وبلاگ فناوری اطلاعات یزد نسخه جدید- مقالات خواندنی و جالب ، مجموعه مقالات فارسی و انگلیسی عمومی و تخصصی در حوزه IT و اخبار فن
یکشنبه هشتم مرداد 1385 ساعت 06:07 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به توسط: تی ان تی- یک هکر خوب/۴/ | ( نظرات )

قدم به قدم ؛ دوره آموزش مجازی جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer قسم سوم

خوب این مبحث چطور بود ؛ در گفتارهای قبلی تحت عنوان قدم به قدم ؛ دورهقدم به قدم ؛ دوره آموزش مجازی و جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer قسم اول آموزش مجازی جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer قسم اول ،  قسم دوم   سعی کردیم که به طور خلاصه و به دور از واژه های بی ربط و ناهمگون توضیحاتی اساسی در مورد جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer بدهم

در پایان این بخش هم موارد زیر را یاد می گیریم

v   چاپ صفحه جاری  Print؛ چاپ جدول دریک صفحه وب ؛ کار در حالت offline  ؛ Work Offline ؛ آنچه را از اینترنت می خواهید ، دقیقا پیدا کنید  ؛ اجرای یک جستجوی ساده  ؛ توسعه و گسترش یک جستجو  ؛تذکر برای اصلاح چگونگی کار نوار Search Companion؛ سفارشی کردن اینترنت اکسپلورر Internet Explorer؛ پیکر بدی برگه GENERAL  ؛ فایل های انتخابی اینترنتی  Temporary Internet File  ؛ کنترل چگونگی ذخیره خودکار صفحات وب بر روی درایو سخت ؛ منو  History  تاریخچه   ؛ امنیت و برگه Security

 

قدم به قدم ؛ دوره آموزش مجازی جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer قسم سوم

خوب این مبحث چطور بود ؛ در گفتارهای قبلی تحت عنوان قدم به قدم ؛ دوره قدم به قدم ؛ دوره آموزش مجازی و جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer قسم اولآموزش مجازی جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer قسم اول ،  قسم دوم   سعی کردیم که به طور خلاصه و به دور از واژه های بی ربط و ناهمگون توضیحاتی اساسی در مورد جامع  نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر    internet explorer بدهم

در پایان این بخش هم موارد زیر را یاد می گیریم

v   چاپ صفحه جاری  Print؛ چاپ جدول دریک صفحه وب ؛ کار در حالت offline  ؛ Work Offline ؛ آنچه را از اینترنت می خواهید ، دقیقا پیدا کنید  ؛ اجرای یک جستجوی ساده  ؛ توسعه و گسترش یک جستجو  ؛تذکر برای اصلاح چگونگی کار نوار Search Companion؛ سفارشی کردن اینترنت اکسپلورر Internet Explorer؛ پیکر بدی برگه GENERAL  ؛ فایل های انتخابی اینترنتی  Temporary Internet File  ؛ کنترل چگونگی ذخیره خودکار صفحات وب بر روی درایو سخت ؛ منو  History  تاریخچه   ؛ امنیت و برگه Security

 

 

چاپ صفحه جاری  Print

گر می خواهید به سرعت صفحه جاری را چاپ کنید ، به سادگی بر روی دکمه Print در نوار ابزار استاندارد کلیک کنید . اگر می خواهید کنترل بیشتری بر روی آنچه چاپ شده است داشته باشید

 از منوی File گزینه Print را انتخاب کنید تا کادر محاوره Print باز شود . در بیشتر موارد کادر محاوره استاندارد Print ویندوز این چنین است . تفاوت در برگه Options این است که می توانید با استفاده از آن چگونگی چاپ فریم ها و لینک ها را مشخص نید .

 

در زیر مشخصات این بخش توضیح داده شده است :

  1. در بخش Print Frames بر روی صفحه Options گزینه As Laid Out را انتخاب کنید تا ذصفحه وبی که دقیقا بر روی صفحه تان نمایش داده شده است را چاپ کنید.

  2. گزینه Only the Selected Frame را انتخاب کنید تا فقط فرمی که قبلا انتخاب کردید ، چاپ شود ( برای انتخاب ی فریم ، در یک فضای خالی کلیک کنید . به عبارت دیگر ، نه بر روی لینک ) . اگر می خواهید هر فریم را روی یک برگه صفحه جداگانه چاپ کنید ، گزینه All Frames Individually را انتخاب کنید . اگر می خواهید صفحاتی را که به صفه جاری لینک شده اند را چاپ کنید ، گزینه Print All Linked Documents را انتخاب کنید. 

 

چاپ جدول دریک صفحه وب

اگر می خواهید جدولی را چاپ کنید که شامل لیستی از لینک هایی برای صفحه موجود در دانتهای سند می باشد ، گزینه Print Table of Links را انتخاب کنید .

وقتی همه گزینه هایتان را انتخاب کردید ، دکمه Print را کلیک نید تا سند چاپ شود . برای چاپ مقصد هر لینک ، بر روی لینک راست کلیک کنید و از منوی میانبر گزینه Print Target را انتخاب کنید تا ادر محاوره Print باز شود .

 

تذکر :

 به طور پیش فرض ، ویندوز رنگها و تصاویر پیش زمینه ( Background ) صفحات وب را چا نمی کند . اولا خروجی چاپ شده می تواند نا خوانا باش . دوما ، برای ای کار شما باید یک چاپگر قوی داشته باشید ، چاپ کردن می تواند واقعا خیلی کند باشد . اگر شما به هر دلیلی می خواهید یا نیاز دارید تا پس زمینه را چاپ کنید ، از منوی tools گزینه internet را انتخاب کنید تا کادر محاوره internet options باز شود . بر روی گزینه advanced کلیک کنید . در لیست تنظیمات بخش printing نوار پیمایش را پایین بکشید و کادر انتخاب print background colors and images را علامت بزنید و دکمه OK را کلیک کنید .

 

کار در حالت offline

کلمه افلاین بسیار به کار می رود ؛ در مجموع و در اینجا کار با کامپیوتر در حالتی که به شبکه اینترنت وصل نیستیم ؛ کار در حالت offline یا Work Offline گفته می شود!

همان طور که پیش تر در این فصل اشاره کردم ، اگر می خواهید صفحات وب را در زمانی که به اینترنت وصل نیستید ببینید و به روز بودن آنها اهمیتی ندارد ، به سادگی می توانید آنها را بر روی درایو دیسک سخت محلی تان ذخیره کنید .

توجه کنید در حالت آفلاین برخی وبسایتها قابل بازدید نیستند این صفحات به گونه ای طراحی شده اند که برخط می باشند و در صورت که در حالت افلاین بازدید شود ؛ اطلاعاتی نمایش نمی دهد

 

Work Offline

اگر به روز بودن آنها مهم است ، می توانید " Work Offline " را انتخاب کنید . برای اینکه صفحه جاری در زمان مشاهده Offline در دسترس باشد ، این مراحل را دنبال کنید

1-   در نقطه ای بر روی صفحه Internet Explorer راست کلیک کنید و گزینه Add to Favorites را انتخاب کنید تا کادر محاوره Add Favorite باز شود .

2-      بر روی کادر انتخاب Make Available Offline کلیک کنید .

3-   اگر می خواهید در زمان Offline فقط مطالب مشخصی را ببینید ، بر روی دکمه Customize کلیک کنید ، تا میزارد Offline Favorites شروع شود . دستور العملهای روی صفحه را دنبال کنید . با استفاده از این وسزارد می توانید یک جدول زمانی برای به روز کردن صفحه ایجاد کنید . وقتی کارتان تمام شد ، دکمه Finish را کلیک کنید .

4-   قبل از اینکه ارتباط با اینترنت را قطع کنید ، از منوی tools گزینه synchronize را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که به روز ترین مطالب صفحه را در زمان Offline می بینید .

5-   برای دیدن صفحات به صورت Offline از منوی File گزینه Work Offline را انتخاب کنید و در نوار Favorites صفحه ای را که می خواهید ، انتخاب کنید .

 

آنچه را از اینترنت می خواهید ، دقیقا پیدا کنید

دنبال کردن فرا پیوند ها و کلیک کردن بر روی آنها ، ممکن است برای شا در زمانی که در حال خوردن ساندویچ تن یا چیپس هستید ، یا در یک بعد از ظهر بارانی کاملا احساس تنبلی می کنید کافی باشد ، اما در بیشتر اوقات که به اینترنت وصل می شوید ، هدف مشخصی در ذهنتان دارید و می دانید دنبال چه چیزی هستید . بی توجه به آنچه شما در حال جستجوی آن هستید اطلاعاتی در مورد یک موضوع ، یک نامه الکترونیکی یا آدرس پستی ، تجارت ، یک صفحه وب و غیره راه پیدا کرد مطالب استفاده از دمات جستجو است . خدمات جستجو ( search service ) یک اصطلاح جدید برای آنچه ما در گذشته به آن موتور جستجو ( search engine ) می گفتیم ، می باشد . یک برنامه که می تواند ، یک فایل ، یک پیگاه داده ، یا اینترنت را با کلمات کلیدی و بازیابی اسنادی که کلمات کلیدیشان مثال پیدا شده است را جستجو کند . مثال هایی از این خدمات جستجو که ممکن است شما ستفاده کرده باشید ، شامل سایت های yahoo ، alta vista ، Google ، Hotbot می باشد . برای جستجو با یکی از این خدمات ، به سایت مورد نظری می روید مثلا http://www.google.com

به صورت کاملا اختیاری ، موضوعی را انتخاب کنید و یک کلمه کلیدیشان یا عباراتی را وارد کنید و دکمه Search را کلیک کنید ( یا دکمه ای شبیه آن). شما همچنین می توانید از طریق Internet Explorer به خدمات جستجو دسترسی پیدا کنید . بایایید یک جستجو ساده را انجام دهیم ، تا چگونگی این کار ها را مشاهده نمایید .

 

اجرای یک جستجوی ساده

این مراحل را دنبال کنید تا یک جستجوی ساده را انجام دهید

1-      در برنامه Internet Explorer بر روی دکمه Search در نوار ابزار استاندارد کلیک کنید ، تا نوار Search Companion باز شود .  

2-       یک اصطلاح یا سؤالی را در کادر متن وارد کنید و دکمه Search را کلیک کنید .

نتایج جستجویتان را در پنجره کوچک سمت راست ، خواهید دید . بر روی یک لینک کلیک کنید تا به آن صفحه بروید

 

توسعه و گسترش یک جستجو

نوار Search Companion ، گزینه هایی دارد تا جستجویتان را گسترش داده یا اصلح کنید . بر روی لینکی کلیک کنید تا جستجوی شما به پیش رود . به طور پیش فرض MSN Search ، خدمات جستجوی شماست . اگر دوست دارید جستجوی خود را با دیگر خدمات جستجو انجام دهید ، بر روی لینک Automatically and send your search to Other Search Engines کلیک کنید و از آنچه نمایش داده می شود یکی از خدمات جستجو را انتخاب کنید ، یا برای اینکه دیگر سرویس های جستجو نمایش داده شوند ، بر روی لینک Send Search to More search Engines کلیک کنید .

 

تذکر برای اصلاح چگونگی کار نوار Search Companion

 بر روی نوار پیمایش عمودی کلیک کنید ، تا همه گزینه های موجود در نوار Search Companion را مشاهده نمایید .

برای اصلاح چگونگی کار نوار Search Companion بر روی لینک Change Preferences کلیک کنید تا لیست How DO You Want to Use Search Companion باز شود . بر روی لینکی که مطابق نحوا جستجوتان است کلیک کنید . اگر می خواهید با گزینه های بیشتری روبرو شوید ، دستور العمل های روی صفحه را دنبال کنید .

 

تذکر :

 شما می توانید با استفاده از نوار آدرس نیز جستجوی سریعی را انجام دهید . فقط اصطلاح و عبارت جستجو را وارد کرده و دکمه Enter را فشار دهید .

 

سفارشی کردن اینترنت اکسپلورر  INTERNET EXPLORER

در ویندوز XP حرفه ای ، می توانید به دو روش گزینه های پیکر بندی مربوط به Internet Explorer را ببینید یا تغییر دهید

1-      در قسمت Control Panel از گزینه Internet Options استفاده نمایید .

2-      در برنامه Internet Explorer گزینه Internet Options را از منوی Tools انتخاب کنید .

بدون توجه به اینکه کدام روش را انتخاب کرده اید ، کادر محاوره ای یکسانی را مشاهده خواهید کرد . اگر چه اگر آن را از داخل Control Panel باز نمایید ، Internet Properties نامیده می شود و اگر ان را از داخل Internet Explorer باز کنید ، Internet Options نامیده می شود .

 

پیکر بدی برگه GENERAL

برگه General ، شامل این گروه از تنظیمات است :

 

 Home Page

اجازه می دهد که صفحه وبی را انتخاب کنید ، تا هر زمان که به اینترنت وصل شدید ، آن صفحه باز شود . یک صفحه خانگی (Home Page ) ، صفحه وبی است که وقتی شما Internet Explorer را شروع می کنید ، با این صفحه شروع می شود . بر روی گزینه Use Current کلیک کنید تا صفحه جاری ، صفحه خانگی شما شود ( اگر به اینترنت به صورت

مطالب مرتبط با: وبلاگ فناوری اطلاعات یزد ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
موضوعات
نظر سنجی
نظرتان در موردوضعیت کنونی وبلاگ فناوری اطلاعات یزد چیست؟


دیگر موارد
تعداد مقالات وبلاگ :
نویسندگان وبلاگ :
آخرین بروز رسانی مقالات وبلاگ :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین زمان بازدید :

Xبستن تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic