وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
درآمد فیفا از جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان FIFA World Cup 2006 تنها یک میلیارد ودویست یورو ناقابل
چهارشنبه سی و یکم خرداد 1385 ساعت 07:06 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: سردبیر الکترونیکی/۱/ | ( نظرات )

با احتساب هزینه !! درآمد فیفا در جام جهانی 2006 آلمان FIFA World Cup 2006  یک میلیارد و دویست میلیون یورو ناقابل !!!

این روزها تب فوتبال همه جا را فراگیر شده است و هرکس به نوعی به فوتبال مبتلا شده است ؛ در وبلاگ فن آوری اطلاعات به جز جدول بازیهای مقدماتی و نهایی ؛ سعی نمودیم به معرفی وبلاگها و وبسایتهایی بپردازیم که در مورد جام جهانی فوتبال 2006 آلمان معروف به پرداختند و در دو مطلب نیز نرم افزارهای ورزشی و تابلو اعلامات را معرفی کردیم ؛ دلیل درج این مطالب تنها تب فوتبال بود.

اما ایا از خود سوال کرده اید ؛ اینهمه رسانه های عمومی ؛ گروهی و روزنامه ها و.... به این رخداد مهم جهانی می پردازند در حالی که ورزشهای مختلف دارای جام جهانی است اما هیچ یک بدین گونه مورد توجه نیست؛ راستی اینهمه توجه برای چیست، در دنیای سرمایه داری غرب ، تنها درآمد حرف اول رامی زند در جام جهانی فوتبال هم این سرمایه گذاری جواب می دهد ؛ باور نمی کنید این مقاله را مرور کنید تا باهم به گوشه ای از درآمد رسانه جام جهانی فوتبال را دریابیم . ....

احتساب هزینه !! درآمد فیفا از ام جهانی 2006 آلمان تنها یک میلیارد و دویست میلیون یورو ناقابل

اگر وجود حیات در دیگر کرات کهکشان راه شیری یا دیگر کهکشانها را بپذیریم و باز با احتساب هزینه !! درآمد فیفا در جام جهانی 2006 آلمان یک میلیارد و دویست میلیون یورو بپذیریم که این گونه حیات به امکان سفر به دیگر کرات دست یافته و بر حسب تصادف به کره زمین رسیده و فعالیت گونه های مختلف موجودات این کره را تحت نظر گرفته، مطمئنا یکی از عجیب ترین صحنه ها، حرکت سریع 25 موجود زمینی بر روی سطحی سبز رنگ است که شیئی کروی را دنبال می کنند، به آن ضربه می زنند و هر از چندگاه، در پی عبور شیئ کروی از یک چهارچوب مستطیلی شکل، اصواتشان اوج می گیرد و حرکاتی غیرعادی از خود بروز می دهند.

برای این موجودات فضایی هرچقدر تحلیل این حرکات و اصوات مشکل باشد، مشکل تر از آن تحلیل رفتار میلیونها نفری است که در سراسر این کره، تصاویر این رفتار عجیب را در مکعبهایی در احجام متفاوت به تماشا می نشینند و آنها هم هر از چندگاه اصوات و حرکاتی غیرعادی مشابهی را تکرار می کنند.

اما این رفتارها، در جامعه انسانی، مبنای یک مجموعه داد و ستدهای عمده اقتصادی را تشکیل می دهد.

فوتبال، تلویزیون و دیگر هیچ ...

اگر وجود حیات در دیگر کرات کهکشان راه شیری یا دیگر کهکشانها را بپذیریم و باز بپذیریم که این گونه حیات به امکان سفر به دیگر کرات دست یافته و بر حسب تصادف به کره زمین رسیده و فعالیت گونه های مختلف موجودات این کره را تحت نظر گرفته، مطمئنا یکی از عجیب ترین صحنه ها، حرکت سریع 25 موجود زمینی بر روی سطحی سبز رنگ است که شیئی کروی را دنبال می کنند، به آن ضربه می زنند و هر از چندگاه، در پی عبور شیئ کروی از یک چهارچوب مستطیلی شکل، اصواتشان اوج می گیرد و حرکاتی غیرعادی از خود بروز می دهند.

برای این موجودات فضایی هرچقدر تحلیل این حرکات و اصوات مشکل باشد، مشکل تر از آن تحلیل رفتار میلیونها نفری است که در سراسر این کره، تصاویر این رفتار عجیب را در مکعبهایی در احجام متفاوت به تماشا می نشینند و آنها هم هر از چندگاه اصوات و حرکاتی غیرعادی مشابهی را تکرار می کنند.

اما این رفتارها، در جامعه انسانی، مبنای یک مجموعه داد و ستدهای عمده اقتصادی را تشکیل می دهد.

فیفا: دریافت کننده اصلی

بخش عمده درآمد فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال را فروش حق پخش تصاویر تلوزیونی مسابقات جام جهانی تشکیل می دهد.

جان شوماخر، از مدیران مطبوعاتی فیفا، می گوید درآمد فیفا از این طریق برای جام جهانی آلمان به حدود یک میلیارد و دویست میلیون یورو می رسد.

برای شبکه های تلوزیونی این معامله یکی از گرانترین سرمایه گذاری ها محسوب می شود و بالتبع هزینه تبلیغات هم در شبکه های پخش کننده مسابقات بسیار بالا است.

بعنوان مثال، در بریتانیا که شبکه ITV، برای سریال خیابان کورونیشن، یکی از پربیننده ترین سریال های خود، برای هر سی ثانیه زمان تبلیغات تا ۶۰ هزار پوند طلب می کند، انتظار می رود اگر انگلستان به فینال جام جهانی صعود کند، این رقم به نیم میلیون پوند بالغ شود.

اعتبار، مهمتر از درآمد

گرچه کوین علوی، از تحلیلگران ارشد موسسه بین المللی Initiative، که در زمینه بازاریابی رسانه ای فعالیت می کند معتقد است لزوما پخش جام جهانی برای شبکه های تلوزیونی درآمد زا نیست.

این تحلیلگر معتقد است "در بسیاری از موارد، شبکه ها تنها درآمدی معادل هزینه صرف شده دارند و پیش از خرید حق پخش مسابقات هم از این مسئله اطلاع دارند."

اما با داشتن حق پخش، برنامه های مختلف تحلیلی یا خبری دیگری تولید می شود که به درآمدهای جانبی و اعتبار منجر می شود.

آقای علوی می گوید "جدای از این مسئله شبکه های تلوزیونی، می توانند بینندگان را متقاعد کنند که برای دیدن باقی کانالهایشان هم حق اشتراک بپردازند."

فوتبال: پربیننده ترین

فعالیت های ورزشی از پر بیننده ترین برنامه های تلوزیونی به شمار می روند اما فوتبال، داستان دیگری است.

در پایان سال ۲۰۰۴، روزنامه گاردین، مجموعه ای از نتایج بدست امده در تحقیقات سازمانهای ناظر بر رسانه ها را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، گرچه در این سال، المپیک آتن، با مراسم افتتاحیه پرشکوهش، مهمترین رویداد ورزشی سال محسوب شد، اما با حدود ۱۲۷ میلیون بیننده در سراسر جهان، در مقام دوم پربیننده ترین رویداد های ورزشی سال قرار گرفت.

رویدادی که در مقام اول، نظر بیش از ۱۵۳ میلیون نفر را در سراسر جهان به خود جلب کرد، مسابقه فوتبال پرتغال و یونان بود که در فینال جام ملتهای اروپا در آن سال برگزار شد.

در این فهرست، فینال مسابقات فصل فوتبال آمریکایی یا سوپر بال با ۹۵ میلیون بننده در مکان چهارم، و فینال دو صد متر مردان در المپیک، با ۸۷ میلیون بیننده در مکان پنجم قرار داشتند.

بازار رو به گسترش

اما نکته مهمتر اینجا است که به نظر می رسد، بینندگان فوتبال، رو به افزایش گذاشته اند. کوین علوی از موسسه Initiative می گوید:" تحقیقات ما نشان داد که شمار بینندگان جام ملتهای اروپا در سال ۲۰۰۴، به نسبت تعداد بینندگان همین مسابقات در سال ۲۰۰۰، یک پنجم افزایش داشته است."

اهمیت این نتیجه از آنرو بیشتر می شود که در حال حاضر شمار رسانه ها، مراکز اطلاع رسانی و برنامه های تولید شده، روز به روز درحال افزایش است و بطور طبیعی روند باید معکوس باشد."

در حال حاضر بیش از ۳۰۰ شبکه تلوزیونی در ۲۱۵ کشور، حق پخش جام جهانی آلمان را خریده اند.

آمریکای لاتین: آغاز روز با فوتبال

فیفا در آمار خود تخمین زده در جریان جام جهانی پیشین، در مجموع شبکه های مختلف جهان، بیش از ۳۰ میلیارد نفر، یعنی بطور متوسط حداقل ۴۷۰ میلیون نفر اعلام کرده است.

در حلیکه برخی تحلیلگران معتقدند شمار بینندگان مسابقات، در مجموع حدود پنج میلیارد نفر، و بطور متوسط تقریبا ۸۰ میلیون نفر برای هر بازی خواهد بود.

همچنین از آنجا که مسابقات در اروپا برگزار می شود، انتظار می رود شمار بینندگان آن، به نسبت جام جهانی قبل در کره و ژاپن، بطور محسوسی بیشتر شود چون به این ترتیب، علاقمندان پرشمار فوتبال در آمریکای لاتین هم می توانند آنها را بطور مستقیم ببینند.

منبع خبر : بی بی سی

http://www.mihanbourse.com/index.php?ToDo=FaNews&Nid=2093

 

 

 

 

 

 

 

 

 


مطالب مرتبط با: وبلاگ فناوری اطلاعات یزد ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic