وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
جزییات نحوه دریافت کارت هوشمند بنزین از ابتدا آذرماه
یکشنبه بیست و نهم آبان 1384 ساعت 09:11 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: مدیر وبلاگ فن آوری اطلاعات یزد - م . تقوایی زحمتكش | ( نظرات )

جزییات نحوه دریافت کارت هوشمند بنزین از ابتدا آذرماه

بزرگترین طرح فن آوری اطلاعات کشور

از روز اول آذرماه توزیع کارت هوشمند بعنوان بزرگترین طرح فن آوری اطلاعات کشور آغاز می شود و کلیه مالکان خودروهای بنزین سوز و گازوییل سوز ا با تکمیل فرم‌های ثبت‌نام در کلیه مراکز پستی برای دریافت کارت هوشمند بنزین اقدام می کنند.کلیه مالکان خودرو از ابتدای آذرماه به مدت سه هفته برای تکمیل فرم مخصوص فرصت دارند که برای دریافت کارت هوشمند نیاز به ارائه هیچ مدرکی نیست ولی توصیه شده که هنگام تکمیل فرم برای اطمینان از صحت اطلاعات مندرج، کارت خودرو، شناسنامه مالک ،‌کد پستی و آدرس دقیق به همراه متقاضیان باشد. در ادامه مطلب جزییات هزینه طرح و ابعاد آن از نگاه آماری آورده شده است .

جزییات نحوه دریافت کارت هوشمند بنزین از ابتدا آذرماه

بزرگترین طرح فن آوری اطلاعات کشور

مدارک لازم دریافت کارت هوشمند:
هزینه‌های ثبت نام کارت هوشمند بنزین

او در مورد هزینه‌های استفاده از کارت هوشمند بنزین برای مردم به خبرنگار ایسنا گفت: مردم به جز پرداخت هزینه پستی هیچ هزینه دیگری را نبایستی برای دریافت کارت پرداخت کنند. همچنین برای خدمات‌رسانی بهتر در این پروژه 300 مرکز خدمات کارت هوشمند بنزین در سراسر کشور نیز ایجاد خواهد شد.


شش میلیون کارت هوشمند بنزین

وی با بیان اینکه اگر اطلاعات به صورت اشتباه درج شود امکان صدور کارت وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: در اجرای کارت هوشمند بنزین بیش از شش میلیون کارت برای خودروهای بنزین‌سوز و گازوییل‌سوز پیش‌بینی شده است،  که به دلیل پیچیدگی‌ و موجود نبودن آمارهای دقیق از تعداد موتورسیکلت‌ها، هنوز پروسه دریافت کارت هوشمند بنزین برای موتورسیکلت‌ها نهایی نشده ولی امیدواریم با پیگیری‌های که صورت می‌گیرد تا در آینده نیز برای موتورسیکلت‌ها جزئیات دریافت کارت را اعلام کنیم.
زمان نصب تجهیزات

وی همچنین با بیان اینکه تجهیزات لازم برای استفاده از کارت هوشمند در پمپ بنزین‌ها از ابتدای آذرماه در جایگاه‌ها نصب خواهد شد، گفت: برای سهولت استفاده از کارت هوشمند از نرم‌افزارها و تجهیزاتی استفاده کرده‌ایم که در سریع‌ترین زمان و به راحت‌ترین شکل نصب و پیاده شده و قابل استفاده باشد.
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که تا پایان سال 1384 کل پروژه کارت هوشمند بنزین انجام شود هرچند برای این کار الزام قانونی نداریم.
سجادی افزود: توزیع بنزین با کارت هوشمند تا زمانی که دولت و مجلس برای توزیع سوخت محدودیتی اعم از توزیع سهمیه‌ایی یا دو نرخی اعمال نکنند، هیچ محدودیتی برای مصرف کنندگان نخواهد داشت.

 

هدف : اطلاع دقیق از میزان مصرف بنزین

وی با تشریح قابلیت‌های کارت هوشمند بنزین گفت: یکی از اهداف مهم کارت هوشمند بنزین شفاف‌سازی آمارها و اطلاع دقیق از میزان مصرف بنزین توسط خودروهاست زیرا در حال حاضر هیچ آمار دقیقی از میزان مصرف سوخت در انواع خودروها اعم از دولتی، عمومی، وانت‌بار و شخصی وجود ندارد، بنابراین کارت هوشمند یک بانک اطلاعاتی دقیق از میزان مصرف سوخت در اختیار قرار می‌دهد.

 

جلوگیری از قاچاق سوخت در پمپ بنزین‌ها

او ادامه داد: یکی دیگراز مزایای استفاده از کارت هوشمند جلوگیری از قاچاق سوخت در پمپ بنزین‌هاست زیرا در حال حاضر پس از اینکه بنزین از انبارها به پمپ بنزین‌ها منتقل می‌شود اطمینانی وجود ندارد که کلیه این سوخت به خودروها تحویل شود، ولی با مکانیزاسیون پمپ بنزین‌ها عملا امکان هرگونه تخلف دراین زمینه نیز از بین خواهد رفت.
امکانات گسترده دراستفاده از کارت هوشمند

سجادی با بیان اینکه از طریق استفاده از کارت هوشمند بنزین و بنا به خواست و میل مصرف کنندگان امکان پرداخت وجه بنزین از طریق کارت هوشمند با شارژ مالی آن در بانک‌ها نیز وجود دارد، تصریح کرد: بزرگ‌ترین حسن کارت هوشمند بنزین این است که به دلیل داشتن قابلیت‌های متنوع امکان اجرای هرگونه تصمیمی که دولت و مجلس برای سوخت اتخاذ کنند را فراهم می‌کند.
 20 درصد از مردم نیازی به مراجعه ندارند

وی افزود: براساس اطلاعات موجود در بانک اطلاعات نیروی انتظامی در حدود 20 درصد از مردم نیازی به مراجعه به باجه‌های پستی را ندارد زیرا اطلاعات مربوط به خودرو و مالکیت آن و آدرس در بانک اطلاعات نیروی انتظامی موجود است که براساس آن به صورت زمان‌بندی شده کارت‌های هوشمند بنزین به آدرس‌های موجود ارسال می‌شود.


بزرگترین طرح فن آوری اطلاعات کشور

مجری طرح کارت هوشمند بنزین همچنین از ادامه مذاکرات با نیروی انتظامی برای استفاده از کارت هوشمند بنزین به عنوان کارت خودرو نیز خبر داد.

سجادی افزود: شبکه کارت هوشمند بنزین بزرگ‌ترین شبکه IT کشور است که در آن کلیه جایگاه‌های عرضه سوخت از طریق شبکه مخابراتی به یکدیگر متصل هستند که با توجه به قابلیت‌های کارت هوشمند از این نظر این پروژه در دنیا بی نظیراست.


نگاهی به آمار مصرف سوخت در کشور

 سجادی خاطرنشان کرد: سال گذشته نزدیک به 3 میلیارد دلار و امسال نیز بیش از چهار میلیارد دلار صرف واردات بنزین شده است که با توجه به اینکه طرح‌های توسعه پالایشگاه‌ها و افزایش تولید بنزین داخلی تا پایان برنامه چهارم توسعه به نتیجه نخواهد رسید، اگر وضعیت مصرف بنزین به همین شکل ادامه پیدا کند طی سال‌های آینده نیازمند واردات حجم بسیار زیاد بنزین خواهیم بود که این کار مشکلات فراوانی برای دولت ایجاد خواهد کرد.


مطالب مرتبط با: اخبار فن آوری اطلاعات ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات