تبلیغات
وبلاگ فناوری اطلاعات یزد- Yazd IT Weblog - روش ساخت ایمیل رایگان فارسی– جی میل در گوگل Google در گوگل Gmail پست الکترونیکی بسازیم
وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
روش ساخت ایمیل رایگان فارسی– جی میل در گوگل Google در گوگل Gmail پست الکترونیکی بسازیم
چهارشنبه دوازدهم فروردین 1388 ساعت 07:53 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
در این گفتار آموزش محمدحسین تقوایی زحمتکش وبلاگ فناوری اطلاعات یزد روش ساخت ایمیل –جی میل در گوگل Google، چگونه در Gmail پست الکترونیکی بسازیمگام به گام همراه با تصویر روش ساخت پست الکترونیکی یا ایمیل  Emailگوگل معروف به سرویس جی میل Gmail در وب سایت یاهو  google mail را باهم مرور می کنیم.
بعبارتی سعی می کنیم روش ثبت نام و ساختن یک جی میل یا همان پست الکترونیکی وبسایت گوگل را باهم مرور کنیم.
در دو قسمت اول به صورت به صورت تصویری با جزییات ثبت نام و گزینه های مورد نظر برای ثبت یک شناسه یا آی دی Google ID آشنا می شوید. در قسمت دوم بازهم به صورت گام به گام با روش ساخت ایمیل –جی میل Gmail  آشنا می شوید.  (همراه با تصویر)
ممکن است در ساخت جی میل یا ایمیل گوگل کمی با مشکل روبرو شوید. نگران نباشید با خونسری و اعتماد به نفس می توانید خودتان یک جی میل رایگان- پست الکترونیکی رایگان داشته باشید که به زبان فارسی هم شما را پشتیبانی کرده و می توانید ایمیل به زبان فارسی ارسال و دریافت کنید
 
ساخت اکانت (ای دی ) جدید در گوگل- جی میل Create a Google Account - Gmail
ممکن است برای شما، یکی از دوستان یا اعضای خانواده پست الکترونیکی ثبت نام کرده باشد روش ساخت ایمیل در وب سایت یاهو، چگونه در google mail  یا Gmail  پست الکترونیکی بسازیم Create a Google Account - Gmail با اینهمه، دانستن چگونگی ساخت ایمیل یک امر ساده و الزامی به نظر می رسد در این گفتار به صورت گام به گام با روش بسیار ساده و راحت ساخت ایمیل در یاهو آشنامی شویم (همراه با تصویر)

  روش ساخت ایمیل در وب سایت یاهو، چگونه در Yahoo mail پست الکترونیکی بسازیمقدم اول       
مرورگر خود را بار کرده آدرس زیر را وارد کنید یا اینجا کلیک کنید.
mail.google.com   شو.ید در
بر روی کلید Create an account »      کلیک کنید
http://mail.google.com/mail/signup
روی در قسمت های شماره گذاری شده باید این مشخصات ها را وارد کنید و قسمت های که با ستاره مشخص شده حتماَ باید وارد شود
می توانید به صورت مستقیم برای ثبت ایمیل جدید وارد این آدرس شوید(اینجا کلیک کنید)

http://mail.google.com/mail/signup


جی‌میل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
جی‌میل یکی از خدمات رایگان شرکت گوگل برای ارایه پست الکترونیکی تحت وب، IMAP و POP است که هنوز مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند. جی‌میل به طور رسمی در بریتانیا و آلمان گوگل میل نامیده می شود. در حال حاضر جی‌میل در حدود ۷ گیگابایت حافظه در اختیار کاربر قرار می‌دهد.


نحوه عضویت
برای عضویت در این سرویس می‌توان به سایت جی میل رفته و عضو شد. این سرویس برای عضویت، رایگان است و از تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۰۷ بدون دعوتنامه قابلیت ثبت نام را دارد.

می توانید به صورت مستقیم برای ثبت ایمیل جدید وارد این آدرس شوید(اینجا کلیک کنید)

http://mail.google.com/mail/signup


● First Name -كه در مقایل آن نام كوچك خود را می نویسید.

● Last Name  -در مقابل این كلمه نام خانوادگی خود را می نویسید.

● Desired Login Name -در این قسمت آدرس ایمیلی كه می خواهید درست كنید را بنویسید.(مثل اسم خودتان،شركت یا علامت اختصاری)

تذكر- چون احتمال دارد قبل از شما شخص دیگری این آدرس را ثبت كرده باشد.لذا پس از وارد كردن آدرس در این فیلد بر روی دگمه ای كه در زیر آن قرار دارد كلیك كنید تا مشخص شود.اگر قبلآ این آدرس گرفته شده باشد پیامی به رنگ قرمز به شرح زیر برای شما نشان داده می شود

****is not available but the following username are:

و در زیر آن چند آدرس به شما پیشنهاد كرده كه شما یا یكی از آن ها را انتخاب می كنید و یا آدرس دیگری تایپ می كنید تا مورد قبول واقع شود. در صورت تایید شدن ، با رنگ آبی این جمله نشان داده می شود. is available *** (در این نوشته ستاره ها بجای اسم انتخابی شماست).

● Choose a password -رمز عبور خود را وارد می كنید.هر چه كه دوست دارید شامل(حروف،عدد،یك نقطه و آندرلاین) كمتر از هشت كاراكتر نباشد.

● Re-enter password -رمز عبور خود را مجددآ وارد كنید.

● Security Question -یكی از سئوالات این قسمت را انتخاب كنید. مهم نیست كدام سئوال را انتخاب می كنید و چه جوابی می دهید هر چه می خواهد باشد . مثلآ یك سئوال را انتخاب كنید و سه حرف از روی صفحه كلید را در فیلد بعدی تایپ كنید. این قسمت برای زمانی كه شما رمز عبور خود را فراموش كرده اید بكار می آید . البته در صورتی كه حروفی را كه تایپ می كنید بخاطر داشته باشید.

●  Answer -جواب سئوال فوق را كه انتخاب كرده اید در اینجا می نویسید كه توضیح داده شد.

● Secondary email -در این قسمت یك ایمیل از دوستانتان وارد می كنید. برای زمانی كه شما رمز عبور خود را فراموش كرده اید بكار می آید. در صورتی كه ایمیلی ندارید یا نمی خواهید ایمیل بنویسید اشكالی ندارد و می توانید جای آن را خالی بگذارید.

● Location -كشور خودتان را انتخاب كنید.

● Word Verification -حروفی را كه در شكل می بینید در فیلد پایین آن تایپ كنید. این كار به منظور امنیت و جلوگیری از جعل می باشد. حروف بزرگ و كوچك را رعایت كنید.

● I accept. Create my account -و سر انجام پس از پر كردن فیلد ها (خانه های فوق) این دگمه را كلیك نمایید. پس از كلیك كردن این دگمه اگر اشتباهی در فرم پر كرده وجود داشته باشد فرم دوباره به شما بر می گردد كه آن را تصحیح می كنید. و دو باره ارسال می كنید.

پس از پر كردن فرم فوق و زدن دگمه ذكر شده، شما به صفحه ای هدایت می شوید كه در بالای آن، این جمله نوشته شده است.
I'm ready- show me my account  اگر بر روی این جمله كلیك كنید به صندوق پستی كه ایجاد كرده اید می روید.اگر به عللی به این صفحه هدایت نشدید. مهم نیست ایمیل شما درست شده است . این پنجره را ببندید و صفحه اول گوگل را باز كنید و به صندوق خود كه در ادامه روش آن را توضیح می دهیم بروید.

وقتی وارد صندوق خود شدید در سمت چپ صفحه، كلمه (1)Inbox را مشاهده می كنید كه عدد یك داخل پرانتز نشان دهنده این است كه شما یك ایمیل یا در حقیقت یك نامه در صندوق خود دارید. و این ایمیل اولین ایمیل شماست كه از طرف گوگل برای شما ارسال شده و توضیحاتی در باره جی میل داده شده است. همیشه تعداد نامه هایی كه برای شما می رسد بین پرانتز نوشته شده است.

 

Create a Google Account - Gmail
 Create an Account
Your Google Account gives you access to Gmail and other Google services. If you already have a Google Account, you can sign in here.


آموزش  گام به گام ساخت اکانت در گوگل ( ساخت ایمیل—جیمیل )
1. وارد سایت http://www.gmail.com/ شوید

می توانید به صورت مستقیم برای ثبت ایمیل جدید وارد این آدرس شوید(اینجا کلیک کنید)

http://mail.google.com/mail/signup

2. درقسمت پایین صحفه سمت راست رویه دکمه Sign up for Gmail کلیک کنید
3: در قسمت First name: نام
در قسمت Last name: : نام خانوادگی
در قسمت Desired Login Name
نام ایدی جیمیلی که میخواهید داشته باشید در سرویس جیمیل
شما نمیتونید مثل یاهو ـ اندرلاین داشته باشید بلکه میتونید خط تیره
-یا . نکته ویا سمبل های دیگه بزارید .
Choose a password قسمت پسورد که باید
داریه هم حروف و اعداد باشه چون اگه فقط اعداد یا
حروف باشه قبول نمیکنه
Re-enter password تکرار پسورد
در اینجا Security Question:
سوالی رو از کشو باز کنید مثالا شماره تلفن تونو
انتخاب کنید و در قسمت Answer
جواب رو بنویسید
در قسمت Secondary email:
اگه ایمیل دیگه در جیمیل یا یاهو دارید بنویسید تا
اگه پسورد تان یادتان رفت به این
ایمیل فرستاده شود
در قسمت Location:
ایران رو انتخاب کنید
در کاردر Word Verification:
هرچیزی که حالا حروف یا اعداد هست
در تصویر اونو در کادر بنویسید
در آخر I accept .create my account
رو بزنید تااگه ایمیل شما قبلا ثبت نشده باشه پایان بپزیره


فهرست تماس‌ها
گوگل در سرویس ایمیل خود تغییری صورت داده است که امکان کنترل فهرست تماس‌ها را برای کاربرانش فراهم می‌کند. پیش از این جیمیل نشانی تمامی آدرس‌های ایمیل جدید را به صورت خودکار به فهرست تماس‌های کاربر افزوده می‌کرد. این کار به به آدرسهای ایمیل اجازه می‌داد که به هنگام نوشته شدن یک پیام جدید به صورت خودکار کامل شده و کاربران را از به خاطر سپردن آن‌ها یا جستجو در فهرست تماسهایشان آسوده می‌کرد. گوگل اکنون دسته جدیدی به نام تماس‌های پیشنهادی ایجاد کرده‌است که در قسمت «My Contacts» قرار می‌گیرد و آدرس ایمیل ارسال کنندگان ایمیل در تماس پیشنهادی قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند به جیمیل اجازه دهند تا این آدرس‌ها را به صورت خودکار به فهرست تماسهای اصلی‌شان ارسال کنند. [۳]

این وب میل در اول آوریل ۲۰۰۴ عرضه شد.
قابلیت کار با برنامه‌های نرم افزاری مانند اوت لوک.
فقدان آگهی‌های تصویری
دیگر مزیت آن نبودن تبلیغات اینترنتی در صفحه آن است که به همین دلیل برای خطهای خانگی کند مزیت به شمار می‌رود. تبلیغات به صورت متن مرتبط با واژه‌های ذکر شده در رایانامه‌ها (ایمیل‌ها) در کنار متن اصلی ایمیل در برنامه شرکت قرار دارد.

امکان گپ و چت در گوگل
جی‌میل با استفاده از ابزارهای برنامه نویسی آژاکس و جاوااسکریپت امکان گفتگوی فوری با افراد درون لیست ارتباطی کاربر را فراهم کرده‌است. این گفتگو در داخل همان پنجرهٔ‌ مرورگر می‌تواند صورت گیرد. در واقع توانسته امکانات پیام‌رسان فوری را به صفحهٔ وب میل منتقل کند. به تازگی جی‌میل امکان گپ گروهی [۱] و همچنین گپ با کاربران ای‌اُال [۲] را نیز فراهم کرده است.

دیگر امکانات
در این سرویس می‌توان از کلیدهای میان بر روی صفحه کلید استفاده کرد برای مثال کلید c را می‌توان برای باز شدن بخش فرستادن میل استفاده کرد.

اینك گزینه های مهم دیگری را كه در صندوق پست الكترونیكی وجود دارد بر رسی می كنیم.

● Starred -با كلیك روی ستاره كنار ایمیل ها می توانید آن ها را در این پوشه ذخیره كنید.

● Sent Mail -نامه های ارسال شده در این پوشه قرار می گیرد.

● Draft -نامه ای می نویسید ولی در آن زمان از ارسال آن منصرف می شوید . این نامه را می توانید در Draft ذخیره كنید.

● All Mail -تمام ایمیل های شما را نشان می دهد.

● Spam -گوگل بطور خودكار نامه های تبلیغاتی و هرز نامه ها را در این پوشه ذخیره می كند.این ایمیل ها پس از سی روز پاك می شود.

● Trash -نامه هایی را كه خوانده و Delete می كنید به مدت سی روز در این پوشه می ماند . كه در صورت لزوم می توانید باز خوانی كنید.

● Contacts -آدرس ایمیل دوستان خود را می توانید در این پوشه ذخیره كرده و هنگام ارسال نامه، آدرس ها را فراخوانی كنید.

● Sign Out -هنگامی كه با صندوق پستی خود كاری ندارید و می خواهید خارج شوید این گزینه را كلیك كنید.

● Compose Mail -با كلیك كردن این گزینه صفحه ای باز می شود كه برای ارسال نامه جدید می باشد و دارای قسمت هایی به شرح زیر است.

- To آدرس كامل ایمیل شخص گیرنده در این قسمت نوشته می شود.

- Subject موضوع نامه تان را بنویسید.

- Cc مخفف Carbon Copy رونوشتی از نامه برای كسانی كه آدرس آن ها در اینجا تایپ شود ارسال می شود . در این حالت اولین شخص دریافت كننده نامه متوجه می گردد كه این ایمیل برای چه اشخاص دیگری نیز ارسال شده است.

- Bcc مخفف Blank Carbon Copy رونوشت برای كسانی كه آدرس آن ها در اینجا تایپ می شود. ارسال می كند ولی شخص اول متوجه ارسال نامه برای اشخاص دیگر نمی شود.

- Body متن نامه را در این قسمت تایپ كنید.

- Send با كلیك این كلمه نامه ارسال می شود.پس از ارسال شدن نامه، در بالای صفحه جمله نامه شما ارسال شد ظاهر می شود.

● Forward -در صورتی كه تمایل به ارسال یكی از ایمیل های دریافتی را برای شخص یا اشخاص دیگری داشته باشیم از این گزینه استفاده می كنیم. روی آن كلیك می كنیم در نتیجه صفحه ی ارسال نامه باز می شود و می بینیم كه در قسمت موضوع نامه كلمه FWD قبل از موضوع قرار دارد كه البته قابل ویرایش است.

● Reply -در صورت تمایل به پاسخ یك ایمیل ، یكی از آسان ترین راه ها Reply كردن ایمیل است. روش كار چنین است كه پس از خواندن نامه این گزینه را كلیك می كنیم در نتیجه صفحه ی ارسال نامه باز می شود و آدرس شخص فرستنده نامه قبلی به عنوان آدرس شخص گیرنده منظور شده است. و حروف Re قبل از موضوع نامه قرار دارد . همچنین متن نامه شخص قبل در قسمت Body دیده می شود . بنابراین امكان ارسال جواب نامه همراه با متن نامه قبلی شخص فرستنده وجود دارد.

● Attach Files -برای ضمیمه كردن یك یا چند فایل مثل عكس به ایمیل به كار می رود. با كلیك كردن این گزینه فایل های داخل كامپیوتر خود را می توانید ببینید و فایل مورد نظر خود را انتخاب نموده و Open می كنید. كمی صبر كنید و بعد دگمه Send را بزنید تا نامه شما به همراه عكس ارسال شود.برای ضمیمه كردن فایل های دیگر قبل از زدن Send  وقتی كه فایل اول را ضمیمه كردید در همان محل كلمه Attach File اسم فایلی كه ضمیمه كرده اید را نشان داده و در زیر آن نوشته Attach another file یعنی ضمیمه كردن فایل های دیگر . كه برای این كار مثل روش ضمیمه قبلی عمل می كنید. پس از ارسال شدن نامه جمله ی Your message has been sent در بالای صفحه ظاهر می شود

مراجعه به صندوق پستی و چك كردن و خواندن نامه های خود.
ابتدا به سایت گوگل رفته و روی Gmail كلیك كنید. پس از آن آدرس ایمیل خود و رمز عبور خود را وارد نموده و Sign in را كلیك كنید تا به صندوق پستی خود بروید وقتی وارد صندوق می شوید موضوع و خلاصه ای از نامه نشان داده شده كه روی آن كلیك می كنید و نامه را بطور كامل می بینید برای دیدن فایل های ضمیمه شده نیز باید روی View - Download كلیك كنید.(برای دیدن View و برای دانلود آن Download را كلیك كنید.)

روش ارسال نامه.
پس از مراجعه به صندوق پستی گزینه Compose Mail را كلیك نمایید. بقیه مراحل را قبلآ در قسمت  Compose Mail توضیح دادیم.

روش حذف نامه ها.
در كنار هریك از ایمیل های شما یك چك باكس وجود دارد . ایمیل مورد نظر را انتخاب می كنید و تیك آن را می زنید و بر روی كلمه Delete بالای صفحه كلیك می كنید.


 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
http://micamccollom.blog.fc2.com/?xml چهارشنبه هجدهم مرداد 1396 10:35 قبل از ظهر
It's truly very complex in this full of activity
life to listen news on TV, thus I just use internet for that purpose, and obtain the latest news.
https://cythialarin.wordpress.com شنبه چهاردهم مرداد 1396 09:42 بعد از ظهر
I have read so many posts concerning the blogger lovers but this paragraph is really a good piece of
writing, keep it up.
talithacallaro.weebly.com شنبه چهاردهم مرداد 1396 10:40 قبل از ظهر
Howdy! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make your site
mobile friendly? My site looks weird when viewing from my iphone4.
I'm trying to find a theme or plugin that might be able to resolve
this problem. If you have any suggestions, please share.

Thank you!
manicure سه شنبه بیست و دوم فروردین 1396 02:15 بعد از ظهر
If you are going for finest contents like I do, just pay a visit this site daily
for the reason that it gives feature contents, thanks
رضا پنجشنبه سیزدهم فروردین 1388 09:30 بعد از ظهر
سلام بجه محله برای تبادل لینک حاضرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات