وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
تاریخچه تاسیس شركت زیمنس توسط ورنر زیمنس Siemens AG History
دوشنبه هجدهم آبان 1388 ساعت 12:46 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
زیمنس (به آلمانی: Siemens AG) بزرگترین شرکت مهندسی اروپاست،[۱] که در آلمان قرار داردتاریخچه تاسیس شركت زیمنس توسط ورنر زیمنس    Siemens AG History و دفاتر مرکزی آن در برلین و مونیخ است. و شامل ۱۵ زیربخش است.کارکنان در مجموع به ۴۸۰ هزار نفر می‌رسند[۲] و درآمد این شرکت در سال ۲۰۰۸ بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار آمریکا بود.
162 سال پیش، در سال 1847، مهندس جوان ورنر زیمنس شركت مشترك تلگراف زیمنس – هالسكه را تاسیس كرد. او سالها در زمینه مبانی مهندسی برق كار كرد و سرانجام در سال 1866 اصول دیناموالكتریك را كشف كرد. این كشف، ایده استفاده از جریان برق را به‌عنوان یك منبع مولد مطرح ساخت. بدین ترتیب، شركتی كه او در جهت توسعه ایده‌ها و اختراعاتش تشكیل داد، روزبه‌ روز با كمك برادرش كارل زیمنس مسیر پیشرفت و ترقی را پیمود. فرزند او، ویلهلم زیمنس كه از 1890 تا 1919 سمت مدیریت شركت را به‌عهده داشت، نقش مهمی در توسعه شركت ایفا كرد. پس از او، تا سال 1941 فردریش، سومین فرزند ورنر زیمنس رهبری شركت را به‌عهده گرفت. باآغاز جنگ جهانی، نوه ورنر به‌مدت 15 سال مدیریت شركت را انجام داد، اما كسی كه بیشترین نقش را در بازسازی زیمنس، پس از جنگ جهانی دوم ایفا كرد، نوه دیگر ورنر، ارنست زیمنس بود. هم او بود كه در سال 1966شركتی را كه امروزه به عنوان زیمنس (AG) می شناسیم، تاسیس كرد و تا 1971 رهبری آن را به‌عهده داشت. مدیریت در دهه بعد برعهده برنهارد پلتنر بود و دهه بعد نیز هاسین هالسكه این مسئولیت را انجام داد. از سال 1992 كه هانریش پیرر رهبری شركت را بردوش گرفت، زیمنس تحول یافت و از یك شركت متكی بر مشتریان عمومی در بازار به شركتی كه در بازار رقابت جهانی انتظارات سهامداران را برآورده می‌ساخت، تبدیل شد.
امروزه شركت زیمنس در حوزه‌های قدرت، اتوماسیون، كنترل، اطلاعات و ارتباطات، نیروگاه، پزشكی، حمل ونقل و خدمات فعالیت دارد و در برخی حوزه‌ها نظیر صنعت اتوماسیون، فناوری سیستم‌های تصویربرداری طبی، نوآوری در مدیریت اطلاعات فرایندهای بهداشت و سلامت، سرآمد شركتهای مهندسی برق و الكترونیك است.
وب‌گاه     http://w1.siemens.com

زیمنس Siemens
نوع شرکت     سهامی عام
ISIN     DE0007236101
تأسیس     ۱۲ اکتبر ۱۸۴۷
دفتر اصلی     آلمان برلین و مونیخ، آلمان
مدیریت     پتر لوشر
کارکنان     ۴۲۷٬۰۰۰ (۲۰۰۸)
درآمد     ۷۷٫۳۲۷ میلیارد یورو (۲۰۰۸)
زمینه فعالیت     الکترونیک
تجهیزات نیروگاهی
تجهیزات مخابراتی
تجهیزات حمل و نقل
ادوات پزشکی
وب‌گاه     http://w1.siemens.com


شروع تاریخ تاسیس زیمنس توسط موسس آن
ماجرا از جایی شروع شد که آقای ورنر زیمنس Werner Siemens که فرزند چهارم یک خانواده 16 نفری کشاورز بود همراه با دوستش Johan Georg Halske موفق به اختراع دستگاه تلگرافی شد که در آن از یک سوزن برای سوراخ کردن کاغذ استفاده می شد (جالب است بدانید وسایل مورد استفاده در تهیه این دستگاه عبارت بود از یک جعبه سیگار و مقداری سیم مسی).آنها سپس در روز دوشنبه یکم اکتبر سال 1847 برابر با نهم مهر 1226 خورشیدی شرکتی را به ثبت رساندند که هدفش توسعه و استفاده از این اختراع بود. این شرکت 12 روز بعد مالک اولین کارگاه خود شد.
دیری نپایید که پیاده سازی اولین خط طویل ارتباطی در اروپا به طول 500 کیلومتر از برلین تا فرانکفورت به این شرکت پیشنهاد و واگذار شد.
برادران آقای زیمنس به نام Sir William در انگلستان و Carl در روسیه به معرفی شرکت خانوادگیشان پرداختند که منتج به عقد قرارداد برقراری خطوط تلگراف روسیه در سال 1850 شد، شبکه ای بطول 10000 کیلومتر که در مدت 2 سال به مدیریت Carl عملیات اجرایی آن به اتمام رسید همچنین راه اندازی شبکه کابل 11000 کیلومتری از لندن تا کلکته (که از تهران هم عبور میکرد) و از ایرلند تا نیویورک از دیگر نتایج تلاشهای برادران زیمنس است.
 
از دیگر اختراعات آقای زیمنس می توان به تولید سیم پیچ متحرک در سال 1877 اشاره کرد که در سال 1920 توسط آزمایشگاه بل در بلندگو ها استفاده شد.
در سال 1881 مولد برق (از توربین آبی) آقای زیمنس برای روشن کردن اولین سری روشنایی الکتریکی معابر در شهر Godalming انگلستان استفاده شد،
همچنین آقای زیمنس را پدر اتوبوس برقی می نامند که اولین بار که در سال 1882 ساخته و آزمایش شد. در سال 1888 فردریش سوم، امپراطور آلمان وی را به طبقه نجیب زادگان ارتقا داد که از این پس نام وی به Werner von Siemens تغییر یافت. او در روز ششم دسامبر 1892 جهان را بدرود گفت.
 

در سال 1919 شرکت زیمنس و Halske همراه با دو شرکت دیگر Osram، معروفترین تولید کننده لامپ را تشکیل دادند.
در سال 1920 دستگاه فاکسیمایل معرفی شد و در سال 1927 خط ارتباطی برلین-وین با استفاده از دستگاههای زیمنس همراه با Karolus و Telefunken راه اندازی شد.
در دهه 50 شرکت زیمنس به تولید رایانه، نیمه هادی ها، ماشین های لباسشویی و دستگاه تنظیم ضربان قلب پرداخت؛
در 1964 مرکز ارتباط ماهواره ای تلفن در Bavaria بدست زیمنس احداث شد که امروزه بزرگترین در نوع خود است.
در 1980 اولین سوییچ تلفن دیجیتال زیمنس تولید شد؛
در سال 1988 این شرکت همراه با GEC؛ Plessey شرکت امنیت و فن آوری انگلستان را بدست آوردند و زیمنس تحت عنوان Siemens Plessey بازار سیستم های هوانوردی، رادار و کنترل ترافیک را در دست گرفت.
در سال 1997 زیمنس اولین تلفن همراه دارای نمایشگر رنگی را به جهان معرفی کرد.
در سال 2004 این شرکت تولید زمان سنج های مسابقات فرمول یک را به دست گرفت.
در آوریل 2007 بخش های ارتباط ثابت و سیار زیمنس با بخش های مشابه نوکیا ادغام و شرکت "شبکه های نوکیا زیمنس" شکل گرفت.
در حال حاضر Peter Löscher مدیریت زیمنس را برعهده دارد.
از مهمترین محصولات این شرکت میتوان به لوکومتیو، دستگاههای پلیر خانگی، سوییچ های تلفن، تلفن های همراه، دستگاههای کنترل نیروگاهی، تجهیزات شبکه های تلفن همراه، توربین های بخار، میکرو کنترلر ها و دستگاه MRI اشاره کرد.
خاندان زیمنس حق زیادی بر گردن مردم آلمان و جهان دارند. در راس این خاندان، ورنر زیمنس كشاورززاده جوان علاقه‌مند به رشته برق است كه با همت والای خود شركت عظیمی را تاسیس كرد كه امروزه به همین نام شناخته می‌شود.
160 سال پیش این اتفاق روی داد و در طی چندین دهه و چندنسل، برادران و پسران و نوه‌های ورنر، رهبری شركت را برعهده گرفتند و آن را از میان طوفانهای دو جنگ جهانی و رقابت با شركتهای بزرگ سرفراز بیرون آوردند.
ورنر زیمنس، خود یك شخصیت علمی و صنعتی بود كه اصول دیناموالكتریك را كشف كرد و بنیان مهندسی برق را تحكیم بخشید و اكنون شركت زیمنس نیز در این مسیر به‌عنوان سرآمدترین شركت جهانی در صحنه حضور دارد.
فروش شركت در سال 2006، از مرز 100 میلیارد دلار فراتر رفت و دامنه فعالیت آن به بیش از 190 كشور گسترش یافت. كلاوس كلاینفیلد مدیرعامل كنونی شركت برای حفظ میراث 160 ساله شركت و پاسداری از شان صدها اختراع و امتیاز انحصاری آن، رو به آینده دارد و براساس برنامه افق 2020، تصویری از آینده ترسیم كرده است كه در آن شركت بتواند ارزش پایدار خلق كند.
 
    *      چشم‌انداز
چشم‌انداز شركت زیمنس چنین است: عرضه‌كننده نوآوریهای جهشی، ارائه‌دهنده مزیت رقابتی به مشتریان و خلق ارزش پایدار.

    *      تحقیق و توسعه
حوزه فعالیتهای تحقیق و توسعه در زیمنس بسیار گسترده و متنوع است: مواد نوین، روشهای بیومتری، تجهیزات نوین آنالیز در پزشكی، بهداشت دیجیتال، ماشینها و شبكه‌های هوشمند، نرم‌افزار، فناوری حسگرها، منابع نوری جدید، روبوت‌ها، انرژی‌های تمیز، خدمت از راه دور و تداركات و پشتیبانی.
در 100 سال گذشته، محققان زیمنس اولین لامپ پایدار را برای استفاده در فیلامان روشنایی ابداع كردند. 30 هزار مهندس نرم افزار در زیمنس به‌كار مشغول هستند. تعداد ثبت اختراع محققان شركت در سال 2005 بالغ بر 8800 بوده است.
در سال 2006، 10410 اختراع از جانب زیمنس به ثبت رسیده است. بدین ترتیب از لحاظ تعداد ثبت اختراع، شركت زیمنس در آلمان رتبه اول و در اروپا دوم و در آمریكا، دهم را داراست.

هزینه تحقیق و توسعه، در سال 2006 در زمینه محصولات و سیستم‌های جدید 7/5 میلیارد یورو بوده است. از این مقدار، 28 درصد در اطلاعات و ارتباطات، 19 درصد اتوماسیون و كنترل، 20 درصد حمل ونقل، 16 درصد پزشكی، 9 درصد قدرت و 4 درصد روشنایی بوده است.
فرایند تحقیق و توسعه در زیمنس جهانی است. مراكز اصلی آن در آلمان، آمریكا، اتریش هندوچین مستقر هستند. از 150 مركز تحقیق و توسعه، بیش از نیمی از آن در خارج از آلمان قرار دارد. حدود 50 هزار نفر كاركنان تحقیق و توسعه در 40 كشور جهان پراكنده هستند.

    *      فرهنگ و ارزشهای سازمانی
ارزشهای اصلی در زیمنس شامل اصول شركت و سیستم‌های مدیریتی است. هدف شركت مستحكم ساختن ارتباط با مشتریان است. شركت، نیاز مشتری را در مركز فعالیتهای خود قرار داده و معتقد است، موفقیت شركت به موفقیت مشتریان شركت وابسته است و بدین دلیل مشتریان را قوی می‌كند تا قدرت رقابتی خود را حفظ كند.
كلید سیستم مدیریت زیمنس عبارت است از نوآوری، مشتری‌مداری و رقابت جهانی. شركت نوآوری را به پیش می‌برد تا آینده را بسازد. كاركنان را توانمند می‌سازد تا به عملكرد كلاس جهانی دست یابد. مسئولیت اجتماعی را می‌پذیرد تا به پیشرفت جامعه كمك كند. ارزشهای شركت را تقویت می‌كند تا فرصتهای جدید رشد فراهم شود.
شركت، ارزشها را برای همه كاركنان فرمولی كرده و آن را به‌عنوان اساس فعالیتها قرار داده است. راهنمای اخلاق كسب وكار شركت در سال 2001 منتشر شد. این ارزشها جزئی از قرارداد هریك از كاركنان است.

    *      منابع انسانی
توزیع جغرافیایی 474900 تن كاركنان شركت چنین است: آلمان 34 درصد، اروپا (غیر از آلمان) 27 درصد، آمریكا 21 درصد، آسیا پاسفیك 15 درصد و آفریقا و خاورمیانه 3 درصد. 27 درصد كاركنان زن هستند.
10 درصد مدیران شركت را زنان تشكیل می‌دهند. 36 درصد كل كاركنان تحصیلات دانشگاهی دارند كه 65 درصد آنان در رشته‌های مهندسی یا علوم تحصیل كرده‌اند. 33 درصد آموزش حرفه‌ای دیده‌اند و 31 درصد بقیه نیز بدون آموزش قبلی هستند. شركت براین باور است كه تنها كاركنان باانگیزه بالا می‌توانند شركت را قادر سازند تا نیازهای مشتریان و سهامداران را پاسخ گوید.
فرهنگ شركت، كاركنان را توانمند می‌سازد تا همه استعدادهای خود را بروز دهند و به‌كار گیرند. برای تعالی افراد راههای زیرموردنظر شركت قرار دارد: دست‌یابی به فرهنگ عملكرد برتر، استقرار برنامه تعالی رهبری، افزایش ذخیره استعدادها و مستحكم‌كردن كارراهه كارشناسی.
راهی كه زیمنس برای انگیزه دادن به كاركنان خود انتخاب كرده، عبارت است از گفت‌وگوی باز با كاركنان، درگیرساختن آنها درباره اهداف و دستاوردها و موفقیت توسعه شغلی آینده آنها. شركت محیط كاری خلق كرده است كه هریك از كاركنان دقیقا می‌دانند چه انتظاری از آنها می‌رود.
یك سیستم منظم بازخورد فراهم آمده است كه كاركنان می‌توانند استعدادهای خود را شكوفا سازند. استعدادهای برتر از نظر زیمنس آنانی هستند كه نتایج برجسته می‌آفرینند. آنها رهبران آینده زیمنس هستند. توانایی شركت در قدردانی و رشد این استعدادهای برجسته، عامل اصلی در موفقیت شركت است.

    *      فروش
در سال 2006، زیمنس با درآمد 100 میلیارد دلاری و سود خالص 8/2 میلیارد دلاری در رتبه 22 فهرست 500 شركت برتر جهانی قرار گرفت. تنها 21 درصد این میزان فروش در آلمان بوده است.
33 درصد در اروپا، 25 درصد آمریكا، 13 درصد آسیاپاسفیك بوده و 8 درصد آفریقا و خاورمیانه را شامل می شده است. بدین ترتیب زیمنس در رتبه‌ای بالاتر نسبت به شركتهای حوزه مهندسی الكتریك و الكترونیك مانند هیتاچی، ماتسوشیتا، سامسونگ، سونی و توشیبا قرار گرفته است.

    *      بنیانگذار
ورنر زیمنس، چهارمین فرزند از 14 فرزند یك كشاورز اجاره نشین بود كه در عصر تحول صنعتی به‌دنیا آمد. از همان ابتدا به رشته برق علاقه‌مند بود و در سال 1847 همزمان با ساخت یك پوینتر تلگراف، با یوهان هالسكه، شركت مشترك تلگراف زیمنس – هالسكه را تاسیس كرد.
شركت در دهه 1850، سفارش ساخت شبكه تلگراف كشور روسیه و سپس انگلستان را دریافت كرد. در سال 1866، زیمنس براساس كارهای فارادی اصول دیناموالكتریك را كشف كرد و مسیر استفاده از الكتریسیته به‌عنوان مولد قدرت را هموار كرد. حوزه مهندسی قدرت با همت او شكل گرفت و نام او با مهندسی برق مترادف گشت.
نام آلمانی كه توسط او ابداع شد الكتروتكنیك (Electrotechnic) بود. برهمین اساس اولین قطار برقی در برلین در سال 1879 راه‌اندازی شد.
سال بعد اولین بالابر برقی و پس از آن اولین پله برقی در آلمان به‌كار گرفته شد. ورنر زیمنس علاوه بر آنكه یك فرد علمی و صنعتی و فنی بود و در كسب و كار شم ویژه‌ای داشت، یك سیاستمدار نیز محسوب می شد. شعار او این بود كه «من آینده را به پیشرفت زودگذر نمی فروشم».

    *      مدیرعامل
از سال 2005، كلاس كلاینفیلد به سمت مدیریت عامل شركت زیمنس منصوب شد. او یازدهمین مدیرعامل شركت محسوب می شود. قبل از آن، كلاینفیلد عضو كمیته اجرایی شركت بود. او پس از ورود به زیمنس در 1987 در حوزه‌های فروش و بازاریابی و سپس برنامه‌ریزی استراتژیك مشغول به كارشد.
كلاینفیلد كه دارای دكترای مدیریت استراتژیك است، ارزشها را بنیان كار شركت می‌داند. او معتقد است دانش فنی كاركنان و كار تیمی اصلی‌ترین مزایای رقابتی شركت محسوب می‌شوند.
او برنامهFit 4 More را برای رشد شركت دنبال می كند كه بر چهارعامل عملكرد، تعالی عملیاتی، تعالی افراد و مسئولیت‌پذیری شركت تكیه دارد. این برنامه اهداف روشن را تنظیم كرده است و شاخصهای مورد نیاز برای شتاب بخشیدن به تجدید استراتژی شركت را جهت رشد پایدار تعریف می كند. این برنامه یك رویكرد جامع به بهبود بهره‌وری و ارزش در شركت است.

    *      آینده
شركت، نقشه و سناریوی آینده را در برنامه افق 2020 تعریف كرده است. براساس یك تحقیق مفصل انجام شده، شركت آنچه در 13 سال آینده در حوزه‌های اقتصاد، سیاسی، فناوری و اجتماعی انتظار وقوع دارد، پیش‌بینی كرده است.
شركت با رویكرد «تصاویر آینده» نگاهی 10 ساله، 20 ساله و 30 ساله به آینده دارد. هدف، عبارت است از تعیین فناوریهای پیش رو و نیازهای آتی مصرف‌كننده برای كشف امكانات كسب و كار جدید در حوزه‌های انرژی، اتوماسیون، مواد، سلامت و بهداشت، اطلاعات و ارتباطات، حمل ونقل و خدمات.
 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
How do you treat a sore Achilles tendon? پنجشنبه شانزدهم شهریور 1396 05:43 بعد از ظهر
I'm really loving the theme/design of your blog. Do you ever
run into any internet browser compatibility issues?
A couple of my blog audience have complained
about my blog not operating correctly in Explorer but looks
great in Firefox. Do you have any advice to help fix this issue?
sanjuanitastahoski.hatenablog.com شنبه چهاردهم مرداد 1396 03:26 بعد از ظهر
I go to see day-to-day some websites and websites to read content,
except this weblog gives quality based articles.
علیرضا یکشنبه دوم اسفند 1388 04:40 بعد از ظهر
سلام دوست گلم

عجب وب خوبی داری عزیز

داشتم تو وب برای خودم میگشتم که وب قشنگت رو دیدم کارت بیست بیسته

•*´¨`*•.¸¸.•*´••*´¨`*•.¸¸.•*´•_____
____________***__*_**** ___________
____________**__**_____* __________
___________***_*__*_____* _________
__________****_____**___****** ____
_________*****______**_*______** __
________*****_______**________*_**
________*****_______*_______* _____
________******_____*_______* ______
_________******____*______* _______
__________********_______* ________
__***_________*******_** __________
*******__________** _www.it-twin.tk_
_*******_________* ________________
__******_________*_* ______________
___***___*_______** _______________
___________*_____*__* _____________
_______****_*___* _________________
_____******__*_** ___www.it-twin.tk_
____*******___** __________________
____*****______* __________________
____**_________* __________________
_____________*_* ___www.it-twin.tk__
______________** __________________
www.it-twin.tk_* __________________


راستی من هم یه وب دارم ولی به قشنگی وئب تو نیست این آدرسشه

http://www.it-twin.tk

تونستی یه سر بزن خوشحالم میکنی

اگه هم خواستی منو لینک کنی این آدرس رو:

http://www.it-twin.blogfa.com

با این متن:

.:: خبرهای روز دنیا::.

لینک کن بعد متن و آدرس رو برای من بفرست تا جبران کنم عزیزم


اگه خواستی تو وب من هم همکاری کنی خبرم کن

یادت نره ها یه سر به من بزن

خوب

http://www.it-twin.tk
.. پنجشنبه بیست و دوم بهمن 1388 01:07 بعد از ظهر
سلام
وبلاگت رو دیدم. خیلی خوب بود.
اگه می خوای به سایت ما هم یه سر بزن.
راستی برای افزایش آمار بازدیدت اگه خواستی بیا تبادل لینک کنیم.
اگه موافقی سایت ما رو به اسم
..::بزرگترین سایت آموزشی تفریحی خیاو::..
به آدرس :
http://www.khiyav.ir
را به لینک هات اضافه کن.
بعد خودت وبلاگتت رو به هر اسمی که دوست داشتی تو سایت ما لینک کن
برای این کار به
http://www.khiyav.ir/links.html
مراجعه کن.
منتظرم


اگه خاستی هم میتونی وبلاگم رو به اسم :
"دانلود گل، عکس و آهنگ خارجی!"
به آدرس :
http://maybethebest.mihanblog.com/
لینک کن. به من هم پیام بده که دوست داری وبلاگت رو به چه اسمی لینک کنم.
به انجام این 2 کار می تونی آمار بازدید هات رو افزایش بدی
بازم منتظرم!
zamen host دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388 09:56 قبل از ظهر
پلن ویژه 8888 مگابایت + 8 دامنه رایگان = 44000 تومان
شرح: 8888 مگابایت فضای وب لینوکس (سرور آمریکا)

99.9% گارانتی آپ تایم

80 گیگابایت پهنای باند ماهیانه

8 دامنه رایگان ir (قابل حذف و کاهش هزینه)

نصب سیستم مدیریت محتوای فارسی و رایگان

با امکانات نامحدود از قبیل : ایمیل، subdomain, Ftp, . . .
44000 تومان

در هنگام سفارش از کوپن زیر استفاده فرمایید تا بجای 68000 تومان فقط 44000 تومان بپردازید!!!

کوپن "4twsd"

سفارش آنلاین : www.zamenhost.com

03116621494
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو