تبلیغات
وبلاگ فناوری اطلاعات یزد- Yazd IT Weblog - معرفی اینترنت هوشمند یزد - I.N و سرویسهای شبکه هوشمند
وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
معرفی اینترنت هوشمند یزد - I.N و سرویسهای شبکه هوشمند
پنجشنبه دوم مهر 1388 ساعت 08:27 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
مزیت سرویس اینترنت هوشمند (IN) چیست؟ مزیت اینترنت I.N این است كه دیگر نیاز به خرید معرفی اینترنت هوشمند یزد - I.N و سرویسهای شبکه هوشمند  محمدحسین تقوایی زحمتکش فناوری اطلاعات یزدكارت و یا اشتراک اینترنت نبوده و می توانید بدون Username و Password و در هر ساعت از شبانه روز، به خدمات اینترنت شركت دسترسی پیدا كنید. روش اتصال به شبکه: تنها با گرفتن شماره 975351XXXبدون وارد کردن Username و Password به شبکه متصل شده و استفاده از اینترنت را بلافاصله آغاز نمایند.
شركتهای شركت تعاونی پیشگامان كویر به شماره 90935151 ، آمین آوا با شماره اینترنتی 90935120 ، پویندگان با شماره 90935160 ، گنبد كبود با شماره 90935111، گیتی نما با شماره 90935122 و كویر ایساتیس با شماره 90935100 و ....
شركتهای شركت تعاونی پیشگامان كویر به شماره 90935151 ، آمین آوا با شماره اینترنتی 90935120 ، پویندگان با شماره 90935160 ، گنبد كبود با شماره 90935111، گیتی نما با شماره 90935122 و كویر ایساتیس با شماره 90935100 و ....
معرفی اینترنت هوشمند یزد - I.N و سرویسهای شبکه هوشمند  محمدحسین تقوایی فناوری اطلاعات و ارتباطات یزد
شماره تلفن هوشمند
امکان دسترسی به اینترنت و یا برقراری مکالمات ارزان خارج  از کشور را برای کاربران تهرانی فراهم می آورد . با استفاده  از شبکه هوشمند کاربران دیگر نیازی به عضویت،خرید کارتویا نام کاربری ندارند وهزینه آن را 2 ماه پس از مصرف برروی  قبض تلفن  پرداخت مینمایند . با استفاده از این سرویس دیگر نگران حفظ کلمه عبور یا تاریخ خاتمه اعتبار کارت،گمشدن کارت و ... نباشید.طریقه ایجاد اکانت و روش اتصال به شبکه هوشمند اینترنت
* یک Network Connection جدید ایجاد نمایید.
* در بخش Phone Number شماره شبکه هوشمند ............ را وارد نمایید.
* بخش Username و Password را خالی بگذارید.
* با Connection جدید ساخته شده به شبکه اینترنت متصل شوید.
* در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با واحد پشتیبانی فنی تماس حاصل فرمایید.


مزایای اینترنت هوشمند نیونت :
    1. بدون احتیاج به نام کاربری و رمز عبور
    2. قابل مصرف هر زمان و در هرمکان بسیار آسان
    3. پرداخت هزینه 2 ماه پس از استفاده
    4. هزینه فقط دقیقه ای 5 تومان (ساعتی 300 تومان)

هزینه: نرخ هر ساعت اتصال به اینترنت 300 تومان (دقیقه ای 5 تومان) محاسبه میگردد، که هزینه آن پس از مصرف و با قبض دوره ای تلفن محاسبه میگردد.

مزایای استفاده از این سیستم اینترنت هوشمند ای ان
■ نیازی به پیش پرداخت نیست
■ بدون شماره کاربری و رمز عبور به اینترنت وصل شوید
■ نیازی به عقد قرارداد ندارید
■ دیگر نیازی نیست برای خرید کارت از منزل خارج شوید
■ قابل استفاده برای کلیه کاربران در هر زمان و هر مکان
■ پرداخت از طریق قبض تلفن مخابرات، پس از مصرف و هر دو ماه یکبار

امتیازات و ویژگی های عمومی شبکه هوشمند هایپر انتر :
* بدون نیاز به Username و Password
* شبکه خلوت و پر سرعت
* پرداخت هزینه به همراه قبض تلفن
* بدون محدودیت زمانی و حجمی در میزان استفاده
* سرعت اتصال 56kbps
* پشتیبانی فنی شبانه روزی
* بهره گیری از فناوری پیشرفته SDH بر روی فیبر نوری

اینترنت وتلفن هوشمند
اینترنت هوشمند همان PRM - Premium Rate Service که به جای مشاوره امکان دسترسی به اینترنت را محیا می‌کند ، نرخ مکالمه برای این سرویس دقیقه‌ای 5 تومان می‌باشد که برخی از شرکت های سرویس دهنده هزینه پالس تلفن را نیز تقبل کرده اند و برخی دیگر تقبل نکرده اند. تلفن هوشمند اینترنتی هم همان سرویس [[]]VoIP است که از طریق PRM - Premium Rate Service ارائه می‌شود ، این روش هم مشابه اینترنت هوشمند است با این تفاوت که نرخ آن بسته به شرکت و مقصد مکالمه متفاوت است و شرکت های سرویس دهنده مکالمه با برخی نقاط به خصوص را امکان پذیر کرده اند ، نرخ مکالمه این سرویس بر اساس گران ترین مقطد قابل مکالمه در نظر گرفته شده است که عملا هزینه مکالمه را نسبت ه مکالمه عادی VoIP بسیار گران تر می‌کند.


؟:شبکه هوشمند (Intelligent Network) از لحاظ ساختار به گونه ای است که در لایه ای بالاتر از شبکه های معمول مخابرات (شبکه تلفنی، همراه، دیتا) قرار می گیرد و مشترکین می توانند از انواع خدمات آن، به آسانی و با سرعت استفاده کنند. این شبکه از گره های سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده تا با استفاده از پروتکل های خاص امکان ارایه سرویس های ویژه را برای مشترکین تلفن ثابت و همراه فراهم آورد.

سوالات متداول:
آیا قیمت سرویس I.N در تمام شبانه روز یکسان است؟
■ بله، در تمام ساعات شبانه روز قیمت دقیقه ای 5 تومان می باشد.این مبلغ مصوب و برای تمام شرکت های ارائه دهنده این نوع خدمات یکسان است

مالیات هم به این مبلغ افزوده می شود یا خیر؟
■خیر، برخلاف سرویسهای متداول شرکت مخابرات که از مشتری دریافت می گردد مالیات سرویس I.N مستقیماً توسط شرکت پرداخت شده و از این بابت مبلغی از مشتری دریافت نمی شود.


مشتریان از کجا مطمئن شوند که مبلغ همان دقیقه ای 5 تومان کسر می گردد؟
■ ا توجه به اینکه این مبلغ توسط مخابرات شهرستان محاسبه و در قبض تلفن کاربر اعمال می گردد، در صورت دریافت ریز مکالمات از طریق مخابرات، کاربران میتوانند میزان استفاده خود را کنترل نمایند.

هزینه در کدام قسمت قبض تلفن می آید؟
■در قسمت سرویس هوشمند مخابرات - ای ان.

 
هزینه مکالمه داخل شهری هم به مبلغ اضافه می گردد؟
■ بله، متاسفانه سیستم اینترنت هوشمند یزد اینترنت هوشمند نیست. 30 درصد از این هزینه  از طرف شرکت مخابرات بابت هزینه خدمات کسر می‌گردد. در سیستم اینترنت هوشمندی که در تهران وجود دارد-یا سایر شهرهای بزرگ- با جنس این نوع خدمات یکسان است.

آیا شرکت ارایه دهنده اینترنت هوشمند وابسته به مخابرات می باشد؟
■خیر، سرویس I.N با استفاده از شبکه هوشمند مخابرات توسط شرکت ارایه دهنده اینترنت هوشمند راه اندازی گردیده و محاسبه مصرف و دریافت وجه از روی قبض تلفن توسط شرکت مخابرات انجام می شود.
سرویس صندوق صوتی
VMSاین سرویس قادر به ثبت پیام های تلفنی نمابر و ایمیل برای مشترکین است . از این سرویس به عنوان تلفن مجازی نیز می توان بهره گرفت.
[ویرایش] سرویس مکالمات انبوه

( Mass calling service ( MSC با استفاده از این سرویس اپراتور شبکه می‌تواند به طور موقت یک شماره تلفن را جهت استفاده کننده از سرویس اختصاص دهد و هر زمانی که یک مکالمه بااین شماره بر قرار شود ،استفاده کننده یک پیام را دریافت نموده تا نسبت به وارد کردن اعداد بیشتری جهت نشان دادن یک الویت یا تقدم اقدام نماید.
[ویرایش] سرویس نظر سنجی

(Tlevoting ( VOT این سرویس یکی از سرویس های زیر گروه سرویس مکالمه انبوه می‌باشد که شامل سرویس VOTیا نظرسنجی تلفنی است. در این نظرسنجی جواب سوال اهمیت ندارد و فقط دادن رای و جمع آوری نظر مورد توجه است
[ویرایش] سرویس کارت اعتباری

Prepaid card Service PCS برای استفاده از این سرویس ،باید کارت های اعتباری به مبلغ 20 هزارریال را از دفاتر امور مشترکین و خدمات ارتباطی یا بخش خصوصی تهیه کرد و سپس با یک تلفن معمولی (همگانی –ثابت )می توان با هر نقطه از کشور یا خارج از کشور یا حتی داخل شهر تماس بر قرار نمود و هزینه تماس از کارت اعتباری مربوطه کسر می شود .پس از خرید کارت دو شماره شامل یک شماره 10 رقمی که شماره کارت است ویک شماره چهاررقمی که رمز عبور است روی کارت نوشته شده که برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرلر می گیرد.
برای برقراری ارتباط ابتدا بایستی شماره یا عدد 900 را روی هر نوع تلفن (همگانی یا ثابت )که کد ورودی به شبکه هوشمند می باشد را شماره گیری کرد سپس با توجه به تذکرات راهنما با انتخاب شماره یک (فارسی )2(انگلیسی)3(عربی)زبان مورد نظر را انتخاب کرد. سپس شماره کارت مندرج در کارت اعتباری را وارد کرده و کلید پوند(#)و بعد از آن رمز عبور را وارد کرده و سپس کلید پوند (#)را فشار دهید و در نهایت شماره مخاطب را وارد کرده و کلید پوند (#) را فشار دهید.
[ویرایش] سرویس شبکه خصوصی مجازی

Virtual Private Network - VPN
با وجود شبکه هوشمند وبا استفاده از امکانات شبکه عمومی می توان یک شبکه اختصاصی مجازی برقرار نمود .سرویس شبکه خصوصی مجازی برای یک شبکه اختصاصی برای شرکت ها یا سازمان های دارای واحدهای گسترده در سطح شهر و شهرستان یا خارج از کشور می‌شود .
[ویرایش] سرویس تفکیک هزینه یا خدمات مشاوره‌ای

PRM - Premium Rate Service
این سرویس برای اپراتورها این امکان را فراهم می سازد که اطلا عات فروش و عرضه محصولات یا خدمات مشاوره‌ای خود را با یک روش اقتصادی ارایه نماید . عمده خدماتی که در حال حاظر از طریق این سرویس ارائه می‌شوند اتصال به شبکه اینترنت و شبکه‌های تلفن اینترنتی می‌باشند.


اینترنت وتلفن هوشمند
اینترنت هوشمند همان PRM - Premium Rate Service که به جای مشاوره امکان دسترسی به اینترنت را محیا می‌کند ، نرخ مکالمه برای این سرویس دقیقه‌ای 5 تومان می‌باشد که برخی از شرکت های سرویس دهنده هزینه پالس تلفن را نیز تقبل کرده اند و برخی دیگر تقبل نکرده اند. تلفن هوشمند اینترنتی هم همان سرویس [[]]VoIP است که از طریق PRM - Premium Rate Service ارائه می‌شود ، این روش هم مشابه اینترنت هوشمند است با این تفاوت که نرخ آن بسته به شرکت و مقصد مکالمه متفاوت است و شرکت های سرویس دهنده مکالمه با برخی نقاط به خصوص را امکان پذیر کرده اند ، نرخ مکالمه این سرویس بر اساس گران ترین مقطد قابل مکالمه در نظر گرفته شده است که عملا هزینه مکالمه را نسبت ه مکالمه عادی VoIP بسیار گران تر می‌کند.
// پایان مقاله //
 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
maliamering.wordpress.com چهارشنبه هجدهم مرداد 1396 01:18 بعد از ظهر
Thank you for every other fantastic post. Where else could anyone get that kind of info in such a perfect means of writing?
I've a presentation next week, and I'm on the look for such information.
http://elnablong.hatenablog.com/ شنبه چهاردهم مرداد 1396 04:33 بعد از ظهر
That is a really good tip particularly to those new to the blogosphere.
Short but very precise info… Thanks for sharing this one.
A must read article!
Donnell یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1396 10:20 قبل از ظهر
There is certainly a great deal to learn about this subject.
I really like all the points you have made.
BHW چهارشنبه سی ام فروردین 1396 01:33 بعد از ظهر
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to
my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

I've been looking for a plug-in like this for
quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
manicure شنبه دوازدهم فروردین 1396 08:34 قبل از ظهر
Hey! Quick question that's entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My blog looks weird when viewing from my iphone.
I'm trying to find a theme or plugin that might be able to correct this problem.
If you have any suggestions, please share. Thanks!
میترا نصیری یکشنبه پنجم مهر 1388 01:05 بعد از ظهر
سلام وبلاگ قشنگی و پر محتوی داری به وبلاگ منم سری بزن تا با هم بیشتر همکاری کنیم ، مطمئن باش بدون هیچ هزینه و وقت ، اصلآ بدون کلیک روی تبلیغات و عضو شدن تو سایتهای مختلف می تونید درآمد داشته باشی مهم اینکه هر وقت که تو اینترنت بری حالا هرکاری داشته باشی دانلود کردن یا وبلاگ update کردن و غیره برات درآمد حساب می شه چیزی واقعا از دست نمی دی حتی اگه وقتی براش نذاری هر 5 ماه $20 می گیری
Saeed hoseini پنجشنبه دوم مهر 1388 06:43 بعد از ظهر
سلام خوبی
باور كردنی نیست >>>torna2<<<
مثلا 1000 مگابایت هاست كه همه ی امكاناتش نامحدود هست قیمتش فقط 16500 تومان
این یكیش بود بقیه رو برو تو سایت ببین
راستی با خرید هاست و دامین نصب هر سیستم مدیریت محتوا یا انجمن رایگانه
حالا عجله كن و برو ببین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات