وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
بیست و پنج انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
سه شنبه سوم شهریور 1394 ساعت 05:27 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
    
انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است.محمد حسین تقوایی زحمتکش   بیست و پنج انیمیشن پرفروش تاریخ سینما

انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است. در این مطلب به معرفی ۲۵ انیمیشن مشهور دنیای سینما می پردازیم.


    
انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است.

انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است. در این مطلب به معرفی ۲۵ انیمیشن مشهور دنیای سینما می پردازیم.


۱ «یخ زده» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۱,۲۷۴,۲۱۹,۰۰۹ دلار

«یخ زده» به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی، برنده دو جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین ترانه شد. این فیلم که تولید شرکت دیزنی است، در فهرست پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما در صدر جدول قرار دارد. پس از موفقیت فیلم، عروسک ها و کالاهایی بر مبنای شخصیت های محبوب آن ساخته شد. «یخ زده» با الهام از داستان کلاسیک «ملکه برفی» به قلم هانس کریستین آندرسن ساخته شد.

۲ «داستان اسباب بازی ۳» / ۲۰۱۰

فروش جهانی: ۱,۰۶۳,۱۷۱,۹۱۱ دلار

سومین قسمت از مجموعه انیمیشن «داستان اسباب بازی» تولید پیکسار و دیزنی، پرفروش ترین فیلم مجموعه شد. این فیلم به کارگردانی لی آنکریچ نه تنها نامزد اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد، بلکه نامزد بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه هم بود. «داستان اسباب بازی ۳» جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن را از آن خود کرد.

۳ «شیرشاه» / ۱۹۹۴

فروش جهانی: ۹۸۷,۴۸۳,۷۷۷ دلار

سه فیلم اول جدول پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما تولید شرکت دیزنی است. شروع این موفقیت با «شیرشاه» بود؛ فیلمی که ابتدا قرار بود یک پروژه جزئی باشد، در حالی که همزمان یک گروه انیمیشن دیگر روی «پوکاهانتس» کار می کرد. «شیرشاه» به کارگردانی راجر آلرز و راب مینکوف به موفقیت فراوان دست یافت و برنده جوایز اسکار بهترین موسیقی (هانس زیمر) و بهترین ترانه شد.

۴ «من نفرت انگیز ۲» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۹۷۰,۷۶۱,۸۸۵ دلار«من نفرت انگیز ۲» به کارگردانی پی یر کافین و کریس رنو تولید شرکت های یونیورسال پیکچرز و ایلومینیشن پیکچرز است. این دنباله بیشتر از قسمت نخست سود مالی به همراه داشت. «من نفرت انگیز ۲» نامزد دو جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین ترانه («شاد» به خوانندگی فارل ویلیامز) شد، اما دست خالی مراسم اسکار را ترک کرد. موفقیت شخصیت های «من نفرت انگیز» سبب تولید انیمیشن جدید «مینیون ها» شد که به زودی به نمایش عمومی درخواهد آمد.

۵ «پیدا کردن نمو» / ۲۰۰۳

فروش جهانی: ۹۳۶,۷۴۳,۲۶۱ دلار

فیلم پیکسار دومین توفان این شرکت در عرصه انیمیشن های مدرن بود و جایگاه آن را به عنوان یکی از غول های انیمیشن سازی تثبیت کرد. «پیدا کردن نمو» به کارگردانی اندرو استنتن برنده اسکار بهترین فیلم انیمیشن شد. پخش فیلم را دیزنی بر عهده داشت. دنباله «پیدا کردن نمو» با عنوان «پیدا کردن دوری» در حال تولید است و هفدهم ژوئن ۲۰۱۶ اکران می شود.

۶ «شرک ۲» / ۲۰۰۴

فروش جهانی: ۹۱۹,۸۳۸,۷۵۸ دلار

شرکت دریم ورکس انیمیشن با تهیه سری فیلم های «شرک» ثابت کرد یک رقیب قدرتمند برای شرکت پیکسار است. «شرک ۲» به کارگردانی اندرو آدامسن، کلی ازبری و کنراد ورنون در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و نامزد دریافت دو جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین ترانه نیز بود.

۷ «عصر یخ: پیدایش دایناسورها» / ۲۰۰۹

فروش جهانی: ۸۸۶,۶۸۶,۸۱۷ دلار

سود بیشتر فیلم ها در نمایش داخلی در ایالات متحده حاصل می شود، اما سود مالی انیمیشن های «عصر یخ» از فروش جهانی آن هاست. «عصر یخ: پیدایش دایناسورها» به کارگردانی کارلوس سالدانا و مایک تورمیر تولید شرکت بلو اسکای استودیوز است که پخش آن را فاکس قرن بیستم بر عهده داشت. واکنش منتقدان به فیلم متفاوت بود.

۸ «عصر یخ: رانش قاره ای» / ۲۰۱۲

فروش جهانی: ۸۷۷,۲۴۴,۷۸۲ دلار

چهارمین قسمت داستان های «عصر یخ» کمی پس از تولید قسمت سوم به نمایش درآمد. «عصر یخ: رانش قاره ای» به کارگردانی استیو مارتینو و مایک تورمیر با بودجه ای حدود ۹۵ میلیون دلار ساخته شد. واکنش منتقدان به این قسمت نیز متفاوت بود. فیلم جدید «عصر یخ» ۱۵ ژوئیه سال آینده به نمایش عمومی درخواهد آمد. یکی از منتقدانی که ابدا «عصر یخ: رانش قاره ای » را دوست نداشت، راجر ایبرت فقید بود که از پنج ستاره، دو ستاره به فیلم داد و تجربه تماشای آن را «یک تمرین بی تشویق» برای خود دانست.

۹ «شرک سوم» / ۲۰۰۷

فروش جهانی: ۷۹۸,۹۵۸,۱۶۲ دلار

«شرک سوم» به کارگردانی کریس میلر و رامان هویی ساخته شد و نشان داد این داستان فانتزی کمدی هنوز جای کار دارد. قسمت سوم شرک نامزد جایزه بفتا بهترین فیلم انیمیشن شد، اما این جایزه را به «راتا تویی» دادند. علی رغم موفقیت مالی «شرک سوم» نظر منتقدان به فیلم متفاوت بود.

۱۰ «شرک برای همیشه» / ۲۰۱۰

فروش جهانی: ۷۵۲,۶۰۰,۸۶۷ دلار

آخرین قسمت «شرک» در سال ۲۰۱۰ به نمایش عمومی درآمد. این قسمت را مایک میچل کارگردانی کرد و عنوان دیگرش «شرک فصل آخر» یا «شرک ۴» بود. مانند بقیه قسمت های «شرک»، هری گرگسن ویلیامز آهنگساز بریتانیایی برای این قسمت موسیقی ساخت. واکنش منتقدان متفاوت بود. بر اساس یکی از شخصیت های محبوب انیمیشن های شرک، فیلم «گربه چکمه پوش» ساخته شد که سال ۲۰۱۱ روی پرده رفت.

۱۱ «ماداگاسکار ۳: تحت تعقیب در اروپا» / ۲۰۱۲

فروش جهانی: ۷۴۶,۹۲۱,۲۷۴ دلار

مجموعه فیلم های «ماداگاسکار» تولید شرکت دریم ورکس با موفقیت هایش به خصوص با موفقیت «ماداگاسکار ۳» به ادامه کار این شرکت کمک کرد. اریک دارنل، کنراد ورنون و تام مگراث این فیلم را ساختند که هم محبوب منتقدان بود و هم موفقیت مالی کسب کرد. موسیقی این انیمیشن را هانس زیمر ساخت.

۱۲ «دانشگاه هیولاها» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۷۴۳,۵۵۹,۶۰۷ دلار

۱۰ سال پس از موفقیت «شرکت هیولاها»، شرکت پیکسار «دانشگاه هیولاها» را به کارگردانی دن اسکانلون ساخت.در «دانشگاه هیولاها» که داستانش قبل از «شرکت هیولاها» روی می دهد، هیولاها به دانشگاه می روند. این فیلم با نقدهای مثبت منتقدان رو به رو شد. پخش فیلم را شرکت دیزنی برعهده داشت.

۱۳ «بالا» / ۲۰۰۹

فروش جهانی: ۷۳۱,۳۴۲,۷۴۴ دلاریکی از انیمیشن های محبوب سال ۲۰۰۹ که نشان داد ایده های بکر همراه با احساسات فراوان می توانند پول فراوان بسازند. این محصول شرکت پیکسار به کارگردانی پیت داکتر فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن بود و نخستین انیمیشنی بود که جشنواره کن با آن آغاز شد. «بالا» با تحسین منتقدان روبه رو شد. می گویند کارل، شخصیت پیرمرد داستان با الهام از اسپنسر تریسی، بازیگر معروف هالیوود شکل گرفت. «بالا» جوایز اسکار بهترین موسیقی متن و بهترین فیلم بلند انیمیشن را از آن خود کرد.

۱۴ «پاندای کونگ فو کار ۲» / ۲۰۱۱

فروش جهانی: ۶۶۵,۶۹۲,۲۸۱ دلار

شرکت دریم ورکس با «پاندای کونگ فو کار ۲» یک کمدی موفق در حوزه هنرهای رزمی را به تماشاگران عرضه کرد. این انیمیشن با تحسین منتقدان روبه رو و نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم انیمیشن بلند شد. قسمت سوم «پاندای کونگ فو کار» ژانویه سال آینده به نمایش درخواهد آمد.

۱۵ «عصر یخ: ذوب» / ۲۰۰۶

فروش جهانی: ۶۶۰,۹۴۰,۷۸۰ دلار

موفقیت «عصر یخ: ذوب» یا «عصر یخ ۲» تولید شرکت بلو اسکای ثابت کرد که موفقیت قسمت نخست تصادفی نبوده است. فیلم علی رغم واکنش متفاوت منتقدان فروش بالایی داشت. برای کارلوس سالدانا، کارگردان فیلم اهمیت داشت که چشم شخصیت ها واقعی باشد و مکانیکی نباشد.

۱۶ «قهرمان بزرگ ۶» / ۲۰۱۴

فروش جهانی: ۶۵۲,۱۲۷,۸۲۸ دلار

این فیلم شرکت دیزنی به کارگردانی دان هال و کریس ویلیامز، برنده اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد. «قهرمان بزرگ ۶» پنجاه و چهارمین تولید انیمیشن دیزنی است. یک پسر مخترع کوچک به نام هیرو هامادا تیمی از ابرقهرمانان تشکیل می دهد تا با یک تبهکار نقاب دار بجنگند. «قهرمان بزرگ ۶» اولین انیمیشن شرکت دیزنی است که شخصیت های کتاب های مصور مارول در آن نمایش داده می شوند.

۱۷ «پاندای کونگ فو کار» / ۲۰۰۸

فروش جهانی: ۶۳۱,۷۴۴,۵۶۰ دلار

موفقیت این انیمیشن کمدی و هنرهای رزمی با صداپیشگی جک بلک راه را برای تولید قسمت دوم آن هموار کرد. «پاندای کونگ فوکار ۲» تولید شرکت دریم ورکس است. این انیمیشن با صداپیشگی چهره های مشهوری مانند داستین هافمن و آنجلینا جولی ساخته شد. واکنش منتقدان به فیلم مثبت بود. این فیلم نامزد اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن هم شد.

۱۸ «شگفت انگیزها» / ۲۰۰۴

فروش جهانی: ۶۳۱,۴۴۲,۰۹۲ دلار

نخستین انیمیشن براد برد تماشاگران را با سکانس های پیچیده حادثه ای، شوخی های فرانسلی و موضوع ابر قهرمانی تحت تاثیر قرار داد. «شگفت انگیزها» ششمین تولید شرکت پیکسار بود و برنده اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد. براد برد فیلمنامه را با الهام از کتاب های مصور محبوب دوران کودکی خود در سال های ۱۹۶۰، فیلم های جاسوسی، زندگی خانوادگی و دوران کودکی اش نوشت.

۱۹ «راتا تویی» / ۲۰۰۷

فروش جهانی: ۶۲۳,۷۲۲,۸۱۸ دلار

براد برد در این انیمیشن جذاب، عشق به غذاهای فرانسوی را همراه با یک موش سخنگو در ضیافتی فانتزی گرد هم آورد. این تولید شرکت پیکسار مورد پسند منتقدان واقع شد و جوایز مختلف از جمله اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن را دریافت کرد.

۲۰ «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید ۲» / ۲۰۱۴

فروش جهانی: ۶۱۸,۹۰۹,۹۳۵ دلارقسمت دوم «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» در مقایسه با قسمت اول سکانس های حادثه ای طولانی تر و اژدهاهای بیشتری دارد. فیلم متاثر از مجموعه کتاب هایی به همین نام به قلم کرسیدا کاول است. «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید ۲» با واکنش مثبت منتقدان روبه رو و نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد.

۲۱ «ماداگاسکار: فرار به افریقا»

فروش جهانی: ۶۰۳,۹۰۰,۳۵۴ دلار

در میان مجموعه انیمیشن های «ماداگاسکار»، بیشترین سود مالی را برای شرکت سازنده اش دریم ورکس داشت. «ماداگاسکار: فرار به افریقا» به کارگردانی اریک دارنل و تام مگ راث با واکنش متفاوت منتقدان مواجه شد.

۲۲ «گیسوکمند» / ۲۰۱۰

فروش جهانی: ۵۹۱,۷۹۴,۹۳۶ دلارپیش از انیمیشن «یخ زده»، شرکت دیزنی با داستان فولکلور آلمانی راپونزل در سال ۲۰۱۰ داستان پریانی به تماشاگران عرضه کرد. ناتان گرنو و بایرون هوارد این انیمیشن را ساختند که برنده جایزه اسکار بهترین ترانه برای «نور را می بینم» شد.

۲۳ «خانواده کرود» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۵۸۷,۲۰۴,۶۶۸ دلار

هیچ کس از این انیمیشن کمدی با موضوع غارنشین ها که در سال ۲۰۱۳ توسط کریس ساندرز و کرک دمیکو ساخته شد، انتظار موفقیت نداشت. این تولید دریم ورکس با واکنش مثبت منتقدان روبه رو و نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد.

۲۴ «شرکت هیولاها» / ۲۰۰۱

فروش جهانی: ۵۶۲,۸۱۶,۲۵۶ دلار

پیکسار با «شرکت هیولاها» به کارگردانی پیت داکتر نام برند خود را زنده نگه داشت. «شرکت هیولاها» با تحسین منتقدان روبه رو شد و جایزه اسکار بهترین ترانه را برد. فیلم نامزد جوایز بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین موسیقی هم بود.

۲۵ «ماشین ها ۲» / ۲۰۱۱

فروش جهانی: ۵۵۹,۸۵۲,۳۹۶ دلار

منتقدان این قسمت را دوست نداشتند، اما شرکت پیکسار بدون پشتوانه منتقدان جیب خود را پر پول کرد. جان لسه تر «ماشین ها ۲» را ساخت که دوازدهمین تولید پیکسار بود. «ماشین ها ۲» نخستین تولید پیکسار بود که نامزد اسکار نشد.

منبع:  روزنامه صبا
عنوان مقاله : ۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ مجله اینترنتی برترین ها ( www.bartarinha.ir )

 لینک های مرتبط: مبع : آفتاب ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات