وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
با یک فن آوری جدید می توان اطلاعات ‪ ۱۰۰‬هزار صفحه روزنامه در یك ثانیه رد و بدل كرد
شنبه بیستم اسفند 1384 ساعت 06:03 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: تی ان تی- یک هکر خوب/۴/ | ( نظرات )

با یک فن آوری جدید می توان اطلاعات  ۱۰۰هزار صفحه روزنامه در یك ثانیه رد و بدل كرد

خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) : شركت ژاپنی "ان ایی سی" برای نخستین بار در جهان به فناوری دست یافت كه بااستفاده ازآن می‌توان اطلاعات الكترونیكی به‌اندازه  ۱۰۰هزار صفحه روزنامه را تنها در طول یك ثانیه در درون رایانه رد و بدل كرد. برپایه علمی روزنامه آساهی در روز چهارشنبه، در چارچوب این فناوری "ان ایی سی" با استفاده ازنور لیزر توانسته است كه در یك ثانیه  ۲۵گیگا بیت اطلاعات را بفرستد.

ا یک فن آوری جدید می توان اطلاعات  ۱۰۰هزار صفحه روزنامه در یك ثانیه رد و بدل كرد

شركت ژاپنی "ان ایی سی" برای نخستین بار در جهان به فناوری دست یافت كهبا یک فن آوری جدید می توان اطلاعات ‪ ۱۰۰‬هزار صفحه روزنامه در یك ثانیه رد و بدل كرد بااستفاده ازآن می‌توان اطلاعات الكترونیكی به‌اندازه  ۱۰۰هزار صفحه روزنامه را تنها در طول یك ثانیه در درون رایانه رد و بدل كرد. برپایه علمی روزنامه آساهی در روز چهارشنبه، در چارچوب این فناوری "ان ایی سی" با استفاده ازنور لیزر توانسته است كه در یك ثانیه  ۲۵گیگا بیت اطلاعات را بفرستد.

سابقه فن آوری

 تاكنون ركورد فرستادن سریع اطلاعات بوسیله سیگنالهای نوری در دست وزارت دفاع آمریكا بوده كه سرعت آن ۱۴گیگا بیت است. بالاترین ركورد فرستادن سریع اطلاعات با استفاده از روشهای معمول سیگنال‌های الكترونیكی تنها  ۰/۵گیگا بیت بوده است. براساس گزارش یاد شده دست اندركاران شركت یاد شده قصد دارند كه از این فناوری در بالا بردن توانایی محاسبه‌ای سوپر رایانه‌ها استفاده كنند. آنهاتصمیم دارند كه تا پنج سال دیگر با ساخت نسل نوین سوپر رایانه، جایگاه نخست در زمینه محاسبه سریع رایانه‌ای در جهان را از دست آمریكا بربایند . در درون رایانه میان دستگاه محاسبه‌كننده ( سی پی یو) و حافظه همواره اطلاعات در حال رفت وآمد می‌باشد و اگر سرعت این رفت و آمد اطلاعات پایین باشد، كار محاسبه هم دیرتر انجام می‌گیرد. 

 منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا)

 


مطالب مرتبط با: اخبار فن آوری اطلاعات ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic