وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
خلاصه ای از اهمیت، مزایا و چگونگی اخذ مدرک بین المللی شرکت Microsoft
پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389 ساعت 10:17 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
با آزمون های مایکروسافت صدرصد تضمینی به جمع متخصصین IT بپیوندید. آیا میدانید روشی محمد حسین تقوایی زحمتکش - وبلاگ فناوری اطلاعات یزد  خلاصه ای از اهمیت، مزایا و چگونگی اخذ مدرک بین المللی شرکت Microsoft که شما انتخاب کرده اید بهترین و مطمئن ترین راه برای شرکت آزمونهای بین المللی میباشد . قبولی در امتحانات تخصصی کامپیوتر و شبکه به صورت صد در صد تضمینی کلیه امتحانات: Mirosoft, MCP , MCSA , MCSE , MCSE 2008 , MCSE MESSAGING , MCSE SECURITY , MCTS , MCITP , MCPD و...   برنامه ریزی صحیح و اتلاف نکردن زمان یاد گیری پیوسته بدون وقفه زمانی امری است که بر هیچ متخصصی پوشیده نیست.
شاید سوال کنید، مزایای
مدارك بین‌المللی مایكروسافت چیست؟  دریافت مدرک بین المللی مایکروسافت certificate & transcript ؛- دریافت کارت شناسایی مایکروسافت ؛wallet card؛- دریافت Pin مخصوص مایکروسافت حاوی لوگوی مدرک مربوطه lapel pin
- امکان استفاده از لوگوی مایکروسافت, موقعیت شغلی و استخدامی بهتر با توجه به تخصص و دانش مورد تاًیید مایکروسافت در مورد محصولات و فن آوری این شرکت,- امکان دستیابی مستقیم به اطلاعات تکنیکی مربوط به محصولات از طریق ناحیه ویژه وب سایت MCP در مایکروسافت با اعطایAccount مخصوص ,- عضویت در وب سایت اختصاصی MSDN online که اجازه دستیابی به بهترین منابع تکنیکی ، ارتباط با جامعه MCP و دسترسی به منابع و سرویسهای با ارزشی را به دارنده آن می دهد .,- دعوت به سمینارها ، جلسات آموزش تکنیکی و رویدادهای خاص مایکروسافت.,- اشتراک OnLine مجله ارزشمند Microsoft Certified Professional Magazine Online

MCSA
گواهی‌نامه مدیریت سیستم‌های مایكروسافت، مهر تاییدی است بر این امر كه دارنده آن دارای توانایی مدیریت كلیه شبكه‌ها و محیط‌های شبكه مبتنی بر ویندوزهای مایكروسافت را دارا است.
 مدرك MCSA  كه از اكتبر سال 2001 ارائه شد، به‌عنوان پرطرفدارترین مدرك مایكروسافت شناخته می‌شود و شاملدوگرایشMCSA:Messaging  و MCSA: Security  است.
این مدرك در حقیقت در پاسخ به رشد فراگیر شبكه‌های كامپیوتری ارائه شده و برای آن دسته از متخصصانی طراحی شده است كه محیط‌های شبكه بنا شده بر سیستم‌عامل‌های ویندوز 2003 وWindows.net Server  مایكروسافت را راه‌اندازی، مدیریت و عیب‌یابی می‌كند.
مرحله راه‌اندازی شامل نصب و تنظیم بخش‌های گوناگون سیستم‌ها و بخش مدیریت شامل مدیریت و پشتیبانی سیستم‌ها است.
البته این افراد به‌طور مشخص شبكه‌ها و سیستم‌های جدیدی را به‌عنوان بخشی از وظایف خود، آن‌گونه كه از افراد دارای گواهینامهMCSE  انتظار می‌رود راه‌اندازی نمی‌كنند. به علاوهMCSA ها لزوما نباید در بخش طراحی شبكه (مانند(MCSE فعالیت كنند؛ بلكه این گواهی‌نامه به متخصصان فناوری اطلاعات عرصه رقابت جدیدی را در دنیای تجاری همواره در حال تغییر امروز، با ارزش‌گذاری بر نقش مدیریت سیستم‌ها در شبكه‌های كامپیوتری معرفی می‌كند. این گواهی‌نامه، این توانایی را به صاحبان صنعت می‌دهد كه افراد تایید شده با مهارت‌های مناسب برای اداره و مدیریت موفقیت‌آمیز شبكه را شناسایی كنند.
 (2003(MCSA on Windows  برای متخصصین فناوری اطلاعاتی است كه به‌طور ایده‌آل در محیط‌های شبكه‌های پیچیده كامپیوتری با اندازه متوسط تا بزرگ مشغول به‌كار هستند. افراد داوطلب دریافت این گواهینامه باید در مجموع چهار آزمون شامل سه آزمون اصلی (Core)  و یك آزمون انتخابی (Elective)  را با موفقیت پشت سر بگذارند. این آزمون انتخابی شامل آزمون‌های compTIA  نیز می‌گردد.
اگر چه مدركMCSA  مدركی مستقل به‌شمار می‌آید، اما با گذرانیدن دیگر آزمون‌های لازم می‌توان به گواهینامه 2003   MCSE نیز در كنار آن دست یافت.

MCSE-Microsoft Certified Systems Engineer
در سال‌های اخیر در كشور ما اشتیاق به اخذ مدرك مهندسی شبكه مایكروسافت موسوم به MCSE رشد فزاینده‌ای پیدا كرده است و در این راستا دوره‌ها و موسسات آموزشی زیادی شكل گرفته‌اند و عده پرشماری نیز به مطالعه دوره‌ها و كتاب‌های استاندارد مایكروسافت پرداخته‌اند. به‌عنوان یك متخصص IT  شما می‌توانید دو اعتبارنامه مختلف برای كسب مهارت در سیستم‌های ویندوز 2000 و XP كسب كنید: یكی MCSA و دیگری MCSE و این شما هستید كه باید تصمیم بگیرید كدام یك با شغل شما همخوانی بیشتری دارد.
مایكروسافت پیشنهاد می‌كند كه اگر شما مسوول مدیریت، نگهداری و عیب‌یابی یك سیستم هستید و 6 تا 12 ماه سابقه كار در این زمینه دارید، مدرك MCSA را انتخاب كنید و اگر وظیفه شما برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای سیستم‌ها است و دارای حداقل یك سال سابقه كار در این زمینه هستید، MCSE  را برگزینید.
MCSE كه مهم‌ترین مدرك مایكروسافت در زمینه شبكه است، نشانگر تسلط كامل به طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های مربوط به شبكه‌های ویندوز 2003 و محصولات دوره‌های بك‌آفیس (Back office) است و برای آن دسته از افرادی طراحی شده است كه توانائی آنالیز نیازهای تجاری یك سازمان را دارند و می‌توانند ساختار شبكه برای راهكارهای تجاری مبتنی بر سیستم عامل‌های مایكروسافت و نرم‌افزار سرور مایكروسافت را طراحی و راه‌اندازی كنند. این مدرك برای مهندسان سیستم، مهندسان پشتیبانی فنی، تحلیلگران سیستم، تحلیلگران شبكه و مشاوران فنی مناسب است و نشانه حداقل یك سال تجربه كار راه اندازی و مدیریت شبكه‌های مایكروسافتی در ابعاد متوسط تا بزرگ است.
( 2003 MCSE on windows)  برای متخصصان فناوری اطلاعاتی است كه به‌طور ایده‌آل در محیط‌های شبكه پیچیده كامپیوتری با اندازه متوسط تا بزرگ مشغول به‌كار هستند. داوطلبان دریافت این گواهی‌نامه باید در مجموع هفت آزمون، شامل پنج آزمون اصلی و دو آزمون انتخابی را با موفقیت پشت سر بگذارند كه به ازای هر آزمون یك مدرك MCP دریافت خواهد كرد.
 پس از پایان دوره آن دانشجو به‌عنوان مهندس مایكروسافت در سراسر جهان با یك شناسه كاربری منحصربه‌فرد شناخته می‌شود. از میان پنج آزمون اصلی، چهار تای آن مربوط به سیستم عامل و یكی مربوط به طراحی سیستم است كه قابل انتخاب از میان چند آزمون است.
مدرك MCSE نیز دارای دو گرایش زیر است:

 Security: Specialization/MCSE
 Messaging: Specialization/MCSE

MCDBA-Microsoft Certified Database Administrators
مدركMCDBA  یك مدرك بسیار مهم برای متخصصینی است كه كار پیاده‌سازی و اجرای پایگاه اطلاعات به‌وسیلهMicrosoft SQL Server  را انجام می‌دهند. این مدرك برای تربیت نیروهای متخصص در زمینه طراحی، پیاده‌سازی و مدیریت بانك‌های اطلاعاتی توسطSQL Server  ارائه شده است و داوطلبان می‌توانند پس از گذراندن 4‌‌دوره و موفقیت در آزمون‌های بین‌المللی، مدرك معتبرMCDBA  را دریافت كنند. دارندگان این مدرك دارای مهارت‌های لازم در مدیریت، طراحی و نگهداری بانك‌های اطلاعاتی SQL Server  شناخته می‌شوند.
این مدرك مناسب افرادی است كه كارشان طراحی پایگاه‌های اطلاعاتی، تهیه طرح مدل داده‌ای، ساخت و مدیریت و پشتیبانی پایگاه‌های اطلاعاتی و تنظیم و مدیریت امنیتی آن و بهینه‌سازی پایگاه اطلاعات و نصب و راه‌اندازی Microsoft SQL Server است. با كسب مدرك معتبر MCDB، فرد ثابت می‌كند كه توانایی لازمه جهت رهبری و مدیریت بخش طراحی و پیاده‌سازی پایگاه‌های اطلاعاتی یك سازمان را دارا است. اخذ مدركMCDBA  مستلزم قبولی در 3 آزمون اصلی و یك آزمون انتخابی است تا میزانی معتبر بر مهارت و تجربه فنی داوطلب باشد. با انتخاب درست آزمونها می‌توان در كنار هر دو مدرك MCSE  و MCSD و تنها با یك آزمون اضافه به مدرك MCDBA  دست یافت.

MCT-Microsoft Certified Trainers
دارندگان این مدرك استادانی هستند كه از سوی مایكروسافت، برای تدریس و آموزش دوره‌های مایكروسافت تاییده شده‌اند.داوطلب  برای دریافت این مدرك باید یكی از دیگر مداركMCP  یا مدركMicrosoft Business Solutions  را داشته باشد. داوطلبان اكتبر هر سال باید یك فرم تقاضای آنلاین را پر كرده و یك شهریه سالانه را بپذیرند تا اعتبار مدرك MCT را برای سال بعد دریافت كنند.


MCAD-Microsoft Certified Application Developers
مایكروسافت برای اولین بار گواهینامه MCAD.NET  یا همان MCAD  را در نوامبر 2002  معرفی نمود و براساس آخرین آمار رسمی تاكنون بیش از هفت هزار نفر در سراسر دنیا موفق به اخذ این گواهینامه شده‌اندMCAD .
جدیدترین گواهینامه رسمی شركت مایكروسافت برای برنامه نویسانی است كه از Visual Studio.NET  و مجموعه. NET جهت تولید و ساخت سیستم‌های كاربردی استفاده می‌كنند. گواهی‌نامه جدید دیگری نیز به نام MCSD.NET وجود دارد كه در حال تلاش برای دریافت آن هستم و برای تحلیلگران سیستم مناسب است. جهت دریافت مدركMCAD  و گذرانیدن آزمون‌های آن حداقل به اندازه دو سال تجربه در زمینه تولید نرم‌افزار نیاز است حال آن كه برای دریافتMCSD.NET شما به بیش از 6‌‌سال تجربه در زمینه طراحی و تولید نرم‌افزار و نیز مدرك MCAD  به‌‌‌‌عنوان پیش‌‌نیاز احتیاج دارید.

MCSD-Microsoft Certified Solution Developer
مدرك MCSD مدركی معتبر و پیشرو در طراحی و ساخت سیستم‌ها و نرم‌افزارهای تجاری و بازرگانی به‌وسیله ابزارها و فناوری‌های مایكروسافت است. برنامه‌های كاربردی كه دارندگان MCSD قادرند طراحی و تولید كنند، شامل طیف وسیعی از نرم‌افزارهای تك‌كاربره و چند كاربره تا نرم افزارهای تحت شبكه گسترده اینترنت و دارای لایه‌های چند گانه می‌باشد.
دورهMCSD  شامل آزمون‌های جداگانه‌ای است كه توانایی داوطلبان را در ساخت سیستم‌های نرم‌افزاری بر مبنای شبكه اینترنت، سیستم‌های گسترده در چندین مكان مجزا و یا سیستم‌های تجاری كه به‌وسیله نرم‌افزارهای مایكروسافت پیاده‌سازی می‌شود مانند (SQL Server) مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مدركMCSD  یكی از شناخته‌شده‌ترین مدارك فنی در دنیای صنعتی امروز است. با كسب این مدرك فرد ثابت می‌كند كه توانایی لازم برای راهبری و مدیریت، طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های نرم‌افزاری یك سازمان را دارد.
در حقیقت به‌عنوان یك برنامه‌نویس می‌توان 2مدرك MCAD وMCSD را برای اثبات دانش و تجربه كافی در زمینه.NET به‌شمار آورد.
البته با انتخاب درست آزمون‌ها می‌توانید ابتدا مدرك MCAD و سپس مدرك MCSD  را با گذراندن همان 5 آزمون در مجموع دریافت كنیدMCAD . در پاسخ به نیاز صنعت در زمینه ساخت و راه‌اندازی برنامه‌های كاربردی تحت وب و ویندوز ارائه گردید كه نشانه یك تا دو سال تجربه در ساخت، راه‌اندازی و اجرای برنامه‌های كاربردی گوناگون است.

MOS- Microsoft Office Specialist
این مدرك به كسانی داده می‌شود كه در كار با برنامه‌های OFFICE  مهارت كافی داشته باشند. از آنجا كه مجموعه آفیس در بیش از 100 كشور و به 18 زبان در اختیار كاربران قرار می‌گیرد، می‌توان آن را فراگیرترین مدرك مایكروسافت دانست. بد نیست بدانید كه ماهانه 32 هزار نفر در سراسر جهان این مدرك را دریافت می‌كنند.

SSMOI-Specialist Master Microsoft Office Instructor
این مدرك به‌كسانی داده می‌شود كه برای تدریس بخش‌های مختلف آفیس مهارت كافی داشته باشند. برای دریافت این مدرك، داوطلب باید دست كم 2 سال تجربه تدریس در این زمینه داشته باشد.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic