وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
بیست و پنج انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
سه شنبه سوم شهریور 1394 ساعت 06:27 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: محمد حسین تقوایی زحمتکش | ( نظرات )
    
انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است.محمد حسین تقوایی زحمتکش   بیست و پنج انیمیشن پرفروش تاریخ سینما

انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است. در این مطلب به معرفی ۲۵ انیمیشن مشهور دنیای سینما می پردازیم.


    
انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است.

انیمیشن «پشت رو» تازه ترین تولید شرکت های پیکسار و دیزنی است. این فیلم را پیت داکتر کارگردانی کرده که سازنده انیمیشن های موفقی چون «شرکت هیولاها» و «بالا» است. در این مطلب به معرفی ۲۵ انیمیشن مشهور دنیای سینما می پردازیم.


۱ «یخ زده» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۱,۲۷۴,۲۱۹,۰۰۹ دلار

«یخ زده» به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی، برنده دو جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین ترانه شد. این فیلم که تولید شرکت دیزنی است، در فهرست پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما در صدر جدول قرار دارد. پس از موفقیت فیلم، عروسک ها و کالاهایی بر مبنای شخصیت های محبوب آن ساخته شد. «یخ زده» با الهام از داستان کلاسیک «ملکه برفی» به قلم هانس کریستین آندرسن ساخته شد.

۲ «داستان اسباب بازی ۳» / ۲۰۱۰

فروش جهانی: ۱,۰۶۳,۱۷۱,۹۱۱ دلار

سومین قسمت از مجموعه انیمیشن «داستان اسباب بازی» تولید پیکسار و دیزنی، پرفروش ترین فیلم مجموعه شد. این فیلم به کارگردانی لی آنکریچ نه تنها نامزد اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد، بلکه نامزد بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه هم بود. «داستان اسباب بازی ۳» جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن را از آن خود کرد.

۳ «شیرشاه» / ۱۹۹۴

فروش جهانی: ۹۸۷,۴۸۳,۷۷۷ دلار

سه فیلم اول جدول پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما تولید شرکت دیزنی است. شروع این موفقیت با «شیرشاه» بود؛ فیلمی که ابتدا قرار بود یک پروژه جزئی باشد، در حالی که همزمان یک گروه انیمیشن دیگر روی «پوکاهانتس» کار می کرد. «شیرشاه» به کارگردانی راجر آلرز و راب مینکوف به موفقیت فراوان دست یافت و برنده جوایز اسکار بهترین موسیقی (هانس زیمر) و بهترین ترانه شد.

۴ «من نفرت انگیز ۲» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۹۷۰,۷۶۱,۸۸۵ دلار«من نفرت انگیز ۲» به کارگردانی پی یر کافین و کریس رنو تولید شرکت های یونیورسال پیکچرز و ایلومینیشن پیکچرز است. این دنباله بیشتر از قسمت نخست سود مالی به همراه داشت. «من نفرت انگیز ۲» نامزد دو جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین ترانه («شاد» به خوانندگی فارل ویلیامز) شد، اما دست خالی مراسم اسکار را ترک کرد. موفقیت شخصیت های «من نفرت انگیز» سبب تولید انیمیشن جدید «مینیون ها» شد که به زودی به نمایش عمومی درخواهد آمد.

۵ «پیدا کردن نمو» / ۲۰۰۳

فروش جهانی: ۹۳۶,۷۴۳,۲۶۱ دلار

فیلم پیکسار دومین توفان این شرکت در عرصه انیمیشن های مدرن بود و جایگاه آن را به عنوان یکی از غول های انیمیشن سازی تثبیت کرد. «پیدا کردن نمو» به کارگردانی اندرو استنتن برنده اسکار بهترین فیلم انیمیشن شد. پخش فیلم را دیزنی بر عهده داشت. دنباله «پیدا کردن نمو» با عنوان «پیدا کردن دوری» در حال تولید است و هفدهم ژوئن ۲۰۱۶ اکران می شود.

۶ «شرک ۲» / ۲۰۰۴

فروش جهانی: ۹۱۹,۸۳۸,۷۵۸ دلار

شرکت دریم ورکس انیمیشن با تهیه سری فیلم های «شرک» ثابت کرد یک رقیب قدرتمند برای شرکت پیکسار است. «شرک ۲» به کارگردانی اندرو آدامسن، کلی ازبری و کنراد ورنون در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و نامزد دریافت دو جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین ترانه نیز بود.

۷ «عصر یخ: پیدایش دایناسورها» / ۲۰۰۹

فروش جهانی: ۸۸۶,۶۸۶,۸۱۷ دلار

سود بیشتر فیلم ها در نمایش داخلی در ایالات متحده حاصل می شود، اما سود مالی انیمیشن های «عصر یخ» از فروش جهانی آن هاست. «عصر یخ: پیدایش دایناسورها» به کارگردانی کارلوس سالدانا و مایک تورمیر تولید شرکت بلو اسکای استودیوز است که پخش آن را فاکس قرن بیستم بر عهده داشت. واکنش منتقدان به فیلم متفاوت بود.

۸ «عصر یخ: رانش قاره ای» / ۲۰۱۲

فروش جهانی: ۸۷۷,۲۴۴,۷۸۲ دلار

چهارمین قسمت داستان های «عصر یخ» کمی پس از تولید قسمت سوم به نمایش درآمد. «عصر یخ: رانش قاره ای» به کارگردانی استیو مارتینو و مایک تورمیر با بودجه ای حدود ۹۵ میلیون دلار ساخته شد. واکنش منتقدان به این قسمت نیز متفاوت بود. فیلم جدید «عصر یخ» ۱۵ ژوئیه سال آینده به نمایش عمومی درخواهد آمد. یکی از منتقدانی که ابدا «عصر یخ: رانش قاره ای » را دوست نداشت، راجر ایبرت فقید بود که از پنج ستاره، دو ستاره به فیلم داد و تجربه تماشای آن را «یک تمرین بی تشویق» برای خود دانست.

۹ «شرک سوم» / ۲۰۰۷

فروش جهانی: ۷۹۸,۹۵۸,۱۶۲ دلار

«شرک سوم» به کارگردانی کریس میلر و رامان هویی ساخته شد و نشان داد این داستان فانتزی کمدی هنوز جای کار دارد. قسمت سوم شرک نامزد جایزه بفتا بهترین فیلم انیمیشن شد، اما این جایزه را به «راتا تویی» دادند. علی رغم موفقیت مالی «شرک سوم» نظر منتقدان به فیلم متفاوت بود.

۱۰ «شرک برای همیشه» / ۲۰۱۰

فروش جهانی: ۷۵۲,۶۰۰,۸۶۷ دلار

آخرین قسمت «شرک» در سال ۲۰۱۰ به نمایش عمومی درآمد. این قسمت را مایک میچل کارگردانی کرد و عنوان دیگرش «شرک فصل آخر» یا «شرک ۴» بود. مانند بقیه قسمت های «شرک»، هری گرگسن ویلیامز آهنگساز بریتانیایی برای این قسمت موسیقی ساخت. واکنش منتقدان متفاوت بود. بر اساس یکی از شخصیت های محبوب انیمیشن های شرک، فیلم «گربه چکمه پوش» ساخته شد که سال ۲۰۱۱ روی پرده رفت.

۱۱ «ماداگاسکار ۳: تحت تعقیب در اروپا» / ۲۰۱۲

فروش جهانی: ۷۴۶,۹۲۱,۲۷۴ دلار

مجموعه فیلم های «ماداگاسکار» تولید شرکت دریم ورکس با موفقیت هایش به خصوص با موفقیت «ماداگاسکار ۳» به ادامه کار این شرکت کمک کرد. اریک دارنل، کنراد ورنون و تام مگراث این فیلم را ساختند که هم محبوب منتقدان بود و هم موفقیت مالی کسب کرد. موسیقی این انیمیشن را هانس زیمر ساخت.

۱۲ «دانشگاه هیولاها» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۷۴۳,۵۵۹,۶۰۷ دلار

۱۰ سال پس از موفقیت «شرکت هیولاها»، شرکت پیکسار «دانشگاه هیولاها» را به کارگردانی دن اسکانلون ساخت.در «دانشگاه هیولاها» که داستانش قبل از «شرکت هیولاها» روی می دهد، هیولاها به دانشگاه می روند. این فیلم با نقدهای مثبت منتقدان رو به رو شد. پخش فیلم را شرکت دیزنی برعهده داشت.

۱۳ «بالا» / ۲۰۰۹

فروش جهانی: ۷۳۱,۳۴۲,۷۴۴ دلاریکی از انیمیشن های محبوب سال ۲۰۰۹ که نشان داد ایده های بکر همراه با احساسات فراوان می توانند پول فراوان بسازند. این محصول شرکت پیکسار به کارگردانی پیت داکتر فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن بود و نخستین انیمیشنی بود که جشنواره کن با آن آغاز شد. «بالا» با تحسین منتقدان روبه رو شد. می گویند کارل، شخصیت پیرمرد داستان با الهام از اسپنسر تریسی، بازیگر معروف هالیوود شکل گرفت. «بالا» جوایز اسکار بهترین موسیقی متن و بهترین فیلم بلند انیمیشن را از آن خود کرد.

۱۴ «پاندای کونگ فو کار ۲» / ۲۰۱۱

فروش جهانی: ۶۶۵,۶۹۲,۲۸۱ دلار

شرکت دریم ورکس با «پاندای کونگ فو کار ۲» یک کمدی موفق در حوزه هنرهای رزمی را به تماشاگران عرضه کرد. این انیمیشن با تحسین منتقدان روبه رو و نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم انیمیشن بلند شد. قسمت سوم «پاندای کونگ فو کار» ژانویه سال آینده به نمایش درخواهد آمد.

۱۵ «عصر یخ: ذوب» / ۲۰۰۶

فروش جهانی: ۶۶۰,۹۴۰,۷۸۰ دلار

موفقیت «عصر یخ: ذوب» یا «عصر یخ ۲» تولید شرکت بلو اسکای ثابت کرد که موفقیت قسمت نخست تصادفی نبوده است. فیلم علی رغم واکنش متفاوت منتقدان فروش بالایی داشت. برای کارلوس سالدانا، کارگردان فیلم اهمیت داشت که چشم شخصیت ها واقعی باشد و مکانیکی نباشد.

۱۶ «قهرمان بزرگ ۶» / ۲۰۱۴

فروش جهانی: ۶۵۲,۱۲۷,۸۲۸ دلار

این فیلم شرکت دیزنی به کارگردانی دان هال و کریس ویلیامز، برنده اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد. «قهرمان بزرگ ۶» پنجاه و چهارمین تولید انیمیشن دیزنی است. یک پسر مخترع کوچک به نام هیرو هامادا تیمی از ابرقهرمانان تشکیل می دهد تا با یک تبهکار نقاب دار بجنگند. «قهرمان بزرگ ۶» اولین انیمیشن شرکت دیزنی است که شخصیت های کتاب های مصور مارول در آن نمایش داده می شوند.

۱۷ «پاندای کونگ فو کار» / ۲۰۰۸

فروش جهانی: ۶۳۱,۷۴۴,۵۶۰ دلار

موفقیت این انیمیشن کمدی و هنرهای رزمی با صداپیشگی جک بلک راه را برای تولید قسمت دوم آن هموار کرد. «پاندای کونگ فوکار ۲» تولید شرکت دریم ورکس است. این انیمیشن با صداپیشگی چهره های مشهوری مانند داستین هافمن و آنجلینا جولی ساخته شد. واکنش منتقدان به فیلم مثبت بود. این فیلم نامزد اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن هم شد.

۱۸ «شگفت انگیزها» / ۲۰۰۴

فروش جهانی: ۶۳۱,۴۴۲,۰۹۲ دلار

نخستین انیمیشن براد برد تماشاگران را با سکانس های پیچیده حادثه ای، شوخی های فرانسلی و موضوع ابر قهرمانی تحت تاثیر قرار داد. «شگفت انگیزها» ششمین تولید شرکت پیکسار بود و برنده اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد. براد برد فیلمنامه را با الهام از کتاب های مصور محبوب دوران کودکی خود در سال های ۱۹۶۰، فیلم های جاسوسی، زندگی خانوادگی و دوران کودکی اش نوشت.

۱۹ «راتا تویی» / ۲۰۰۷

فروش جهانی: ۶۲۳,۷۲۲,۸۱۸ دلار

براد برد در این انیمیشن جذاب، عشق به غذاهای فرانسوی را همراه با یک موش سخنگو در ضیافتی فانتزی گرد هم آورد. این تولید شرکت پیکسار مورد پسند منتقدان واقع شد و جوایز مختلف از جمله اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن را دریافت کرد.

۲۰ «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید ۲» / ۲۰۱۴

فروش جهانی: ۶۱۸,۹۰۹,۹۳۵ دلارقسمت دوم «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» در مقایسه با قسمت اول سکانس های حادثه ای طولانی تر و اژدهاهای بیشتری دارد. فیلم متاثر از مجموعه کتاب هایی به همین نام به قلم کرسیدا کاول است. «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید ۲» با واکنش مثبت منتقدان روبه رو و نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد.

۲۱ «ماداگاسکار: فرار به افریقا»

فروش جهانی: ۶۰۳,۹۰۰,۳۵۴ دلار

در میان مجموعه انیمیشن های «ماداگاسکار»، بیشترین سود مالی را برای شرکت سازنده اش دریم ورکس داشت. «ماداگاسکار: فرار به افریقا» به کارگردانی اریک دارنل و تام مگ راث با واکنش متفاوت منتقدان مواجه شد.

۲۲ «گیسوکمند» / ۲۰۱۰

فروش جهانی: ۵۹۱,۷۹۴,۹۳۶ دلارپیش از انیمیشن «یخ زده»، شرکت دیزنی با داستان فولکلور آلمانی راپونزل در سال ۲۰۱۰ داستان پریانی به تماشاگران عرضه کرد. ناتان گرنو و بایرون هوارد این انیمیشن را ساختند که برنده جایزه اسکار بهترین ترانه برای «نور را می بینم» شد.

۲۳ «خانواده کرود» / ۲۰۱۳

فروش جهانی: ۵۸۷,۲۰۴,۶۶۸ دلار

هیچ کس از این انیمیشن کمدی با موضوع غارنشین ها که در سال ۲۰۱۳ توسط کریس ساندرز و کرک دمیکو ساخته شد، انتظار موفقیت نداشت. این تولید دریم ورکس با واکنش مثبت منتقدان روبه رو و نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد.

۲۴ «شرکت هیولاها» / ۲۰۰۱

فروش جهانی: ۵۶۲,۸۱۶,۲۵۶ دلار

پیکسار با «شرکت هیولاها» به کارگردانی پیت داکتر نام برند خود را زنده نگه داشت. «شرکت هیولاها» با تحسین منتقدان روبه رو شد و جایزه اسکار بهترین ترانه را برد. فیلم نامزد جوایز بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین موسیقی هم بود.

۲۵ «ماشین ها ۲» / ۲۰۱۱

فروش جهانی: ۵۵۹,۸۵۲,۳۹۶ دلار

منتقدان این قسمت را دوست نداشتند، اما شرکت پیکسار بدون پشتوانه منتقدان جیب خود را پر پول کرد. جان لسه تر «ماشین ها ۲» را ساخت که دوازدهمین تولید پیکسار بود. «ماشین ها ۲» نخستین تولید پیکسار بود که نامزد اسکار نشد.

منبع:  روزنامه صبا
عنوان مقاله : ۲۵ انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ مجله اینترنتی برترین ها ( www.bartarinha.ir )

 لینک های مرتبط: مبع : آفتاب ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
خبرمی سه شنبه بیست و ششم آذر 1398 12:48 قبل از ظهر
ssss
کتاب اطلاعات عمومی شنبه بیست و نهم دی 1397 12:39 بعد از ظهر
اطلاعات عمومی شنبه بیست و نهم دی 1397 12:39 بعد از ظهر
آیا میدانید شنبه بیست و نهم دی 1397 12:39 بعد از ظهر
سلطان آیا میدانید شوید...
پوکه معدنی دوشنبه سی ام بهمن 1396 04:06 بعد از ظهر
خیلی زیبا و مفید بود ممنون
پیچ و مهره دوشنبه سی ام بهمن 1396 03:52 بعد از ظهر
خدا قوت
تور جام جهانی دوشنبه سی ام بهمن 1396 03:42 بعد از ظهر
ممون از اشتراک گذاریتون
How do you stretch your Achilles? چهارشنبه هشتم شهریور 1396 10:30 قبل از ظهر
Thanks designed for sharing such a fastidious idea,
article is good, thats why i have read it fully
What is distraction osteogenesis? چهارشنبه هشتم شهریور 1396 01:44 قبل از ظهر
Wow, awesome blog structure! How lengthy have you ever been running a blog for?
you made running a blog look easy. The full look of your web site is great, as smartly as the content!
http://kathleenwinborne.hatenablog.com/entry/2017/06/06/120329 جمعه سیزدهم مرداد 1396 03:08 بعد از ظهر
Howdy! I know this is somewhat off-topic but I had to ask.
Does building a well-established blog like yours take
a large amount of work? I am brand new to operating a blog but I do
write in my journal daily. I'd like to start a blog
so I will be able to share my personal experience and feelings online.
Please let me know if you have any kind of ideas or
tips for new aspiring blog owners. Thankyou!
tackyradius521.jimdo.com شنبه هفتم مرداد 1396 10:49 قبل از ظهر
I was able to find good advice from your blog posts.
BHW شنبه دوم اردیبهشت 1396 02:05 قبل از ظهر
I'm truly enjoying the design and layout of
your website. It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable
for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?

Superb work!
BHW چهارشنبه بیست و سوم فروردین 1396 09:12 بعد از ظهر
Hi Dear, are you genuinely visiting this website on a regular basis,
if so then you will without doubt take fastidious experience.
manicure سه شنبه بیست و دوم فروردین 1396 12:36 قبل از ظهر
Unquestionably consider that which you stated.
Your favourite reason seemed to be on the internet the easiest factor to keep in mind of.
I say to you, I certainly get irked whilst other
folks think about worries that they just don't understand about.

You controlled to hit the nail upon the top and defined out the whole thing with no need side-effects ,
other folks can take a signal. Will probably be back to get more.
Thanks
manicure دوشنبه بیست و یکم فروردین 1396 06:10 بعد از ظهر
I am sure this article has touched all the internet viewers, its really really nice paragraph on building up new blog.
manicure دوشنبه بیست و یکم فروردین 1396 12:59 بعد از ظهر
I have read so many posts regarding the blogger lovers however this paragraph is in fact a nice paragraph, keep it up.
BHW یکشنبه بیستم فروردین 1396 12:15 بعد از ظهر
This post provides clear idea designed for the new people of blogging, that in fact how to
do blogging and site-building.
BHW چهارشنبه شانزدهم فروردین 1396 07:41 قبل از ظهر
Good day! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
Is it difficult to set up your own blog? I'm not very
techincal but I can figure things out pretty quick.

I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to start.
Do you have any points or suggestions? Appreciate it
BHW جمعه یازدهم فروردین 1396 10:40 بعد از ظهر
Hey would you mind stating which blog platform you're working with?
I'm going to start my own blog soon but I'm having a difficult time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something unique.
P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 پنجشنبه پنجم شهریور 1394 07:48 قبل از ظهر
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
موفق باشید
لاین بلاگ چهارشنبه چهارم شهریور 1394 03:35 بعد از ظهر
با ساخت وبلاگ در سیستم لاین بلاگ روزانه بیش از هزاران نفر بازدید داشته باشید.....
فقط کافیست مطالب خود را در لاین بلاگ نیز انتشار دهید

پس همین حالا وبلاگت رو روی لاین بلاگ بساز
www.lineblog.ir

دوستان زیادی توی لاین بلاگ وبلاگ دارن
تو هم به جمع اونا بپیوند
بانک وبلاگ های ایرانی چهارشنبه چهارم شهریور 1394 12:46 بعد از ظهر
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
mohammad سه شنبه سوم شهریور 1394 07:36 بعد از ظهر
سلام عزیزم وبلاگ بسیار زیبایی برای خودت برپا کردی من طرفدارت شدم به منم سر بزن
کسب درآمد از وبلاگ سه شنبه سوم شهریور 1394 07:32 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز! خوبی؟!!

مطالب وبلاگت خیلی زیبا و مفیده!

ولی چرا ازش کسب درآمد نمیکنی؟؟!

کافیه توی ((سیستم کسب در آمد پی پاپ)) ثبت نام کنی.

بعد وبلاگت رو در قسمت سایت ها ثبت میکنی.

بعد کد رو در قالب وبلاگت قرار میدی.

بعد به ازای هر بازدیدکننده که در وبلاگت کلیک کنه 45 ریال به حسابت اضافه میشه.

تسویه حساب ها به طور منظم و روزانه انجام میشه.

کافیه که امتحان کنی!

مطمئنم خوشت میاد و راضی خواهی بود!

منتظرت هستم!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو