وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
ربات هفت كاره با قابلیت به کارگیری به جای كارگران در كشور طراحی و ساخته شد
جمعه چهاردهم بهمن 1384 ساعت 02:02 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: مدیر وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد - م . تقوایی زحمتكش | ( نظرات )

ربات هفت كاره با قابلیت به کارگیری به  جای كارگران در كشور طراحی و ساخته شد

ربات هفت كاره با قابلیت بالا رفتن از تیرهای بتونی در تمامی ابعاد، سطح مقطع ها و پایه های چراغ های خیابانی و انجام عملیات مختلف به جای كارگران در كشور طراحی و ساخته شد.

این ربات از قابلیت نصب كردن وسایل مورد نیاز در شبكه های توزیع برق مانند كراس آرم ها، مغزها و ... به صورت نیمه خودكار و خودكار،تعمیر خطوط فشارضعیف و متوسط به صورت نیمه خودكار، بالا بردن افراد از تیرهای بتونی به جای استفاده از كمربندهای موجود، بالا بردن اشیاء از تیرهای بتونی، استفاده به عنوان پایه دوربین های فیلمبرداری در لوكشین های موقت، هشدار دهنده علائم ایمنی در هنگام كارگران و رنگ پاشی و مكان یابی در سازه های عمودی یكپارچه برخوردار است...........

ربات هفت كاره با قابلیت به کارگیری به  جای كارگران در كشور طراحی و ساخته شد

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از دنیای انفورماتیک، سیدربات هفت كاره با قابلیت به کارگیری به  جای كارگران در كشور طراحی و ساخته شد محمد مهدی ماهری، مجری این طرح با اشاره به این كه حركت این ربات برای بالا رفتن و پایین آمدن از این سازه ها از روی حركت انسان شبیه سازی شده است، اظهار داشت : این ربات از قابلیت نصب كردن انسان شبیه سازی شده است، اظهار داشت: این ربات از قابلیت نصب كردن وسایل مورد نیاز در شبكه های توزیع برق مانند كراس آرم ها، مغزها و ... به صورت نیمه خودكار و خودكار،تعمیر خطوط فشارضعیف و متوسط به صورت نیمه خودكار، بالا بردن افراد از تیرهای بتونی به جای استفاده از كمربندهای موجود، بالا بردن اشیاء از تیرهای بتونی، استفاده به عنوان پایه دوربین های فیلمبرداری در لوكشین های موقت، هشدار دهنده علائم ایمنی در هنگام كارگران و رنگ پاشی و مكان یابی در سازه های عمودی یكپارچه برخوردار است.

وی درباره ساختار این ربات گفت: ربات هفت كاره از بدنه اصلی، سیلندرها ، كنترل پنل،‌قسمت تغذیه كننده سیلندرها ، قسمت انجام دهنده عملیات مشخص شده برروی تیرها و یا پایه ها و قسمت های جانبی از قبیل شلنگ ها،‌ لنت ها و... تشكیل شده است .

ماهری تصریح كرد: نحوه عملكرد این روبوت بدین صورت است كه پس از قرار گرفتن آن در زیرپایه مربوطه با فرمان كاربر به صورت خودكار از پایه بالا رفته تا هنگامی كه كاربر حركت را متوقف كند، سپس در جای خود استقرار یافته و به انجام عملیات هایی نظیر نصب وسایل با شست و شوی چراغ ها و موارد مشابه می پردازد. پس از اتمام كاربا فرمان كاربر تمامی مراحل بالا رفتن به طورعكس انجام شده و ربات به سمت پایین حركت كرده و برروی پایه خود قرار می گیرد.

مخترع ربات هفت كاره در پایین كاستن از حضور افراد در مشاغل پرخطر و پرهزینه، سرعت انجام كاربالا، وزن كم و جابجایی آسان ، ساختار ساده و استفاده از تمام پایه های بتونی استاندارد را از جمله مزایای این ربات عنوان كرد.


مطالب مرتبط با: اخبار فن آوری اطلاعات ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic