وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
بازخوانی روایت واقعی هولو كاست ؛ سخنان رییس جمهور ایران در مورد هولوکاست( قسمت دوم )
شنبه پنجم فروردین 1385 ساعت 07:03 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: م . م .ت /۳/ | ( نظرات )

بازخوانی روایت واقعی هولو كاست ؛ سخنان رییس جمهور ایران در مورد هولوکاست( قسمت دوم )

محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور كه برای شركت در نشست فوق العاده سران كشورهای اسلامی به عربستان سفر كرده بود، گفت:«  برخی كشورهای اروپایی اصرار دارند بگویند كه هیتلر میلیون ها یهودی مظلوم را در كوره های آدم سوزی سوزاند و آن قدر روی این مسئله اصرار دارند كه هر كسی خلاف آن را ثابت كند، او را محكوم كرده و به زندان می اندازند. اگر چه ما این ادعا را قبول نداریم، اما اگر فرض كنیم كه درست است.......... 

امروز بحث گفتار گذشته خود تحت عنوان بازخوانی روایت واقعی هولو كاست ؛ معنا و  سوابق تاریخی هولوکاست( قسمت اول) را که به معنا و مفهوم و تاریخچه کلمه هولوکاست پرداخته است را به قلم برادر عزیزمان سیدمحسن متوسل ادامه می دهیم اینبار طرح مسله هولوکاست که نه تنها افکار عمومی ایران را به خود مشغول کرد بلکه دنیا رو معطوف خود ساخت اگر می خواهید درمورد مفهوم هولوکاست بدانید به قسمت اول( اینجا کلیک کنید) مطالعه نماید و بازتاب ان را در این گفتار مرور می کنیم .

مقالات مرتبط

بازخوانی روایت واقعی هولو كاست ؛ معنا و  سوابق تاریخی هولوکاست( قسمت اول)

بازخوانی روایت واقعی هولو كاست ؛ سخنان رییس جمهور ایران در مورد هولوکاست( قسمت دوم )

احمدی نژاد در حریم ممنوعه غرب

شوك اول در سوم آبان ماه

دكتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور كشورمان، طی سخنانی در همایش «جهان بازخوانی روایت واقعی هولو كاست ؛ سخنان رییس جمهور ایران در مورد هولوکاست( قسمت دوم ) بدون صهیونیسم» گفت: «مسئله فلسطین هنوز تمام نشده و تا زمانی كه رژیم نامشروع صهیونیستی حتی در گوشه ای از خاك این سرزمین وجود داشته باشد، باید به مبارزه ادامه داد و تا زمانی كه حكومتی منتخب همه مردم فلسطین با برگزاری انتخاباتی آزاد در فلسطین حاكم شود، مبارزات ملت مظلوم فلسطین هم ادامه خواهد داشت..»بازتاب های این سخنان اصولگرایانه و آرمان مدارانه به قدری سنگین و خرد كننده بود كه لابی صهیونیست ها بلافاصله دست به كار شده موج رسانه ای سنگینی علیه اظهارات رئیس جمهور ایجاد نمودند.

شوك دوم در دومین گام

رئیس جمهور كشورمان كه برای شركت در نشست فوق العاده سران كشورهای اسلامی به عربستان سفر كرده بود، در گفتگویی خبری دومین شوك را به سلسله اعصاب دیپلماسی اروپا، آمریكا و رژیم صهیونیستی وارد كرد. این بار رئیس جمهور كشورمان با بیان یك استدلال منطقی دنیای غرب را به چالش جدی فراخواند و گفت:« امروز این سؤال مطرح است كه كسانی كه در فلسطین به عنوان حكومت اشغالگر حاكم هستند، از كجا آمده اند؟ متولد كجایند؟ و پدران آنها كجا زندگی می كردند؟ آنها هیچ ریشه ای در فلسطین ندارند امّا سرنوشت فلسطین را به دست گرفته و بومیان آنرا آواره كرده اند. مگر حق تعیین سرنوشت جزء اصول منشور ملل متّحد نیست چرا وقتی به ملّت فلسطین می رسد این حق را سلب می كنند؟ برخی كشورهای اروپایی اصرار دارند بگویند كه هیتلر میلیون ها یهودی مظلوم را در كوره های آدم سوزی سوزاند و آن قدر روی این مسئله اصرار دارند كه هر كسی خلاف آن را ثابت كند، او را محكوم كرده و به زندان می اندازند. اگر چه ما این ادعا را قبول نداریم، اما اگر فرض كنیم كه درست است، سؤال ما از اروپایی ها این است كه آیا كشتار یهودیان مظلوم توسط هیتلر دلیل حمایت آنها از رژیم اشغالگر قدس است؟ اگر اروپایی ها راست می گویند، در خود اروپا مثلاً در آلمان، اتریش و یا كشورهای دیگر چند ایالت خود را به صهیونیست ها بدهند و صهیونیست ها حكومت خود را در اروپا ایجاد كنند. شما قطعه ای از اروپا را تقدیم كنید، ما هم از آن حمایت می كنیم و هیچ شعاری هم علیه دولت آنها نخواهیم داد. »

تاملی بر دستاوردها و پیامدهای اظهارات احمدی نژاد

1-      به دنبال اظهارات احمدی نژاددر كنفرانس خبری مكه و همچنین مصاحبه با شبكه تلویزیونی العالم، موجی از تجمع های حمایت آمیز در كشورهای مصر، لبنان، سوریه، عراق، پاكستان و چند كشور اروپایی برپا گردید. رسانه های خبری منطقه گزارش دادند كه این روزها همه از«محمود شجاع» نام می برند.متعاقب این راهپیمایی ها بود كه روزنامه آمریكایی نیویورك تایمز با درج تحلیلی نوشت: یكی از تفاوت های اساسی دولت احمدی نژادبا دولت های گذشته به خصوص دولت هاشمی رفسنجانی این است كه دولت هاشمی اساس كار را بر رابطه با دولت ها گذاشته بود اما دولت احمدی نژادتوجه ویژه ای را به عمق نفوذ استراتژیك انقلاب اسلامی ایران یعنی مردم مسلمان منطقه، معطوف نموده است و در واقع خاكریز اول دفاعی خود را در كشورهای اسلامی بنا نهاده است در حالی كه ایران با بسیاری از دولتمردان این كشورها رابطه حسنه ای ندارد اما از پایگاه مردمی مستحكمی در این كشورها برخوردار است كه این پایگاه به ایران استحكام فوق العاده ای بخشیده است و در مواقع تهدید و فشار به راحتی می تواند از این پایگاه ها استفاده نماید.

2-      در حالی كه غرب 61 سال تمام، هزینه های هنگفتی را در جهت تثبیت «موجودیت» رژیم صهیونیستی متحمل گردید؛ سخنان رئیس جمهوراحمدی نژاد پیش فرض 61 ساله غرب را به چالش كشیده است .

3-      همچنین هفته نامه آلمانی اشپیگل، با درج تحلیلی پیرامون سخنان احمدی نژاد، از آن به عنوان «تابوشكنی» یاد كرد و نوشت: احمدی نژادخطوط قرمز غرب را در هم شكسته است و به حریم ممنوعه ای وارد شده كه در طی سال های گذشته بسیاری به خاطر عبور از آن خطوط قرمز مجازات شدند.

4-      برخی ناظران سیاسی معتقدند گفتمان جدید ایران كه توسط رئیس جمهور كشورمان بر زبان می آید، به نوعی شكوفایی و سرباز كردن مفاهیم انقلاب اسلامی در میان گفتمان های به زانو درآمده دنیای امروز است.

5-      - رفتار جدید غرب بار دیگر ثابت كرد كه این بلوك در مواجهه با پدیده هایی مانند «آزادی»، «حقوق بشر» و «دمكراسی» همواره گزینشی عملی می نماید.

اظهارات احمدی نژاد را باید بخشی از رویكرد جدید دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران قلمداد كرد. در این رویكرد، به غرب اجازه بازی در زمین خود را نخواهیم داد و به همان میزان كه تهدید شویم تهدید خواهیم كرد. غرب باید بداند كه دوران گفتگو های انتقادی و یكطرفه ای كه آنان بر كرسی اتهام بنشینند و ایران به عنوان متهم پاسخگوی موارد اتهامی باشد، گذشته است. پاسخ فشار، فشار خواهد بود و تاوان بهانه گیری هایی چون فعالیت های مشروع هسته ای ایران، ممكن است با فشاری سنگین تر از ناحیه ایران پاسخ داده شود.

هولوكاست های واقعی

هولوكاست نخبه كشی ایرانیان است به دست یهودیان، قتل عامی وسیع كه نزد ایرانیان به قتل عام مغان معروف است. و یهودیان آن را« پوریم» می خوانند. هر ساله در سالروز این كشتار وحشیانه كه از هر یازده ایرانی یكی كشته شده است، یهودیان جشنی بنام پوریم برگزار می كنند .

پوریم یكی از بزرگترین جشن های یهودیان است. آنان واقعه كشتار 75800 نفر از ایرانیان را معجزه الهی می دانند و به همین مناسبت سیزدهم ماه« ادار» را روزه می گیرند. واژه «هخامنش» لقبی است كه پس از تسلط «داریوش» و نخست وزیری «مردخای» و انتخاب« استر» به عنوان ملكه« داریوش» و قتل عام پر خشونت مخالفان یهود در سراسر ایران و بالاخره تسلط كامل رابی های یهود در ایران و بین النهرین، مردم شكست خورده منطقه بر قوم « داریوش» نهادند و آن را «حاخام منش» به معنای  پیرو روحانیون یهود نام نهادند .

پوریم ، ایرانی كشی یهودیان و سیزده بدر ایرانیان

«خشایارشاه» پادشاه پارس از ملكه در جشنی می خواهد كه خود را به مقامات نشان دهد اما او امتناع میكند. شاه تصمیم به انتخاب همسر دیگری می گیرد و بدین گونه «مردخای» كه یهودی است با حیله و تزویر دختر عموی خویش « استر» را در نظر پادشاه قرار داده و پادشاه تاج بر سر « استر» می گذارد. با توصیه «مردخای» ، « استر» علیه «هامان؛ وزیرالوزرا » دسیسه كرده و شاه «هامان» را اعدام و املاك او را به « استر» می بخشد. پس از آن با نفوذی كه آنان در دربار پیدا كرده اند فرمانی بنام پادشاه نوشته كه در‌آن به یهودیان اجازه می داد متحد شوند و بد خواهان خود را از هر قومی كه باشند، بكشند و دارایی شان را به غنیمت بگیرند.تورات می گوید در سراسر مملكت همه از یهودیان می ترسیدند تمام حاكمان و استان داران، مقامات مملكتی و درباریان از ترس مردخای، به یهودیان كمك می كردند. و به این ترتیب یهودیان به دشمنان خود حمله كردند و آنها را از دم شمشیر گذرانده، كشتند.بسیاری از یهودیان اروپا و آمریكا به جای پوریم، این مراسم را جشن ایرانی كشی می نامند. اما ایرانیان از همان زمان سیزدهم  فروردین را كه مصادف با آن ایرانی كشی وحشیانه بود به عنوان نماد مبارزه و اعتراض به قوم یهود، كه آنان را سراسیمه از خانه و كاشانه شان فراری داده بودند، سر به كوه و صحرا می گذارند و نافرخندگی سیزده فروردین را دور از خانه به در می كنند.

نیز می توان در این رابطه به ماجرای واقعی و هولناك اصحاب «اخدود» اشاره كرد كه جمع انبوهی از مسیحیان موحد توسط پادشاه یهودی یمن و به فرمان خاخام بزرگ دربار زنده زنده به درون آتش انداخته شدند.(سوره مباركه بروج)؛ همچنین می توان به كشتاری كه به علت قحطی در طول جنگ جهانی اول در ایران رخ داده است وحدود نیمی از جمعیت ایران از بین رفتند و مسبب اصلی آن دولت انگلستان بود اشاره نمود. (قحطی بزرگ و نسل‌کشی در ایران، 1917-1919از دكتر محمدقلی مجد).همچنین به كشتارهای دیگری چون كشتار گسترده سرخپوستان توسط آنگلوساكسون ها در قاره آمریكا (حدود شصت میلیون انسان در طول نزدیك به سیصد سال)قتل عام مردم رواندا (هشتصد هزار انسان در سال 1994) و قتل عامهای گسترده فلسطینیان(بیش از صد هزار انسان در 80 سال اخیر) و كشتار مردم عراق (در طی سه سال اخیر بیش از صد هزار انسان) و افغانستان هم می توان اشاره نمود.

در پایان باید توجه داشت كه آزادی بیان در غرب دروغی بیش نبوده است و این مهم را می توان از نحوه برخورد غرب با هولوكاست و جلوگیری از تحقیقات علمی و مستند دانشمندان بدست آورد ، از قربانین مطرح این آزادی ساختگی پروفسور روژه گارودی ، پروفسور رابرت فوریسون ، پروقسور دیوید ایروینگ ، دكتر فردریك توبن و ... را می توان نام برد .

همكاران عزیزی كه مایل به كسب اطلاعات بیشتردر این زمینه می باشند ، ضمن مراجعه به منابع ذیل می توانند جزوه كاملتر این موضوع را از روابط عمومی دریافت نمایند.

منابع :

1-      واقعیت یهود ستیزی  نوشته علیرضا سلطانشاهی.

2-      اسطوره های بنیان گذاران سیاست اسرائیل نوشته روژه گارودی.

3-      تاریخ یك ارتداد نوشته  روژه گارودی.

4-      محاكمه صهیونیسم اسرائیل  نوشته روژه گارودی.

5-      اتاق های گاز واقعیّت یا افسانه  نوشته روبرت فوریسون.

6-      بیداری من نوشته  دیوید دیوك.

http://www.rasad.ir

http://www.kayhannews.ir

http://www.mouood.org

http://zionism.blogfa.com/

http://www.yahood.net

http://www.shahbazi.org

http://gharb.blogfa.com/

http://gharbshenasi.blogfa.com

http://masiheyahoodi.blogfa.com

تالیف : سیدمحسن متوسل

 

 

 

 


مطالب مرتبط با: وبلاگ فناوری اطلاعات یزد ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات