وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
جزییات کامل مشخصات فنی و نحوه عملکرد اینترنت در چمدان Internet Suitcase
شنبه یازدهم تیر 1390 ساعت 07:24 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
 اینترنت در چمدان، جدیدترین ابزار آمریکا برای تبادل ارتباط از طریق شبکه اینترنت است ؛دولتجزییات کامل مشخصات فنی و نحوه عملکرد اینترنت در چمدان  Internet Suitcase آمریکا در اقدامی به گفته مقامات کشورهای جهان مانند ایران آشکارا دخالت در امور داخلی کشورشان محسوب می‌شود درصدد راه‌اندازی نسل جدیدی از شبکه اینترنت است که نیاز به عبور از دروازه مخابراتی کشورها ندارد.
این نوع اینترنت که به اینترنت سایه یا اینترنت جایگزین یا اینترنت چمدانی مشهور شده قرار است در آینده‌ای نه چندان دور در دسترس برخی کشورها قرار گیرد.
در همین حالمقامات جمهوری اسلامی ایران می گویند بدون شک این پروژه، فاز دیگری از جنگ نرم سایبری آمریکا علیه کشورهای مخالف به شمار می‌رود.
روزنامه نیویورک تایمز نخستین روزنامه‌ای بود که از طرح آمریکا موسوم به اینترنت چمدانی پرده برداشت. طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، دولت اوباما در حال هدایت تلاش‌های جهانی برای ایجاد یک اینترنت و شبکه تلفن همراه «در سایه» است تا مخالفین در کشورهای مختلف، بتوانند از آن استفاده کنند.
این تلاش‌ها شامل پروژه‌های محرمانه‌ای است که در برگیرنده ایجاد شبکه تلفن در داخل یک کشور و همچنین عملیات شبه جاسوسی است که در یکی از خیابان‌های واشنگتن، توسط گروهی جوان بازسازی می‌شود. اینها که بیشتر شبیه یک گروه موسیقی هستند، درحال کارگذاشتن وسایلی در یک چمدان هستند که نمونه‌ای از یک اینترنت چمدانی است.
“فست کمپانی ” در گزارشی به قلم “کیت ایتون ” می‌نویسد: جدیدترین ابزار دولت آمریکا برای تبادل اطلاعات در سطح جهان، می‌تواند تلویحات مهمی در لیبی، مصر، سوریه و سایر نقاط جهان داشته باشد. وی در ادامه به معرّفی نحوه عمل فناوری جدیدی موسوم به “اینترنت در چمدان ” می‌پردازد.

 اینترنت در چمدان، جدیدترین ابزار آمریکا برای تبادل ارتباط از طریق شبکه اینترنت است .
ایده این فناوری این است که می‌توان حجم نسبتاً کمی از تجهیزات را با چتر نجات (هم به معنای دقیق کلمه و هم به معنای استعاری آن) به منطقه‌ای فرستاد که نیروهای آن توانایی عموم مردم برای برقراری ارتباط از طریق شبکه اینترنت را سرکوب می‌کنند. این جدیدترین ابزار ما برای تبادل ارتباط در سراسر جهان است که البته هر کدام از آنها ۲ میلیون دلار برای آمریکا هزینه دارد.

اینترنت در چمدان ” از فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌کند. در حالی که شبکه اینترنت مبتنی بر هاب است، اینترنت چمدانی از فناوری متفاوتی استفاده می‌کند

این فناوری، در واقع از نوعی ایده جنگ سرد در DARPA، که قصد داشت روش حفاظت از ارتباطات و دستگاه‌های دیجیتال در مقابل حمله را بررسی کند، پا به عرصه گذاشت ـ فرض بر این است که طراحی توزیع شده این فناوری باعث می‌شود که، حتی اگر یک یا چند لینک در حمله‌ای از کار بیفتند، کل شبکه بین رایانه‌ای، همچنان قابلیت مقاومت داشته باشد. اما طبق آنچه ما در طی چند ماه اخیر دانسته‌ایم، اگر شما به نقطه‌های حساس شبکه، مانند فراهم کننده‌های بستر اینترنت (ISP) که اطلاعات را تنها از طریق چند نقطه اتصال درگاهی اصلی (مانند کابل‌های استاندارد بین‌المللی داده‌ها) به یک کشور منتقل می‌کنند، دسترسی داشته باشید، می‌توانید کل شبکه یا حداقل بخش‌هایی از آن که برای شما اهمیت دارند را از کار بیندازید. علت این امر آن است که شبکه اینترنت برای پخش کردن اطلاعات به “پره چرخ‌ها “، از “هاب ” استفاده می‌کند.

* جلوگیری از ارتباطات شبکه‌ای در اینترنت چمدانی، به علت استفاده از شبکه “مش ” دشوارتر است

اینترنت چمدانی از روش ارتباطی کاملاً متفاوتی، موسوم به “مش ” (mesh)، استفاده می‌کند. در این مدل، در واقع، کل شبکه حول محور لینک‌های میانی دستگاه‌ها، سازمان یافته است که این ویژگی از اتکای بیش از حد بر هاب‌ها، که می‌توانند نقطه ضعف تلقی شوند، جلوگیری می‌کند. این قضیه را به این صورت در نظر بگیرید ـ گوشی هوشمند شما امکان ارتباط توسط Wi-Fi را دارد که می‌تواند به یک مسیریاب متصل باشد که خودش، طبق روال استفاده‌های معمول، به شبکه پهن‌باند کابلی وصل است. اگر این لینک، به جای این نوع اتصال، به رایانه‌ای وصل باشد که آن رایانه به یک رایانه دیگر به علاوه یک مسیریاب، یک گوشی هوشمند و یک گوشی عادی با امکانات اتصال ۳G wireless، وصل باشد، کل این آرایه در میان فناوری‌ها و انواع اتصالات مختلف دیگر پخش می‌شود. سرکوب کردن این نوع شبکه، دشوارتر است. در واقع راه سرکوب چنین شبکه‌ای، قطع اتصالات به صورت نفر به نفر (peer-to peer) است.

* شرکت Peep wireless با حمایت شرکت Apple از سیستمی مانند شبکه مش استفاده می‌کند

شرکتی به نام Peep Wireless، بر اساس سیستمی مانند این کار می‌کند؛ این سیستم، در شبکه‌های ۳G، برای اشتراک‌گذاری اتصالِ بین یک دستگاه که به شبکه تلفن همراه وصل شده است با رایانه‌های دیگر، از یک “تاریکخانه ” قانونی استفاده می‌کند. سیستم مورد نظر به برنامه کاربردی روی سخت افزار توزیع شده متکی است، به این صورت که برنامه کاربردی، کل گزینه‌های ارتباطی که هر کدام از سخت‌افزارها برای به اشتراک گذاشتن (شر کردن) اطلاعات، در دسترس دارند ـ اعم از بلوتوث، Wi-Fi، ۳G، پیام کوتاه و حتی سخت‌افزار Walkie-talkie ـ را وارسی می‌کند. شرکت اپل به Peep کمک کرده است این برنامه کاربردی را تسریع کند تا کاربران iOS در مناطقی مانند سوریه بتوانند شبکه مش مخصوص خودشان را ایجاد کنند.

* اینترنت چمدانی با اتصال مبتنی بر Wi-Fi قابلیت راهیابی به شبکه‌های تلفن همراه را نیز دارد

ایده اینترنت چمدانی کاملاً شبیه ایده مذکور است ـ با این تفاوت که با فرستادن اطلاعات از طریق نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی مناسب برای به اشتراک گذاشتن اتصال‌های بی‌سیم (وایرلس) در محدوده‌های دور برد تری از آنچه در حالت‌های دیگر امکان‌پذیر است، می‌توان به جای اتصال‌های شبکه‌ای در سطح یک کشور، یک اتصال مبتنی بر Wi-Fi ایجاد کرد که حتّی قابلیت راهیابی به شبکه‌های تلفن ماهواره‌ای نیز دارد، و یا اینکه یک سیگنال دور برد Wi-Fi را از آن‌سوی مرزها به یک کشور همسایه فرستاد.

مشخصات فنی :

Internet Suitcase

۱٫ Directional sector antenna – The base station antenna that gets your cellular network up and running.  This looks like the 900MHz airMAX model from Ubiquiti Networks.

2. Cellular WiFi router – Picks up the signal and creates a WiFi network.  Anyone have a guess as to exactly which model this is?

3. USB flash drives.  You don’t see it in the picture, but there’s a laptop involved with this setup, and flash drives are the best way to swap software when the network’s not available.  Multiple drives make sharing software easy.  Speaking of software…you’re going to need to to bring some along.  Gigaom did a great write up of the essential software stack:

Serval Project – Enables communication over regular Android smartphones without the need for internet access.
Commotion – Software that would turn any mobile device, cell phone or router, into another node in a mesh network.
Tor – Using multiple encrypted nodes, Tor hides your network activity from prying eyes.
OpenBTS – Can turn existing GSM phones into VoIP devices when coupled with a Commotion network.
OpenGSM – Open source magic that allows GSM phones to make calls using cheap base stations over various cellular frequency bands.  Users should weight the pros and cons of potentially breaking government airwaves regulations before using OpenGSM.

4. CDs/DVDs – Blank or pre-burned, its a good idea to have more than one option for sharing data.

5. PicoStation outdoor wireless access point – Extends the mesh and provides access to the network.  This particular unit is the Ubiuquiti PicoStation M. Want one? Ubiquiti Networks PICO2HP 2.4GHz 802.11bg High Power

6. Rugged wireless router – Another node in the mesh, another access point.  Post a comment if you can identify this model.

7. Cell phone / Smartphone – Once your software stack is up and running, these are your means of communication.  Kind of obvious, huh?

8. Outdoor wireless antenna – Four of them! These are the Qbiquiti NanoStation M, a pole mounted antenna that can send 150+ Mbps over 15 km.  Want one? Ubiquiti Networks NanoStation M2 2.4GHz 802.11n 2×۲ MIMO

Reمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
choc چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت 1397 01:05 بعد از ظهر
That is a great tip particularly to those fresh to
the blogosphere. Brief but very accurate info… Thank you for sharing this one.
A must read post!
Can Pilates make you look taller? چهارشنبه هشتم شهریور 1396 09:32 قبل از ظهر
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.

I do not know who you are but certainly you're going to
a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
Can you increase your height by stretching? سه شنبه هفتم شهریور 1396 11:02 بعد از ظهر
I needed to thank you for this excellent read!! I absolutely loved every bit of it.
I've got you saved as a favorite to check out new things you
post…
vitamin d helps foot pain دوشنبه نوزدهم تیر 1396 01:51 قبل از ظهر
Hi there very nice website!! Guy .. Beautiful ..

Wonderful .. I will bookmark your site and take the feeds also?
I am happy to seek out so many helpful information here within the publish, we want
develop extra strategies on this regard, thank you for sharing.
. . . . .
foot pain elderly چهارشنبه چهاردهم تیر 1396 10:24 بعد از ظهر
I am so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the
random misinformation that is at the other blogs.
Appreciate your sharing this greatest doc.
lucinaventrella.weebly.com سه شنبه ششم تیر 1396 11:31 قبل از ظهر
You are so cool! I don't suppose I've read anything like that before.
So good to discover somebody with some genuine thoughts on this subject.

Seriously.. thank you for starting this up. This web site is something that's needed on the
internet, someone with a bit of originality!
BHW جمعه یکم اردیبهشت 1396 11:00 بعد از ظهر
Amazing things here. I am very glad to look your article.
Thank you so much and I am taking a look
ahead to contact you. Will you please drop me a mail?
manicure دوشنبه بیست و یکم فروردین 1396 11:06 قبل از ظهر
Greetings! Very helpful advice in this particular article!
It is the little changes that produce the most significant changes.
Thanks a lot for sharing!
manicure سه شنبه پانزدهم فروردین 1396 09:08 بعد از ظهر
I'm not sure why but this website is loading very
slow for me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?

I'll check back later on and see if the problem still exists.
BHW یکشنبه سیزدهم فروردین 1396 01:27 بعد از ظهر
I truly love your blog.. Very nice colors & theme.
Did you build this site yourself? Please reply back as I'm looking
to create my own personal site and want to know where you got this
from or exactly what the theme is called.
Thank you!
سلمان دوشنبه بیست و دوم خرداد 1391 11:13 قبل از ظهر
سلام

جزییات دقیقی از طرح اینترنت چمدانی که بر اساس همان شبکه مش است در سایت زیر وجود دارد. روش راه اندازی و ایجاد شبکه های منطقه ای- در واقع یک شبکه محلی با وسعت بیشتر است که اگر درگاه لازم برای اتصال به شبکه جهانی با پهنای باند کافی را بیابد می شود همان اینترنت

http://www.scribd.com/doc/92507117/Improvised-Wireless-Networking-long-range-wifi-based-on-mesh-underground-internet-in-shadow-by-AnnaFarahmand-and-michael-webber

لینک نوسنده :
http://www.scribd.com/annafarahmand

ممنون از شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو