وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
موبایل ژورنالیسم : روزنامه نگاری نوین تحت تلفن همراه - روزنامه موبایلی mobile journalism
دوشنبه هجدهم آبان 1388 ساعت 07:28 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
آیا تا به حال پیش آمده که شاهد صحنه جالبی باشید و قصد کرده باشید با موبایلتان از آن عکس موبایل ژورنالیسم : روزنامه نگاری نوین تحت تلفن همراه - روزنامه موبایلی mobile journalismبردارید، درباره آن بنویسید و نوشته را همراه عکس در اینترنت به اشتراک بگذارید؟!
روز به روز بر ویژگی‌های گوشی‌های موبایل افزوده می‌شود، دیگر کیفیت عکس و فیلم برداری آنها، دست کمی از دوربین‌های کمپکت ندارد. تعداد اپلیکیشن‌های خوب ویرایشگر متن، تصویر و حتی ویدئو هم کم نیست و به تدریج بر تعداد آنها افزوده می‌شود. در بسیاری از نقاط جهان هم گوشی‌های موبایل می‌توانند به اینترنت با سرعت خوب متصل شوند.
نها نوکیا نیست که کار روزنامه‌نگاری کاربران موبایل را ساده می‌کند. آیفون هم که یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌هایش در دسترس بودن انبوهی از اپلیکیشن‌های جالب و کاربردی است، تعداد زیادی اپلیکیشن دارد که از آنها می‌توان برای تهیه و تنظیم خبرهای نوشتاری و چند رسانه‌ای استفاده کرد. اپلیکیشن‌هایی مثل:
Duo, ReQuail, Camera (photo/video), iProRecorder, Skype, IM+, QQ, Twitlocator, TwitVid, TwitPic, TwitMic, VideoUp, FaceMic, DocsToGo, WordPress, TypePad, Slideshow, Mail2Group, LinkedIn, facebook, Maos, RoamBi
ر این وبلاگ پیش از این به صورت مشروح در مورد روزنامه‌نگاری شهروندی یا Citizen Journalism نوشته‌ام. در این پست می‌خواهم در مورد زیرشاخه‌ای از روزنامه‌نگاری شهروندی تحت عنوان «موبایل ژورنالیسم» برایتان بنویسم و در قسمت بعدی پست، یکی از سرویس‌های جالب روزنامه‌نگاری مبتنی بر موبایل را به شما معرفی کنم.
موبایل ژورنالیسم، همان طور که از اسم آن برمی‌آید، نوشتن و انتشار گزارش‌های خبری با استفاده از قابلیت‌های روزافزون گوشی‌های موبایل و یا نت‌بوک‌های با قابلیت اتصال به اینترنت است.

روز به روز بر ویژگی‌های گوشی‌های موبایل افزوده می‌شود، دیگر کیفیت عکس و فیلم برداری آنها، دست کمی از دوربین‌های کمپکت ندارد. تعداد اپلیکیشن‌های خوب ویرایشگر متن، تصویر و حتی ویدئو هم کم نیست و به تدریج بر تعداد آنها افزوده می‌شود. در بسیاری از نقاط جهان هم گوشی‌های موبایل می‌توانند به اینترنت با سرعت خوب متصل شوند.
نوکیا شماری از گوشی‌های N95 خود را مجهز به یک بسته نرم‌افزاری ویژه روزنامه‌نگاری است. حتی گروهی از خبرنگاران رویترز، سال قبل در یک طرح آزمایشی با استفاده از گوشی‌های N82 و N95 خود، رخدادهای اجلاس جهانی اقتصادی داووس Davos و همچنین مبارزات انتخاباتی آمریکا و المپیک پکن را گزارش کردند.
 
این بسته نرم‌افزاری از قابلیت‌های برجسته گوشی‌های نوکیا برای ضبط صدا و عکس و ویدئو استفاده می‌کند. حتی این امکان وجود دارد که روی هر فایل چندرسانه‌ای اطلاعات GPS و زمان ضبط تصویر هم درج شود و به این ترتیب کار ارسال خبر آسان‌تر شود.
اما این تنها نوکیا نیست که کار روزنامه‌نگاری کاربران موبایل را ساده می‌کند. آیفون هم که یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌هایش در دسترس بودن انبوهی از اپلیکیشن‌های جالب و کاربردی است، تعداد زیادی اپلیکیشن دارد که از آنها می‌توان برای تهیه و تنظیم خبرهای نوشتاری و چند رسانه‌ای استفاده کرد. اپلیکیشن‌هایی مثل:
Duo, ReQuail, Camera (photo/video), iProRecorder, Skype, IM+, QQ, Twitlocator, TwitVid, TwitPic, TwitMic, VideoUp, FaceMic, DocsToGo, WordPress, TypePad, Slideshow, Mail2Group, LinkedIn, facebook, Maos, RoamBi
در عین حال گوشی‌های جدید، مجهز به برنامه‌هایی شده‌اند که هر یک از آنها را مبدل را به ایستگاه سیار پخش زنده ویدئو می‌کنند. آیفون ۳GS، می‌تواند ویدئو را به صورت زنده به یوتیوب بفرستد و نوکیا N97 هم مجهز به اپلکیشنی است که ویدئوها را به صورت زنده در سایت qik به نمایش می‌گذارد.
با این توضیحات، یک شهروند دنیای امروز، دفتر روزنامه‌نگاری‌اش را همواره همراه خود دارد. بنابراین اگر سر سوزن ذوقی در او به همراه اندکی بخت و اقبال  موجود باشد، می‌تواند گزارش‌های خبری از رویدادهای مهم جهان تهیه کند که چه بسا، تشکیلات عریض و طویل خبرگزاری‌های معتبر دنیا با هزینه‌های میلیونی هم قادر به تهیه آنها نباشند.
 
اما اخبار تولیدی توسط این ژورنالیست‌های آماتور را به کجا می توان فرستاد؟
گرچه می‌توان به سادگی این اخبار را به وبلاگ شخصی فرستاد یا برای هر سایت خبری دیگری میل کرد، اما سایت‌های زیادی هم بنا شده‌اند که هر یک با شیوه‌ خاص خود، سعی دارند اخبار موبایل ژورنالیست‌ها را جمع‌آوری کنند. روز به روز بر تعداد این سایت‌ها افزوده می‌شود و در عین حال طراحی و کارکرد آنها مؤثرتر و هوشمندانه‌تر می‌شود. سه نمونه را در اینجا می‌آورم:
OVI
، به آدرس http://share.ovi.com  وبسایت اشتراک محتوای شرکت نوکیا است و به دارندگان گوشی نوکیا، فضای نامحدودی برای آپلود عکس و ویدئو می‌دهد. البته این سایت برای ما ایرانی‌ها، قابل استفاده نیست.
Kyte
   به آدرس http://www.kyte.tv/mobile/index.htmlهم اپلیکیشن‌هایی برای گوشی‌های با سیستم عامل سیمبین نسل سوم و همچنین دارندگان آیفون مهیا کرده است که ارسال عکس و ویدئو، یا پخش زنده را تنها با یک کلیک ممکن می‌کند.
ShoZu  
به آدر س http://m.shozu.com/wapportal/?c=wwwshozu هم وبسایتی دیگری است که اشتراک محتوای ارسال شده از موبایل را تسهیل می‌کند.
 
اما در این هیاهو، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های سنتی هم بیکار ننشسته‌اند و هر یک سامانه‌ای برای جمع‌آوری اخبار مهیا کرده‌اند. مثلا CBS، سایت CBS Mobile   به آدرس http://www.cbseyemobile.com را دارد و خبرگزاری رویترز هم مدتهاست که iReport http://www.ireport.com را بر پا کرده است.
 
در انتهای این پست بد نیست که یکی از سایت‌های خوبی را که اخیرا با یک ایده مبتکرانه سعی در گردآوری و انتشار خبرهای روزنامه‌نگاران شهروند و موبایل ژورنالیست‌ها دارد، معرفی کنم:
Fwix
، به آدرس  http://www.fwix.com سایتی است که مقر آن در سانفرانسیسکو است و هدف از آن انتشار اخبار محلی نزدیک به ۸۵ شهر آمریکا به صورت تفکیک شده‌ است.
کلید موفقیت سایت Fwix، اپلیکیشنی است که این سایت برای دارندگان گوشی آیفون، مهیا کرده است. به کمک این اپلیکیشن، کار آماده کردن نوشتار و پیوست کردن عکس و ویدئو به آن، بسیار آسان می‌شود.
وقتی شما، برای نخستین بار وارد سایت Fwix می‌شوید، این سایت IP شما را تشخیص می‌دهد و در صورتی که شما در شهرهای تحت پوشش این سایت باشید، به طور خودکار وارد صفحه اخبار اختصاصی شهرتان می‌شوید.  مثلا در اینجا می‌توانید اخبار شهر نیویورک را بخوانید.
http://nyc.fwix.com

اپلکیشن رایگان جدیدی که Fwix در اختیار دارندگان آیفون قرار می‌دهد، به آنها امکان می‌دهد که با مشخصات کاربری توییتر یا فیس‌بوک، وارد سایت شوند و سپس خبر خود را بنویسند و عکس و ویدئو به آن بچسبانند.
از این نظر، اپلیکیشن سایت Fwix ، با اپلیکیشن‌های دیگر تفاوت اساسی دارد. حتی سایت روزنامه نگاری شهروندی معروف CNN یعنی iReport  به آدرس http://www.ireport.com/index.jspaهم، چنین تسهیلاتی در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد و کاربران مجبورند به صورت سنتی اخبار و فایل‌های صوتی و تصویری را به این سایت ایمیل کنند.
 
Fwix، ایده مبتکرانه‌ای دارد، چرا که به کاربران معمولی آیفون امکان می‌دهد که نویسندگان روزنامه محلی شهر خود باشند. قابل پیش‌بینی است که اخبار این سایت، از سوی خبرگزاری‌ها مورد استقبال قرار گیرند و خریداری هم شوند.
Fwix ، چهارصد هزار بازدیدکننده یکتا در ماه دارد، ولی بازدید کلی از صفحات آن به ۸ میلیون صفحه در ماه می‌رسد.
اما شاید آشنایی با بنیان‌گذار این سایت خوب هم برای شما جالب باشد، مؤسس سایت Fwix، «داریان شیرازی» نام دارد که ۲۲ سال بیشتر، سن ندارد. او در پالو آلتوی کالیفرنیا به دنیا آمده است. پدر او ایرانی و مادرش یک ایرانی -امریکایی است.
پدر داریان، «شهرام شیرازی»، نام دارد و فارغ‌التحصیل دانشکده بازرگانی استنفورد است. در واقع آشنایی پدر دارایان با مدیران اسبق سایت eBay و کارهایی که او برای یک شرکت وابسته انجام داد، باعث علاقه‌مندی داریان به اینترنت از سنین نوجوانی شد.
داریان از ۱۵ سالگی به عنوان کارآموز به eBay پیوست و بعد از دو تابستان کارآموزی در این سایت، جذب فیس‌بوک شد و با مارک زوکربرگ آشنا شد. او در همان زمانی که کارمند فیس‌بوک بود، در دانشگاه‌ه برکلی به خواندن فلسفه مشغول شد.
 
دارایان شیرازی (نفر جلویی)
بعد از فیس‌بوک، او با همکاری سه نفر از دوستانش، سایت اشتراک عکس Fotodunk را پایه نهاد. به کمک این سایت، کاربران می‌توانند عکس‌هایشان را مستقیما از گوشی‌های موبایل به پروفایل مای‌اسپیس خود بفرستند.
Fotodunk در سال ۲۰۰۶، توسط مدیران سایت iLike خریداری شد. در این زمان شیرازی همراه با یکی از دوستانش، مشغول کار روی محصولی به نام iCast شد.
تا سن ۱۹ سالگی، شیرازی توانست به همراه دوستش «مک‌انتوش»، ۱٫۶۵ میلیون دلار درآمد کسب کند!
 
پروژه مهم Redux، یکی دیگر از کارهای شیرازی بود. این شبکه اجتماعی به افراد هم‌فکر و هم‌سلیقه امکان می‌دهد که عکس، ویدئو و موسیقی به اشتراک بگذارند و پست‌های جالب وبلاگ‌ها را به هم توصیه کنند. شیرازی بعد از تأسیس این سایت، تا مارس سال ۲۰۰۸، رئیس این سایت بود. سایت Redux، هنوز در مرحله بتا است و برای استفاده عموم کاربران اینترنت، افتتاح نشده است.
Fwix، آخرین پروژه شیرازی است.
منبع 1

موبایل ژورنا لیسم  ( MO -JO)


آیا تا به حال بدون داشتن وسایل جهت ارسال اطلاعات به دیگران و سهیم کردن آنان ، تلاش کرده اید ؟ شما هر رویدادی را که میبینید و یا  آنچه را که مشاهده می‌کنید و می‌خواهید به دیگران که با شما ارتباط دارند نیز بفرستید ،  امکان پذیر شده است .اکنون کافیست تا تلفن همراهتان را از جیبتان دراورید. این دستگه ب شما این امکان را میدهد که زمان و مکان را به تصرف خود در آورید.تلفن همراه سبب میشود که شما پیوسته در ارتباط باشید.بنابر این شما میتوانید هر موضوعی را در هر جا و هر زمان به هر صورت ، چه به صورت عکس ، فیلم ویدیی ، یا صدا ،ثبت و ضبط کنید و همزمان این تصویر را با دوستان یا دبیران سرویس رسانه خود در میان بگذارید.نوکیا نوعی نرم افزار خاص روزنامه نگاران ارائه کرده که بر روی موبیل سری ان ۹۰ قابل نصب و  استفاده است.امروزه روزنامه نگران حرفه‌ای از دستگاه تلفن همراه نوکیا برای ثبت روی دادها خبری به صورت عکس ، ویدیو ، صدا  و ارسال پیام ، استفاده میکنند.طبیعی است که بلافاصله خبر رویداد‌ها روی آنتن ماهواره‌ها و تلکس خبری خبرگزاری‌ها جای می‌‌گیرد که هم گبلیت چاپ دارند و هم در وبس سایت‌ها قابل پخش هستن گروهی از گزارشگران ریترز که سال قبل در دادگاه‌ها شرکت میکردند، از سیستم نرم افزاری روزنامه نگاری استفاده کرده و گزارش و تصویر و عکس تهیه کرده و ارسال میکردند.  همچنین گزارش‌های اجلاس جهانی‌ اقتصاد سال ۲۰۰۸ که در داووس برگزار شد، و نیز گزارش‌های مربوط به قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحد آمریکا  و برخی‌ از رویدادهأی خیلی‌ مهم از این روش گزارش و خبر تهیه شده است.
تعدادی از خبر نگاران برای ارسال گزارش‌های ورزشی در برگزاری مسابقات المپیک پکن  نیز از موبایل ژونالیسم استفاده کرده اند.

نوکیا ، نرمافزار روزنامه نگاری خود را با همکاری رویترز تهیه کرده و توسط خبر نگران این خبر گذاری ، آنرا مورد ازمایش قرار  داده است.این نرمافزار چند رسانه‌ای قادر است تا عکس، فیلم ویدئو، صدا ، تهیه کند و امکان ویرایش فیلم و صدا گذاری بر روی آن هم در آن وجود دارد.زمان ، و تاریخ تهیه و ارسال نیز بطور اوتماتیک در متن فیلم ذکر میشود.و در صورت استفاده از G P S، نام محل نیز مشخص میشود.

سیستم نرمافزاری به صورت دقیق و سریع امکان ارسال اطلاعات را برای خبر نگاران و گزارش گران
فراهم میاورد.با اتصال به شبکه اینترنت  ، می‌توان با اطمینان از دریافت به موقع و بدون نگرانی از تاخیر در ارسال اخبار و گزارش‌ها ، بستر گزارش دهی‌ و گزارش گیری بیش از پیش فراهم شده است .در آینده ، فناوری‌های جدید مانند رادیو L T E  و WIMAX  سرعت  اتصال سریع به اینترنت را ارزنتر از استفاده از پهنأی باند ۲۰  بر بیشتر  از سرعت فعلی‌ فراهم نمود. سرعت متوسط اتصال در آمریکا در حل حاضر   ۴.۹     mbps  است.
منبع 2

List of citizen journalism websites
فهرست وب سایت های روزنامه نگاری شهروندی

Blog
منبع 1
موبایل ژورنالیسم
وبلاگ یك پزشك
http://1pezeshk.com/archives/2009/09/mobile-journalism.html

منبع 2
دریچه ای بسوی ارتباطات
ارتباطات - روابط عمومی - روزنامه نگاری
موبایل ژورنا لیسم ( MO -JO)
http://majdnia.blogfa.com/post-71.aspx
 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Wilbur شنبه دوازدهم مرداد 1398 04:08 بعد از ظهر
Nice blog right here! Also your site quite a bit up
fast! What web host are you the usage of? Can I am getting your affiliate hyperlink for your host?

I desire my site loaded up as fast as yours lol
erectile dysfunction treated یکشنبه بیست و ششم خرداد 1398 05:12 بعد از ظهر
erectile after prostate surgery http://viagralim.us erectile after prostate surgery !
Thank you for the good writeup. It in reality was once a leisure account it. Look advanced to more added agreeable from you! However, how can we communicate?
http://jennettecrofton.wordpress.com/2015/06/24/how-to-treat-hammer-toes-at-home یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1396 11:07 بعد از ظهر
It's remarkable to pay a quick visit this web page and reading the
views of all friends on the topic of this paragraph, while
I am also eager of getting know-how.
jesuspfoutz.bravesites.com سه شنبه نوزدهم اردیبهشت 1396 03:46 بعد از ظهر
Hello my friend! I want to say that this article is awesome, nice
written and include approximately all important infos.
I'd like to see more posts like this.
BHW یکشنبه سیزدهم فروردین 1396 12:32 بعد از ظهر
Have you ever considered about including a little bit more than just your
articles? I mean, what you say is valuable and all. But think of if you added some great photos or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with pics and videos, this website could undeniably be one of the very best in its niche.
Awesome blog!
دین حقیقی دوشنبه ششم اردیبهشت 1389 12:41 قبل از ظهر
http://tafsirsedigh.blogfa.com
نازنین رادان yahoo iD:butifull_fairy جمعه سیزدهم آذر 1388 09:30 بعد از ظهر
لطفا کمی دقت کن رو این یکی/عجله برای حذف پست نکن/ممنون میشم/با دقت مطالعه کن
کسب درآمد اینترنتی :
آیا به دنبال درآمد و حقوق ثابت ماهیانه و مادام العمر هستید؟ آیا فاقد سرمایه لازم جهت آغاز کسب و کار می باشید؟
-->شما با معرفی سیستم تبلیغاتی اوکسین ادز به سایر سایتها و وبلاگها(عضو گیری نمودن) و عضویت آنها در سیستم از طریق شما، به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغات آنها میشود مبلغ 50 ریال از طرف سایت دریافت می نمایید که بدین صورت شما به یک درامد ثابت ماهیانه و مادام العمر دست خواهید یافت.
--> بعنوان مثال اگر به طور میانگین روزی 10 نفر از طرف شما عضو سیستم شوند و هر کدام از آنها در بدترین حالت روزی فقط 100 کلیک هم داشته باشند در یک ماه شما درامدی بالغ بر 23250000ریال معادل دو میلیون و سیصد و بیست و پنج هزار تومان فقط از طریق زیر مجموعه ها و آن هم در ماه اول بدست خواهید آورد و قطعا در ماههای آینده این مبلغ چندین برابر خواهد شد.
--> توجه نمایید که شرکت رفاه گستر جنوب به شماره ثبت 24516 پرداخت کلیه وجوه را ضمانت می نماید.
--> برای شروع/ از لینک داده شده در همین ارسال استفاده کنید/دقت داشته باشید که مستقیما از لینک داده شده اقدام به ایجاد حساب کاربری برای خودتون کنید.
http://www.oxinads.com/?i=2082
دانلود برنامه ارسال نظر گروهی به میهن بلاگ به صورت رایگان و بانک ایمیل های تفریحی : http://www.iroonigroup.com
داوود آنلاین سه شنبه دهم آذر 1388 05:45 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
واقعا خسته نباشی
وبلاگ خیلی جالب و پر محتوایی داری
واقعا استفاده کردم
یه پیشنهاد برات دارم امیدوارم قبول کنی
خیلی دلم میخواد لینک وبلاگت داخل لینک باکس من باشه
این آدرس لینک باکس منه:
www.boxonline.4-u.ir
برای ثبت شدن لینک شما در لینک باکس ابتدا بایستی کد لینک باکس رو که داخل لینک باکس هست را داخل ویرایش قالب وبلاگ خود کپی کنی و بعد لینک و هنوان لینکتو از داخل باکس برای ما ارسال کنی تا لینکتو توی باکس ثبت کنم
اینجوری آدرس و هنوان وبلاگت توی صدها سایت و وبلاگ به نمایش در میاد و به این تریتب بازدیدت چندین برابر میشه و توی 150تا موتور جستجو ثبت میشی
لطفا پس از گذاشتن کد لینک خود را ارسال کنید تا لینکتون ثبت بشه

متاسفانه اگه کد را نزارین ما نمیتونیم لینکتونو ثبت کنیم

کد داخل لینک باکس می باشد


================

1) دانلود اسپمر میهن بلاگ و بلوگفا ارسال نظرات گروهی و انبوه
2) دانلود فیلم های خارجی و کمیاب مانند lost
3) قالبهای وبلاگ بسیار حرفه ای
4) ترفندهای ایرانسل ، همراه اول ، تالیا ، گوشی موبایل
5) دانلود نرم افزارهای جالب
6) دانلود آلبوم ترانه های تمام خوانندگان پر طرفدار
7) ترفند افزایش بازدید سایت شما از طریق گوگل
همه و همه در سایت داوودآنلاین
www.davoodonline.ir
www.davoodonline.com
www.davoodonline.net================


اگه مایل به تبادل لینک هستی من 2 تا سایت دارم عنوان هردوشونو میدم لینکم کن و بعد لینکتو بده تا توی هردوشون لینکت کنم


http://davoodonline.ir
عنوان: "ترفند ایرانسل،همراه اول،تالیا،موبایل"

و


http://mihankala.mihanblog.com
عنوان: "شیر مرغ تا جون آدمیزاد"


=================

و باز هم اگه مایل به تبادل بنر هستی اینم کد بنر من ، بنر منو توی سایتت بزار و بعد کد بنرتو بده تا منم بزارم

<script language="javascript" src="http://baner110.persiangig.com/baner.js"></script>


===============
منتظرم

یا حق

سامان شنبه هفتم آذر 1388 03:18 قبل از ظهر
سلام..سامان هستم از ایران ترانه...وبلاگ قشنگی دارید...به منم سر بزنید چنانچه مایل به همكاری یا تبادل لینك هستین در قسمت نظرات خبرم كنید...وبلاگ منم موسیقی هست...منتظرتون هستم :) فروشگاه چبق عرضه كننده بهترین مجموعه های فیلم ، مستند ،سریال ،موزیك ، سخت افزار و نرم افزار www.chopogh.com,www.shop.chopogh.com
yashar جمعه ششم آذر 1388 06:46 بعد از ظهر
سلام . من هر روز به وبلاگت سر میزنم . واقعا دست طلا ، به منم یه سری بزن خوشحال میشم
www.Titil.ir شنبه سی ام آبان 1388 07:30 بعد از ظهر
سلام خسته نباشی ، بلاگ جالبی داری ایول باحال بود لذت بردم وقت کردی به منم سر بزن
558050111Mostafa شنبه سی ام آبان 1388 01:58 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
من امروز به وبلاگت اومدم تا یه درخواستی ازت بكنم به عنوان یك همكار یك لطفی در حق من بكن میخوام به وبلاگ من یه سری بزنی .در مورد فاركس اطلاعات داری یا نه؟ اگه داری خوشحال میشم تجربیاتت رو در اختیار من هم قرار بدهی ولی اگه اطلاعی نداری ازت میخوام وبلاگ من رو مطالعه كنی شاید مسیر زندگیت از امروز تغییر كرد و تو هم به جمع تاجران دنیای فاركس پیوستی . در نهایت اگه یه لطف كوچیك هم در حق من بكنی خیلی خیلی ازت ممنون میشوم . ازت میخوام روی عكس اون خانم كه كنار وبلاگ من هستش كلیك كنی فقط و وارد سایت اصلی بشی . فقط همین . دوست من با این كار ترافیك وبلاگ من رو نزد اون سایت بالا میبری و من به عنوان یك ایرانی میتونم رتبه ی اول رو در اون سایت بیارم و اتفاق دیگه ای رخ نمیدهد اگه میتونی برای كمك به من لینك وبلاگم رو به ادلیستت هم بفرستی ممنون میشم . پیشاپیش از لطفی كه در حق من میكنی ازت ممنونم
بعد از اینكه اون لطف رو در حقم انجام دادی بهم یه خبری هم بده .راستی با تبادل لینك موافقی؟ اگه اره لطفا من رو با نام" اموزش فاركس" لینك كن بعدم بهم بگو با هرنامی كه میخواهی لینكت كنم در ضمن ادرس وبلاگ من این یكی هستش : www.Bia2Forex.Blogfa.com لطفا همین را لینك كنیدسلام دوست عزیز
am سه شنبه بیست و ششم آبان 1388 02:34 بعد از ظهر
WWW.PWINNER.COM بزرگترین سایت پیش بینی مسابقات فوتبال با جوایز میلیونی بدون قرعه کشی
zamen host دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388 09:55 قبل از ظهر
پلن ویژه 8888 مگابایت + 8 دامنه رایگان = 44000 تومان
شرح: 8888 مگابایت فضای وب لینوکس (سرور آمریکا)

99.9% گارانتی آپ تایم

80 گیگابایت پهنای باند ماهیانه

8 دامنه رایگان ir (قابل حذف و کاهش هزینه)

نصب سیستم مدیریت محتوای فارسی و رایگان

با امکانات نامحدود از قبیل : ایمیل، subdomain, Ftp, . . .
44000 تومان

در هنگام سفارش از کوپن زیر استفاده فرمایید تا بجای 68000 تومان فقط 44000 تومان بپردازید!!!

کوپن "4twsd"

سفارش آنلاین : www.zamenhost.com

03116621494
yashar جمعه بیست و دوم آبان 1388 02:40 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز وبلاگ بسیار خوبی دارین . لطفا به سایت منم یه سری بزنید
سه شنبه نوزدهم آبان 1388 10:40 قبل از ظهر
سلام دوست خوبم آیا فکر کردی که با کمترین زمان و وقتی که داری میشه پولدار شد من خودم باور نداشتم ولی دیدم واقعیت هستش در ضمن 5000 هزار تومان فقط جایزه ثبت نام می گیری یک بار سر بزنی ضرر نمی کنی
منتظرم

راستی اگه دوست داشتی منو با اسم(كسب درامد از اینترنت) لینك كن وبعدش منو خبر كن تا منم لینكت كنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic