را به دست آورد . یكی از
می باشد كه به جمع آوری اطلاعات جالب از www.popurls.com معروف ترین این سایت ها بهترین ،Flickr.com بهترین عكس های ،Reddit.com ،Del.icio.us ،digg.com سایت های بهترین اخبار ،News.google.com بهترین اخبار ،YouTube.com ویدئوهای  بهترین مطالب وبلاگ های برتر و غیره می پردازد و همه آنها را در یك ،News.Yahoo.com صفحه برای شما به نمایش در می آورد.
نمونه های دیگر چنین سایت هایی هم هستند كه تخصصی در یك زمینه خاص فعالیت می كنند . نظیر كه صرفا به جمع آوری عكس های زیبا از سرویس های معتبر اشتراك گذاری www.picurls.com معروف می پردازد، یا « لینك پراكنی اجتماعی » عكس و همچنین سایت های كه به جمع آوری مطالب وبلاگ نویسان برتر می پردازد ، یا www.web20workgroup.com كه به معرفی ویدئو كلی پ های برتر در وب می پردازد، یا http://worldtv.com/charts  كه به جمع آوری بهترین اخبار ورزشی اقدام می كند. www.sportsnipe.com
در كل برای دسترسی به چنین سایت های جالبی می توانید كلمات كلیدی:
را در گوگل مورد جستجو قرار دهید تا به سایت هایی نظیر:
http://popurls.com
http://picurls.com
http://alltop.com
http://needfornews.com

http://digg.originalsignal.com
http://theweblist.net
http://mashfot.com
http://techfeedr.com
http://fonehubber.com
http://sandbox.sourcelabs.com/bozpage/?gqt
برای یافتن اطلاعات تازه و جالب دست پیدا نمایید.

از سرویس وبلاگ وردپرس جهانی کمک بگیرید
برای زبان های مختلف؛ WordPress.com صفحه اصلی این قابلیت را دارد كه www.wordpress.com همان طور كه قبلا گفته شد، سرویس وبلاگ نویسی به هر زبان صفحه ای جداگانه اختصاص داده است و در آن ها هر روز وبلاگ ها و مطالب برتر آن زبان را به نمایش در می آورد. بنابراین با ورود به صفحه اصلی زبان های مختلف در سرویس وبلاگ نویسی می توانید به مطالب داغ فراوانی دسترسی داشته باشید و از آن ها در ایده گرفتن Wordpress.com جهت نوشتن مطلب و همچنین ترجمه مطالب جدید استفاده نمایید.
برای دسترسی به لیست كلیه زبان های مختلف در وردپرس می توانید از آدرس:
http://wordpress.com/languages
بهره بگیرید؛ از طریق لینك های درون این صفحه و ورود به صفحات اصلی وردپرس در زبا نهای مختلف، با دریایی از اطلاعات جدید و جالب مواجه خواهید شد؛ مراقب باشید غرق نشوید!
http://fa.wordpress.com
ورد پرس فارسی
http://de.wordpress.com
ورد پرس آلمانی
http://pt-br.wordpress.com
ورد پرس پرتغالی و برزیلی
http://fr.wordpress.com
ورد پرس فرانسوی
http://it.wordpress.com
 ورد پرس ایتالیایی
http://id.wordpress.com
ورد پرس اندونزیایی
http://nl.wordpress.com
ورد پرس هلندی
http://tr.wordpress.com
 ورد پرس تركی
یا برچسب های وردپرس.كام در هر زبان نیز می تواند راهنمای Tag از طرف دیگر قسمت برترین  سریعی باشد برای دسترسی شما به مطالب جدید و تازه با دقت بسیار بالا.
به عنوان مثال می خواهیم به تصاویر جدید موجود در بلاگهای فرانسوی زبان وردپرس .كام دسترسی پیدا نماییم؛
شده و در قسمت برترین تگ ها بر http://fr.wordpress.com برای این منظور كافیست وارد كلیك نمایید تا به وبلاگ هایی كه برچسب Photographie یا photos یا photo روی تگ عكس خورده اند و دارای محتویات تصویری می باشند دسترسی پیدا نمایید:
به همین ترتیب می توانید موضوعات مورد نظر خود را در بخش های مختلف فرهنگی، هنری، آن هم در زبان های مختلف (More) سیاسی، اجتماعی، تاریخی، موسیقی، مد، سرگرمی، طنز و غیره توسط این امكان وردپرس.كام شكار نمایید!

صفحة فهرست بیشترین كلمات جستجو شده امروز در گوگل و یاهو
هفتم رفتن به صفحة فهرست بیشترین كلمات جستجو شده امروز در گوگل و یاهو؛ از این طریق می توانید بفهمید كه گرایش امروز اغلب مردم جهان به چه سمت می باشد، آنگاه پس از پیدا كردن موضوعات جالب در بین بیشترین كلمات جستجو شده، آنها را در گوگل جستجو كرده و اطلاعات بیشتری درباره شان یافته و می توانید در وبلاگ خود منتشر نمایید.


• لیست ۱۰۰ جستجوی برتر امروز در گوگل:
www.google.com/trends
• جستجوهای محبوب كشورهای مختلف بر حسب ماه و سال در گوگل:
www.google.com/press/zeitgeist.html
• مردم سراسر دنیا در حال حاضر مشغول جستجوی چه چیزی در یاهو! هستند:
http://buzz.yahoo.com/overall

به هر حال راه های بسیار دیگری نیز برای تولید محتوای تازه به غیر از تكیه بر دانش و توانایی شخصی در اینترنت وجود دارد. بدین سان دیگر هیچ بهانه ای برای گفتن جملات ارزان قیمتی مانند "نمی توانم"، "كار من نیست" و "از عهده من خارج است" وجود نخواهد داشت.
اینترنت در دستان شماست! امیدوارم علاوه بر مطالبی كه با تكیه بر توانمندی و مهارت خود در وبلاگ « وب فارسی » عرضه می كنید، بتوانید مطالب جالب و ارزشمندی را هم از این طریق برای خود عرضه نمایید.
راستی فراموش نكنید كه از تمام این راه هایی كه ذكر شد می توانید برای وب نوردی های داغ و هیجانی نیز استفاده نمایید!


افزایش سرعت بازدید از سایت های مورد علاقه
ممكن است با توجه به را ههای مختلفی كه برای یافتن مطالب جالب در اینترنت جهت وبلاگ نویسی  ذكر شد، تعداد سایت هایی كه از آنها به عنوان منبع خبری استفاده می كنید بسیار زیاد شود و بازدید هر روزه از آنها زمان زیادی از وقت شما را به خود اختصاص دهد یا كار خسته كنند های به نظر برسد.
نگران نباشید! به راحتی می توانید سرعت عمل خودتان در بازدید از این سایت ها را افزایش دهید و در مدت زمان كوتاه تری به محتوای آنها دسترسی پیدا نمایید. دست كم سه روش برای افزایش سرعت مرور كردن سایت های مورد علاقه وجود دارد:
(Google Reader) سایت های مورد علاقه تان را در خبرخوان گوگل تان RSS   آدرس اضافه كنید و محتوای سایت ها را از طریق خبرخوان پیگیری نمایید تا سرعت دسترسی به اطلاعات برای شما افزایش یابد.
در مرورگرتان Add to Favorities  آدرس سایت های مورد علاقه تان را از طریق قسمت بر حسب موضوع طبق هبندی كنید تا در موقع نیاز به سرعت بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

سخن آخر
خوب این تنها مجموعه درهم ریخته بود که لااقل می توانیم ایده بگیریم تا چگونه یک وب سایت یا وبلاگ را مدیریت و به روز رسانی کنیم به امید اینکه با درج مقالات جالب و خواندنی یک وب سایت یا وبلاگ پربازدید کننده، پر ترافیک، خواندنی، جذاب را تجربه کنید.

عنوان اصلی مقاله : اینترنت در دستان شما
بخش اول کتاب

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
تسمه کش سه کاره پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1399 12:43 قبل از ظهر
بسیار عالی حرف نداره واقعا لذت میبرم
ali شنبه هجدهم آبان 1387 02:05 بعد از ظهر
نمی دونم از کجا کپی کردی ولی از نظر نگارش مشکل داره اونا اصلاح کن
محمد حسین تقوایی زحمتکش پاسخ داد:
منبع مقاله در پایین مقاله ذکر شده این مورد در خصوص تمام مقالات فناوری اطلاعات صادق است
ممنون
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic